Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 9:45:32

Calex >> Trochu se to uvolnilo spolu s tím neomezeným výkonem vzduchovek.

    NCalex - Profil | So 30.9.2023 9:30:29

    TEZAR >>
    Aha, nějak to teď nesleduju...Já když jsem si ho nechával udělat, tak mi ho radši poslal rozloženej a na 2x.😀

      NTEZAR - Profil | So 30.9.2023 9:20:46

      Calex >> No,to už snad neplatí-na většině nových videí už tomu říkají tlumič.-)

        NCalex - Profil | So 30.9.2023 9:09:48

        TEZAR >> Zdarec, tlumiče jsou prej zakázaný....Já tam mám proto moderátor zvuku.😀

          NTEZAR - Profil | Pá 29.9.2023 23:44:23

          moje nervy >> Jo, to s tou stále větší vzdáleností chápu, je to fajn trefovat. 😁👍Ale právě ty možnosti kde takhle střílet mě limituje a tak se musím spokojit s mým Vixenem 40 J. Každopádně fajn zábava. 😁

            Nmoje nervy - Profil | Pá 29.9.2023 22:16:38

            TEZAR >> Když jsem měl Evanixe, tak jsem byl rád za slušný nástřel na 50m a to jsem si říkal jak to nelítá :-))) No a pak si pořídíš něco lepšího a ono tě to vlastně nutí střílet dál a přesněj, protože to ta zbraň prostě spolehlivě dává, tam kde jsem dřív končil, vlastně dneska zažínám, na 20m stím jdou opravdu střílet mouchy na papíře. S diabolkou kolem gramu je to vážně šlupka to už se blíží malorážce, slugem je to o poznání tihší, mám teď objednané nějaké těžší střelivo, tak jsem zvědavý, ono to bude sice rychlej klesat, ale míň to bude ovlivňovat okolí, uvidíme aj co bude chutnat hlavní, zebral jsem 3 druhy, třeba to bude stát za prd a bude nástřel jak výstřel s brokovnice :-)))) Problém je i s místem, sehnat někde 200m bezpečného placu, uže být leckde oříšek.

              NTEZAR - Profil | Pá 29.9.2023 21:46:15

              moje nervy >> Mě by těch 100m bohatě stačilo. 😁A co při těch 90 J hluk, jaký tam máš tlumič?

                Nmoje nervy - Profil | Pá 29.9.2023 21:40:40

                TEZAR >> Přesně nevím +- 90j, je zvláštní, že do 100m to lítá rovně, ale na 120-130m už začíná hrát významnou roli vývrt hlavně a musíš clikat aj do stran. Normálně jsem zavedl střeleckou tabulku, zatím jen vzdálenost teplota a funguje docela spolehlivě. Cíl je jasný zastřílet jí na 150m :-)

                  NTEZAR - Profil | Pá 29.9.2023 21:25:08

                  moje nervy >> Paráda, hlavní je, že se to nevychyluje do stran, kolik máš na ty vzdálenosti nastaven výkon J?

                    Nmoje nervy - Profil | Pá 29.9.2023 21:09:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Já si pořídil tuhle hračku, když se to naučíš uklikat, tak s tím jde vpohodě střílet na 100m a aj něco trefíš :-) Když pominu vítr, tak docela dost ovlivňuje přesnost teplota a vlhkost, teda na větší vzdálenost, do 50m to až takový vliv nemá. Chodím střílet navečer a jak se začne ochlazovat a padat rosa, tak ten nástřel je úplně jiný, na 100m to dělí i 5 cliků.

                      Npenemecek - Profil | Pá 29.9.2023 12:26:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Crosman 1322 po tuningu.Výměna plastového závěru za ocelový,výměna transferportu (větší průměr otvoru),výměna plastového pístu za mosazný (flat top kit),montáž pažby a moderátoru,puškohled valiant themys 3-9X40 AO SIR FBR.

                        NVash - Profil | Po 25.9.2023 22:05:01

                        Big Mike >> Já sem pro 👍😉 Pohybuju se tu jen v pár diskuzích. A káceč mě ve všech nebaví. Takže red a mám te klid 🤘

                          NKáceč - Profil | Po 25.9.2023 21:30:55

                          Big Mike >> Vash je v pohodě, to jen internetová diskuze má holt svá úskalí :-)

                            NBig Mike - Profil | Po 25.9.2023 21:21:37

                            Káceč >> mázni to, už jen to dodatečné vulgární vyjadřování je na červenou.

                              NKáceč - Profil | Po 25.9.2023 20:51:59

                              Vash >> já fakt nemůžu za to, že v jednoduchej věcech na pochopení hledáš složitosti :-) To video nesedne sem, ale tady https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=673524 jak prdel na hrnec :-)

                                NVash - Profil | Po 25.9.2023 20:39:51

                                Káceč >> Nerozumímn😝 Buď to smaž a neměl hovna kolem. Nebo z nech být 🤘 Tvoje zásahy sou fak ovlivněný kolik toho máš v kebuli nalito. Prostě to smaž. Budeš mít dobrý pocit a mě je to u prdele 😉 Ty videa nemají s myslivostí ani nožema nic společného. Prostě diškuz, kam mi to sedlo. Ale tebe to zřejmě baví.....

                                  NKáceč - Profil | Po 25.9.2023 19:18:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Vash >> není důvod k mazání. Je tu pokec o myslivosti, o zbraních na zbroják, kde se mohlo i o vzduchovkách. Jenže časem v to začal být guláš, tak se založila takhle diskuze. A je i o pracích , lucích, kuších. O nožích třeba né, na to je zase jiná diskuze. Prostě každej koníček má svojí diskuzi, aby v tom byl co největší přehled. Jestli mi teda jako rozumíš :-)

                                    NVash - Profil | Po 25.9.2023 5:56:25

                                    Káceč >> Ale dyk to klidně smaž 😉 Bral sem to jako raritu. Spousta lidí tu má zkušenost i s palnými zbraněmi a tuto se do ruky jen tak nedostane 🤘