Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

Nmoje nervy - Profil | So 30.9.2023 19:10:29

Puškvorec. >> Přesně se 700mm hlavní, už je to vážně kus železa :-))))

    NKáceč - Profil | So 30.9.2023 19:00:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Braba_01 >> na plechovky je to dobrý, hlavně jim nevymysli soutěž na střelbu do terče, kdo nastřílí víc. Budou chtít něco přesnějšího :-)

      NKáceč - Profil | So 30.9.2023 18:57:30

      sven >> to bych nechtěl rozbít a pak splácet :-)

        NBraba_01 - Profil | So 30.9.2023 18:53:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Káceč >> děkuji za info, přepošlu kamarádovi.

        Ja před časem koupil pro děti toto ( 7 a 4 roky):
        https://www.balistas.cz/vzduchovka-asg-tac4-5-4-5mm

        Je to slaboucke, ale na střelbu do plechovek na 15 metru naprosto dostačující, vzduchovka levna, broky levné a kluci to zvládají ovládat. Puskohled máme půjčeny od dědy z kulovnice, pokud je to bude bavit, tak časem pořídím něco s čím se dá střílet na vetsi vzdálenost.

          Nsven - Profil | So 30.9.2023 18:51:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Sice to vzduchovka není, není to vlastně ani zbraň ale je to velká paráda...
          Když už jsem na to natrefil, tak to přece jen tak nezahodím, žejo náčelníku :-)

          https://www.youtube.com/watch?v=aW6aMh_B3DA

            NKáceč - Profil | So 30.9.2023 18:42:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Braba_01 >> já si myslím, že pro děti výkon max. 10J. Natáhnout 16J bude pro tu holku problém a 24J už nenatáhne vůbec. Jsou od Crosmana vzduchovky na CO2, ale klasika je klasika :-)
            Hlavně by měla mít krytou mušku, aby až s ní děcko někde ťukne, muška vydržela. Ber to jako názor naprostého laika, ale vybral bych si něco z těchto:

            https://zbrane.esako.cz/vzduchovka-gamo-pack-young-autumn-45

            https://www.kozap.cz/produkt/combo-deltamax-force-set/

            https://www.colosus.cz/vzduchovka-gamo-deltamax-force-pack-young-cal-4-5mm-set-x152977

              NBraba_01 - Profil | So 30.9.2023 13:23:16

              Ty6ko >>
              Ahoj,
              vybral si nakonec nějakou vzduchovku pro holky? ( Kamarád má dceru, 9 let, tak se nyní též po něčem kouká)

                NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 13:06:38

                Puškvorec. >> Omluva-spletl jsem se-myslel jsem,že reaguješ na tu flintu od 1568.

                  NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 13:04:58

                  1568 >> Aha,přehlídl jsem komu to psal.-)

                    N1568 - Profil | So 30.9.2023 12:59:44

                    TEZAR >> Cvrčka mám já:-)

                      NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 12:31:48

                      Puškvorec. >> Mě to připadá jako Kalibrgun Cricket II Tactical.

                        NPuškvorec. - Profil | So 30.9.2023 12:05:01

                        moje nervy >> to je katran ? V 5,5 ?

                          N1568 - Profil | So 30.9.2023 12:04:40

                          TEZAR >> Do cca60-80m,paráda :-) Vždycky jistá rána:-))) l

                            N1568 - Profil | So 30.9.2023 12:03:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            TEZAR >>

                              NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 11:58:50

                              1568 >> A co ten NV Pard,zkoušel jsi ho už naostro?

                                N1568 - Profil | So 30.9.2023 11:50:01

                                TEZAR >> Jj :-) Nebo tak velkej, že výkon i přesnost by šly razantně dolu:-(Proto mám tlumič jen na 5,5,a na 7, 62 stačí integrovanej, mimochodem jeden z nejlepší, který jsem na hlavni měl. Váha navíc taky není zanedbaná :-

                                  NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 11:46:19

                                  1568 >> Asi čím větší pumelenice,tím méně je znát útlum.

                                    NCalex - Profil | So 30.9.2023 11:40:51

                                    OG >> Zdarec, tak můj je udělanej dobře a plastový natáčky v něm nejsou...Borec měl tenkrát lufta ho i poslat složenej...😀😀

                                      N1568 - Profil | So 30.9.2023 10:28:25

                                      TEZAR >> Tak on tlumuč více méně funguje u vzduchovek, do cca ráže 6,35. Na větší ráži nepozoruju nějaký zvláštní tlumení.

                                        NOG - Profil | So 30.9.2023 9:53:55

                                        Calex >> není tlumič jako tlumič. Tlumič (kompenzátor hluku) určený pro vzduchovky bych určitě nezkoušel na ostrou flintu, na 100% by ten tlak plynů nevydržel. Taky cena tlumičů pro ostré zbraně je 10x vyšší