Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

NTEZAR - Profil | Ne 10.9.2023 22:41:52

Káceč >> To je raketa.Asi bych volil něco trochu levnějšího.-)

    NKáceč - Profil | Ne 10.9.2023 20:49:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Přes 40J a za pouhých 40 000,- co jsem koukal :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=WZutoojXby8&pp=ygUHYWlyIGd1bg%3D%3D

      NPindˇa - Profil | Ne 10.9.2023 17:28:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        N1568 - Profil | So 9.9.2023 22:50:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        LosPafkos >> 7,62!:-)

          NKáceč - Profil | So 9.9.2023 20:47:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          TEZAR >> já jich v kravíně za mlada se Slávií 618 postřílel víc než dost :-)

            NTEZAR - Profil | So 9.9.2023 20:44:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Káceč >> Přesně tak, třeba někde ve stodole na potkany ideální 4,5mm, 16J.A i když je to prašivec potkan, mám rád rychlý konec...

              NKáceč - Profil | So 9.9.2023 20:41:21

              TEZAR >> to pochopitelně. S tou 16J je to tak max 25 metrů.

                NKáceč - Profil | So 9.9.2023 20:39:00

                koralovec1 >> to nesmíš lovit. Ono i střílet po strakách, potkanech a hraboších není vzduchovkářům dovoleno :-) Když dobře trefíš, tak to i ta 16J dá, ale radši vyšší výkon a ráži 5,5mm.

                  NTEZAR - Profil | So 9.9.2023 20:35:19

                  Káceč >> Ono jde o vzdálenost, třeba na 50 metrů už je i 20 J málo.

                    Nkoralovec1 - Profil | So 9.9.2023 20:31:20

                    Káceč >> A co takhle s lepší diabolkou které se prodávají dá to bažanta nebo zajíce , vránu divokou kachnu ?

                      NKáceč - Profil | So 9.9.2023 20:27:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        NKáceč - Profil | So 9.9.2023 20:23:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        koralovec1 >> na to naše střílení je 16J akorát. Straku, potkana, hraboše dáš úplně v pohodě. Po psech nebo kočkách střílí jenom debil a na plechovky od piva to taky stačí :-)

                          Nsven - Profil | So 9.9.2023 19:41:20

                          LosPafkos >> dětská přání, se mají plnit :-))

                            NLosPafkos - Profil | So 9.9.2023 18:34:26

                            sven >> synek mne furt láká na střelnici, výzbroj pčr:-)

                              Nsven - Profil | So 9.9.2023 18:29:08

                              LosPafkos >> Věřím. To se mi ještě nepoštěstilo.
                              Myslím ve vzduchovkách. Ani neznám nikoho, kdo by takovou měl abych si na ni alespoń sáhl. Zatím stále odolávám a držím se mnou oblíbeného diametru .177 ale výhledově (ještě letos) bych rád přibral něco krátkého a výkonného v .22 s max. úsťovkou kolem 300m/sec., kvůli tlumiči.

                                NLosPafkos - Profil | So 9.9.2023 18:10:33

                                sven >> střílel jsem 7.65 a to už je zbraň

                                  Nsven - Profil | So 9.9.2023 18:05:17

                                  LosPafkos >> jj. :-)
                                  Např. takový perkusní revolver... Od převratu prodáván volně od 18let, jako kategorie "D"
                                  Po změně zákona , kdy byl "přes noc" překvalifikován na zbroják, měl majitel bez patřičné zbrojní skupiny, v podstatě tyto možnosti.
                                  Odevzdat na PČR v rámci zbraňové amnestie nebo ho tam uložit do depozita než si zbroják udělá nebo ho nějaké oprávněné osobě prodá anebo si ho nechat za nemalý peníz znehodnot, tedy zavařit, provrtat hlaveň a pověsit na zeď..
                                  Nakonec to dopadlo tak nějak po česku... a údajně cca 18000 ks, zmizelo neznámo kde .-)

                                    NLosPafkos - Profil | So 9.9.2023 17:15:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    sven >> prodejci mají žně, než to zákon posere:-)

                                      Nsven - Profil | So 9.9.2023 16:52:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      koralovec1 >> Zatím je výkon vzduchovek v kategorii "D" (od 18let, bez zbrojního průkazu a bez ohlašovací povinnosti na PČR,) neomezený.
                                      Limitovaná je pouze ráže, do 6,35mm.
                                      Ale připravovaný nový zákon, omezí v této kategorii výkon, do max. 50J
                                      Takže co bude nad, tak pouze na střelnici a kategorie "C1"s ohlašovací povinností na PČR, případně na zbroják..

                                        Nkoralovec1 - Profil | So 9.9.2023 16:33:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Káceč >> 16J už není u nás povolené ? Já že jsem kupoval toto . Sice před 2 lety ale to bylo vše v pohodě.