Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NPindˇa - Profil | Ne 1.10.2023 15:17:43

1568 >> Jj už jsem to dohledal dik.

    N1568 - Profil | Ne 1.10.2023 15:12:55

    Pindˇa >> Pažba je dřevo..

      N1568 - Profil | Ne 1.10.2023 15:03:02

      moje nervy >> Co máš za dálkoměr?

        NPindˇa - Profil | Ne 1.10.2023 15:00:15

        Káceč >> Krása klasika, ta pažba asi nebude dřevo že?

          NKáceč - Profil | Ne 1.10.2023 14:36:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            NPuškvorec. - Profil | Ne 1.10.2023 14:07:23

            moje nervy >> taky jsem pořídil kukátko co ukáže dálku, divil jsem se, o kolik jsem schopný se na větší dálky utnout v odhadu vzdálenosti.., blbé je, že (teda aspon to moje) jednotlivého špačka na vodní hladině nenaměří..)

              Nmoje nervy - Profil | Ne 1.10.2023 4:50:41

              Puškvorec. >> To jsou starší fotky, když jsem ho nastřeloval, teď už má aj nožky a novou optiku :-))) Pořídil jsem aj dálkoměr, neb lítat se špagátem naměřovat po 10m a skládat terče bylo docela náročné :-)))) Navíc nejsem bůhví jaký střelec a poměrně často to strhnu doleva, ale špčka na 125m jsem sejmul. Abys trochu slušně střílel, to už musíš mít vážně přirozený talent (ten nemám) anebo. 2-3x týdně chodit, taky přetřídit střelivo, ne všechny kule jsou stejné, některé jsou lehší, některé zdeformované, čím je to dál, tím víc je znát kdejaká prkotina. Nedávno jsem to nějak nestihl, už se brzo stmívá, tak jsem střílel potmě, to je zas jiná liga, s auta jsem vyštrachal baterku, trochu to nasvítil, no bylo to jak výstřel s brokovnice :-)))) Až druhý zásobník trochu lítal kam měl. Tohle střílet venku už je vážně úplně o něčem jiném, jak střílet slávku v tělocvičně na 10m. Viděl jsem video, kde s tím borec střílel plechovku 280m, to už bez optiky ani nešlo okem vidět, neskutečné, na 4, nebo 5 ránu ji dal.

                NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 23:34:47

                Káceč >> Bude to ňamina! 👍🤣

                  NKáceč - Profil | So 30.9.2023 23:03:23

                  TEZAR >> chřestýše jsem ještě nejedl, jak asi chutná :-)

                    NPuškvorec. - Profil | So 30.9.2023 22:47:58

                    moje nervy >> no a to je Katran asi ze všech nejlehčí). Na 700 ku lauf a výkon co píšeš ten nástřel za mě nic moc, kýbl zahod, přikup nožky. Se žrádlem roste chut) taky jsem si myslel, že trefovat na 80m mi bude bohatě stačit, ale kdepak, potřebuju se dostat taky na 150.. ))

                      NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 22:39:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 22:12:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        https://youtu.be/K2r_ipiFHVQ?si=YP_c2eCJh-LNLPtC Někdy mají mladí dobrou zábavu. 👍

                          NKáceč - Profil | So 30.9.2023 20:54:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Jako jo, ale ta cena. Takřka 90 litrů :-)

                          https://www.youtube.com/watch?v=vTwoFPprVbY&pp=ygUJYWlyIHJpZmxl

                            Nsven - Profil | So 30.9.2023 19:49:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Braba_01 >> Nojono, taková je doba .-)
                            Já jsem držel pro vnuka uloženku, fungl novou Slavii 634 s velkou hromadou nových náhradních dílů a on nad ní ohrnul nos ... střelba mu nic neříká, baví ho fotbal a silové sporty..
                            Tak jsem pověsil inzerát na Gunshop a málem mi zájemci zavařili mobil..
                            Ještě ten večer dorazil sběratel až od Brna, tedy cca 300km a byl šťastný jako blecha :-)
                            Holt, buď to v tom děcku je anebo není.. stejně jako s rybařinou aj.
                            Pokud děcko baví něco jiného, tak to je v pohodě... horší je, když ho nebaví nic...

                              NBraba_01 - Profil | So 30.9.2023 19:40:22

                              Káceč >> naprostý souhlas.

                                Nsven - Profil | So 30.9.2023 19:33:59

                                Káceč >> :-))

                                  NKáceč - Profil | So 30.9.2023 19:32:09

                                  Braba_01 >> záleží jenom na rodičích, k čemu svoje děcka vedou.

                                    NBraba_01 - Profil | So 30.9.2023 19:19:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Káceč >> zatím ano, nedávno jsem měl půjčeného spolužáka od staršího syna, (7), tak střílel s nama, toho to moc nechytlo a komentoval to tím, že na počítači mu jde střílet lépe. Bohužel dnes zná spousta dětí jen ten počítač a mobil.

                                      NKáceč - Profil | So 30.9.2023 19:15:00

                                      Braba_01 >> tak je to neškodná zábava, a hlavně není tak drahá :-)

                                        NBraba_01 - Profil | So 30.9.2023 19:12:41

                                        Káceč >>
                                        Myslím, že to tak časem dopadne, výhoda je, že mě to baví též 😁