Vzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů

Nastala doba, kdy už není výkon vzduchovek nijak omezen, tak se pochlubte, co kdo má a jak se mu daří přesně střílet nebo co máte v plánu si pořídit. I střelci z praků jsou zde vítáni, neb i jím se dá střílet na terč a tak. Věřím, že je zde dost nadšenců do těchto dvou "zbraní". Pochopitelně se očekává, že zde budou i příspěvky, jak likvidujete škodnou, zákonem danou a k lovu povolenou. Nebudem tedy zasírat otázku o zbraních na zbroják ani o myslivosti.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 3.2.2022 všeobecné - ostatní
Dále moderují: sven Profil + TEZAR Profil + já 2 Profil + Vash Profil

Káceč - Profil | So 3.6.2023 11:55:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Pindˇa - Profil | So 3.6.2023 8:05:01

    xDanielS >> Jj třeba Westminister 😊https://www.hodinarstvi.cz/soubory/west-1204.mp3

      xDanielS - Profil | So 3.6.2023 7:44:31

      Pindˇa >> Příště vezmu semi a můžu zahrát i nějakou melodií 😀

        Pindˇa - Profil | So 3.6.2023 7:40:08

        xDanielS >> Ve čtvrt jeden výstřel o půl dva a nepotřebuješ kostelní věž😁

          xDanielS - Profil | So 3.6.2023 7:35:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Vývoj svolavacího zařízení 😀

          https://youtube.com/shorts/KiZbwmqIIu4?feature=share

            drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 23:29:08

            Big Mike >> Tohle jsem nechával ,,amatérům".Fleky na fasádách, šedomodro. Já odpaloval🤕☠️ A pak uskutečnil🤕😆👍

              Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 23:19:42

              drvoštěp >> tuhle jsem našel doma ve sklepě starou suříkovou barvu, prášek. Prubnu sehnat ještě ten hliníkový ze stříbřenky a "zavzpomínám" na mladá léta:))

                drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 23:18:42

                Big Mike >> Ano.

                  Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 23:18:02

                  drvoštěp >> to je na odhoz místo ukazováku?

                    drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 23:06:34

                    Big Mike >> Proto zkouším i nemožné. Viz teď nákupy z Číny😆👍https://a.aliexpress.com/_mLV1MoC

                      Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 22:59:30

                      drvoštěp >> budu tomu věřit až to vyzkouším, zatím jsem v rozpacích. Ale očividně to funguje:)) Po zkušenostech s CZ, Umarexem atd. už nevěřím, že by mi mohlo něco fungovat normálně:)

                        drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 22:55:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Big Mike >> Tahem se guma stlačí kolem základny. Teda dutá guma. Akce - reakce. 👍😆👍

                          Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 22:35:24

                          vicx >> tak opěrka určitě dobrá, ještě to vyhodnotím, dle skladnosti. Sílu mám, ale už ruce občas vynechávají - zápěstí, lokty, ramena... Objednám si ke gumám i nějaký malý práček za pár stovek, něco kuliček a potrénuju, kdysi s hliněnkama na jarní cvrnkání to do 20 - 30 m lítalo docela přesně. Ještě ho tu beztak někde mám, s prakovkou 4mm, pohledám:)
                          Co se týče uchycení, stále to nechápu, rybářský prak nepoužívám, ale určitě na to přijdu, až gumy přijdou.)

                            vicx - Profil | Pá 2.6.2023 16:42:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Big Mike - 2.6.2023 13:32:49 >> neviem akú máš silu v zápästí, ale tá opierka je dobrá vec. Môžeš použiť silnejšiu gumu a mať väčšiu stabilitu.
                            Koncovky na gumy sú rovnaký princíp ako rybárske praky.
                            https://www.youtube.com/watch?v=WgLLWXbSFd0

                              drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 15:02:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Big Mike >> Já ty čepičky nasliním a konce gum promnu v prstech aby trochu změkly. Pak opatrně navlékám. A hlavně gumy srovnat aby byly v lajně. A gumy ošetřuji tímhle.

                                Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 14:38:54

                                drvoštěp >> to se navleče ( je na to nějaký trik? ) přes ty plastový čepičky, přetáhneš to dál a to ještě upevníš tou stahovačkou?

                                  drvoštěp - Profil | Pá 2.6.2023 13:39:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Big Mike >> Dávám elektrikářskou stahovačku. Správně to má držet samo o sobě, ale sichr je sichr.

                                    Big Mike - Profil | Pá 2.6.2023 13:32:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Přišel jsem k torzu praku Barnett. Poradí někdo co s ním? Předpokládám, že bych ho měl co nejskladnější, nejen do báglu na výpravy okolo vody. Odmontuju tedy tykadla, i ty vzpěru na zápěstí, bambuli dole, jen vyměnit gumy?! Koupím je a jak pak na to? Koukal jsem na videa česky, hlavně řeší ploché gumy a u té kulaté mi hlava nebere jak to uchytit aby se to nesvléklo:)

                                      Káceč - Profil | Pá 2.6.2023 12:14:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      V Británii je jen výkon přes 6J u nás jde koupit s výkonem 11J. Bude s ní tedy větší sranda a pochopitelně i vyšší riziko sebepostřelení odrazem :-)

                                      https://www.youtube.com/watch?v=pykag_TZkAY&pp=ygUDYWFy

                                        Puškvorec. - Profil | Pá 2.6.2023 6:58:17

                                        xDanielS >> se zakopeš)