Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

Ncandát 820 - Profil | St 4.10.2023 11:06:33

moje nervy >> zrovna katran se 700 hlavni, kdyz se pouzije adekvatni strelivo a rychlost, tak je velice presny.

    Ncandát 820 - Profil | St 4.10.2023 10:13:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    moje nervy >> ahoj, jestli ti můžu poradit, tak na 100 m je to fakt spatnej nastrel, je potreba pouzivat jenom jeden druh streliva a na ten perfektne naladit m/s u diabolek to tak znat neni, ale u slugu to dela hrozne moc. s jakym strelivem mas tech 90J ? na presnost uz by to melo byt urcite strelivo pres 32 grainu. treba jsb ko litaji docela dobre mezi 280-290, zkousel jsem na vice flintach vsechno mozne a je dulezite ladit.

      Nsven - Profil | Út 3.10.2023 20:27:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Morpheus >> Techniku, jak uplést z hovna bič, ovládá bulvár dokonale..
      Každou chvíli podle něj zásahovka zneškodní po zuby protizákonně ozbrojeného "teroristu"..
      A z fotek se potom ukáže, že se jedná o vzduchovku, flobertku nebo předovku vyr. do roku 2020, případně historickou zbraň vyr. do roku 1890 a tedy vše kategorie "D", volně prodejné bez zbroj. průkazu a nákup. povolení od 18let a nepodléhající ani registraci PČR.
      Zásahovka zasahuje, protože je k tomu určena a obdrží k zásahu rozkaz. Samozřejmě, že pokud existuje pravděpodobnost nedovoleného ozbrojování, je povinna ohlášení prověřit. Ovšem proč z toho dělat bezdůvodně senzaci, že...
      Spíš by mohla napřít zvýšenou pozornost k osobám a národnostem, jejihž rysem je kudla za pasem a při první zámince, v něčích žebrech...
      A takové případy se začínají množit, jak houby po dešti..

      Zajímavé je, že jsem nikdy nezaregistroval, že by ve výše zmíněných případech tentýž bulvár, zveřejnil výsledek vyšetřování, příp. soudní rozsudek anebo vydal dementi s douškou, že zajištěné zbraně, byly původnímu majiteli navráceny...

      Záležitost se střeleným psem není vůbec tak jednoznačná, jak se bulvár snaží prezentovat. Pokud si střelec zaplatí průměrného právníka a bude tvrdit, že má z útočících psů nepřekonatelnou hrůzu, může to uhrát na jednání v Krajní nouzi..

        NKáceč - Profil | Út 3.10.2023 19:46:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Ty doplňky asi nebudou zrovna levný....

        https://www.youtube.com/watch?v=vSCv25uAKaI

          NKáceč - Profil | Út 3.10.2023 19:45:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            NBord - Profil | Út 3.10.2023 10:26:50

            Jedná z 12 brokny

              NTEZAR - Profil | Po 2.10.2023 20:28:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              1568 >> To souhlas.Doma bych na šmejda vzal vidle,nebo násadu od krumpáče-oboje mám po ruce,no a pak úklid do žumpy,nebo večer někam dál.-)

                N1568 - Profil | Po 2.10.2023 20:17:22

                TEZAR >> Na potkany dobrý, ale... :-(Zbytečně se dostal do problémů

                  NTEZAR - Profil | Po 2.10.2023 20:15:54

                  1568 >> To víš,40 J...Ale zas je tichej.-)

                    N1568 - Profil | Po 2.10.2023 20:14:47

                    TEZAR >> Právě, že nic moc:-) Opakovanou střelbou.....

                      NTEZAR - Profil | Po 2.10.2023 20:04:11

                      Koukejme co Vixen 5,5mm dokáže...-)))

                        N1568 - Profil | Po 2.10.2023 19:43:07

                        Morpheus >> Senzace a sledovanost...... :-(((

                          NMorpheus - Profil | Po 2.10.2023 19:23:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          1568 >> Kdyby na nej vzal sekyru žadna zasahovka a žadny medialni humbuk by z toho nebyl.
                          Mi přijde ze ty media schvalne provokujou stylem toho textu.

                            N1568 - Profil | Po 2.10.2023 19:17:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Morpheus >> Jediná chyba toho střelce byla, že měl malou ráži a výkon. Jinak by toho psa sundal na první dobrou, a žádný trýznění by se nekonalo

                              NMorpheus - Profil | Po 2.10.2023 19:03:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              hadica >> No ja to nebyl ale klidne bych byt mohl.
                              Upne se do toho vživam. Mozna bych 2 vteřiny vahal.
                              Ale v diskuzi to všichni uznali tomu střelci že jednal opravnene a to včetne pejskařu.
                              Otazka jestli to uzna i soud.
                              Bože pry 6 let. :-(

                                N1568 - Profil | Po 2.10.2023 6:44:57

                                moje nervy >> Díky..

                                  Nmoje nervy - Profil | Ne 1.10.2023 20:27:26

                                  1568 >> Nikona a teď nevím jestli 600, nebo 1000, myslím, že tisícovku, on v tom velký rozdíl nebude. Stejnak tak daleko nestřílíme :-)

                                    Nmoje nervy - Profil | Ne 1.10.2023 20:22:11

                                    Puškvorec. >> Ale naměří, když si to šprajcneš ať se ti neklepe ruka a nic ti nestíní čočku, už jsem aj přemýšlel, že bych to zrovna namontoval někde vedle optiky, bylo by to praktické :-)

                                      NKáceč - Profil | Ne 1.10.2023 18:37:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!