Strana mírného pokroku v mezích zákona - J.Hašek ležící a spící

cokoliv z české historie, zajímavosti, drby, rybníky, hrady, zámky, města
Autor diskuse: jeden3 - Profil , 12.5.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: mlaďoch Profil + Dědek Profil

po podzimních volbách si udrží moc vládní strany nebo opoziční strany?

A) moc si udrží vládní strany22%

B) do vlády se dostanou opoziční strany 78%

Od 6.8.2025 hlasovalo 9 čtenářů.

Njeden3 - Profil | Pá 2.12.2022 6:48:57

kdopak asi může za udržování vysokých cen pliv? no nepřímo naši milovaní novináři
třeba dnes ráni jsem se dočetl, že benzín zlevňuje a již se dostal pod 40Kč/litr ....ovšem, to je zpráva !!!!!!!!!
až na to,ýe i nás ve městě je pod 40Kč/ litrr již dlouho a to ne o halíře,ale s cenou 37Kč/litr a to už vůbec nemluvím o ONO, kde je cenabenzínu 35,90
takže novináři vytváří atmosféru,že vlastně ceny 39,90 je super,že je to vvelký pokrok a že by řidiči měli být velmi spokojení
já si naopak mnyslím,že by ti řidiči na benzín za 39,90 měli být hodně nas.ran.í

    Njeden3 - Profil | Pá 2.12.2022 6:14:20

    Nulová daň u potravin v Polsku pokračuje
    dnes 5:35
    Pavol Minárik, Vladislav Prouza
    Nulová daň z přidané hodnoty (DPH) na základní potraviny, jako jsou maso, ryby, mléčné výrobky, olej, ovoce, zelenina a produkty pro novorozence, zavedená v Polsku začátkem letošního roku, by měla podle slov polského premiéra Mateusze Morawieckiego platit ještě minimálně dalších sedm měsíců.
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nulova-dan-u-potravin-v-polsku-pokracuje-40416133

    tak opět jsme měl pravdu já a né naši "odborníci" , vláda a naše milované obchodní řetězce :-))) Poláci přesně podle mého odhadu prodlužují nulové DPH u potravin........jsou prostrě státy, kde má vláda gule se zastat vlastních lidí alespoň v něčem a jsou zewmě, kde se hájí zájmy každého,kromě vlastních lidí...hnus jeden fialovej :-(

      Njeden3 - Profil | Pá 2.12.2022 1:56:28

      mlaďoch >> já ale neřešil,že tY lidi dostanou těch pár tisíc.......v dnešní době je to vlastně spíše v pořádku, že alespoň někdo je dostane.........ovšem už ohlasy "odborníků" ukazují,že to měli rozdělit podle zásluh -takže ti montéři,kteří nasazují při haváriích krk za každého počasí by asi měli dostat tak 2 tisíce a ředitel miliardu....??
      ale to jsem odbočil.... jde o tu absurditu - firma,která svýma cenama -a také dalších překupníků - prakticky tu vysokou inflaci vytvořila a vydělává na ni miliardy- si rozdělí odměny,aby na ně jejich dílo nedolehlo.........a rozdělují peníze lidí a firem,které kvůli jejich nenažranosti padají na hubu
      takhle jsem to myslel

        Nmlaďoch - Profil | Čt 1.12.2022 23:37:47

        jeden3 >> zase na druhou stranu lepší toto nez co předvedl Křetínský, ten se rychle přesunul do zahraničí. Tady lidi dostanou prachy, který utratí.

        Myslím, že pokud by se neplstila daň z mimoradnyho zisku, tak hy zaměstnanci nedostali nic.

          Njeden3 - Profil | St 30.11.2022 15:33:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          ČEZ rozdá odměny. Každý zaměstnanec dostane 60 000 korun
          Polostátní energetická společnost ČEZ přidá všem svým zaměstnancům ke dvěma výplatám odměnu v celkové výši 60 tisíc korun. Má jít o kompenzaci současné vysoké inflace.
          https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-cez-rozda-odmeny-kazdy-zamestnanec-dostane-60-000-korun-220363

          tak tohle nevymyslíš
          zdražené energie ženou nahoru inflaci jako blázen,protože zdražují prostě všechno
          CEZ vyrabí elektřinu do 1Kč za KWh, lidi ji musí kupovat s příslušenstvím překupníků a státu za 8-11 a CEZ rozdá zaměstancům za takhle zkur.venou ekonomiku státu ještě odměny-takže jen ukázal státu, že to s tou válečnou daní nebude tak žhavé....a přitom většinovým akcionářem je stát-tedy my všichni¨
          fakt super
          takže to shrnu - z daní naá starců😂🤣 stát kdysi postavil bolševické elektrárny-ty jsme zaplatili -a dnes platíme hlavně přčekupníákům za to,že můžeme milostivě elektřinu z našich zaplacených elektráren vúbec brát.........Kocourkov? Ne Bohnice.........

            Nmlaďoch - Profil | Út 29.11.2022 10:56:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Njeden3 - Profil | Čt 24.11.2022 12:04:41

              tak nám Němci na MS rupli s Japonskem, :-)
              přitom věnovali příápravě tolik času a energie
              jakou mohou a nemohou mít duhovou pásku,jak podpoříit utiskované, černochy a 4% menšiny
              jak to dát světu najevo,jak jsou pevně na stráži
              a pak prohráli
              nestálo by za to - je to přece sport -politiku nechat politikům a věnovat se -na MS ve fotbale - kupodivu fotbalu????

                Njeden3 - Profil | St 23.11.2022 17:51:27

                Popik >> Tak to máš ještě lepší 👍, jen si nech poradit, jak to čerstvé mléko od stračeny tepelně šetrně ošetřit !!!!! vím,že sse tam hraje na přesné stupně a potřebný čas - ale s tím jsem ještě neměl zatím tu čest

                  NPopik - Profil | St 23.11.2022 17:07:59

                  jeden3 >> vyhledove Polsko neni problem, ale spíš zkusim "sveho" farmáře se stastnymi zviratky 😎

                    Njeden3 - Profil | St 23.11.2022 10:29:46

                    Popik >> NEVÍM,JAKÉ MÁŠ MOŽNOSTI NÁKUPU -MYSLÍM KDE A ZA KOLIK
                    ale z 1 litru 30% smetany uděláš cca 290-300g másla
                    z 35-36% uděláš 390-400g másla

                      NPopik - Profil | St 23.11.2022 7:29:24

                      jeden3 >> hmm, tak to si doma udelam maslo taky. Dekuji za tip 😉

                        Njeden3 - Profil | Út 22.11.2022 19:52:58

                        Popik >> nejdéle se to šlehá - přes fáze šlehačka až do fáze máslo...ale jelikož to dělám v robotu-nemusím u toho být, klidně si zatím čtu , nebo dělám něco užitečného
                        potom to proprání ve vodě-to máš tak na 5 minut
                        a vymačkání vody tak dv쨨
                        zbytek nastrkat máslo do lednice a nádobí do myčky

                          NPopik - Profil | Út 22.11.2022 19:45:44

                          Ja cekal tak 2 hodky s tim propíráním a zdimanim... Ano o kvalite domaciho produktu nepochybuji.

                            Njeden3 - Profil | Út 22.11.2022 19:35:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Popik >> nevím přesně-ale čistého času tak 10 minut max
                            ono nejde o to, že ušetříš!!! jde o kvalitu koncového produktu
                            a těch deset minuát nelituji,to je můj koníček,udělat něco pro rodinu,co má smysl,lepší než třeba sedět v hospodě u piva - to rodině moc nepomůže :-)

                              NPopik - Profil | Út 22.11.2022 19:22:24

                              jeden3 >> vsechno je o vstupni surovine a ochote venovat svuj volny cas..... Kolik hodin tomu pul kilu masla venujes?!?

                                Njeden3 - Profil | Út 22.11.2022 13:19:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                mlaďoch >> máslo dělám doma už roky, ovšem rozhodně né v pračce- energeticky mi to přijdde jako blbost, navíc, pokud se při rotaci poškodí uzávěr-máš po ptákách¨

                                dělám ho v robotu,ušlehám litr dvaq smetany - ideálně 35-36% - dříve jsem ji kupoval v Makru, teď se tam zbláznily ceny a litr vyjde na 160Kč
                                tak ji kupuji v Polsku ve velkém i bez akce mě vyjde litr tak na 100Kč a udělám z toho 400g luxusního másla
                                po přešlehání šlehačky máš máslo a podmáslí-to sliji přes síto ..a je fakt výborné
                                šlehací metlu vyměním za hák na hnětení , do méísy dám ledovou vodu a hnětu,abych z toho másla dostal zbytky podmáslí!!!! kvůli trvanlivosti!!!!
                                vodu vyměěnuji - dokud nezůsstane čirá
                                poté máslo vyjmu a vymačkám z něho vodu -všechnu vodu,aby nehrudokovalo!!
                                pak už ho uložím do máselníčky do lednice
                                vydrží-kdyby sse nesežralo klidně tři týdny
                                to co se prodává v krámě se s tímhle fakt nedá srovnat!!!!!

                                  Nsven - Profil | Út 22.11.2022 12:14:37

                                  mlaďoch >> pračka by byla, petka taky, starou tenisku bych našel, tak už jen ta kráva, mi zatím chybí .-)
                                  https://www.youtube.com/watch?v=YZOhwMyGKbs

                                    Nmlaďoch - Profil | Po 21.11.2022 6:09:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Červené karty: Pietromarconi