Naviják na 10ft pruty

Chtěl bych se zeptat, jaké by jste doporučili navijáky na 10ft prut. Konkrétně mám Nash dwarf abrrevieted.
Chtěl bych chytat na řece a na lodi. Házet těžká olova budu max na řece - 20 m. Na lodi spíše lehčí olova.
Chtěl bych nějaký střed co se týče nákladů. 3000 za kus.
Co si myslíte že je ideální poměr cena/výkon v této relaci?
Autor diskuse: Bezďa - Profil , 24.8.2020 kaprařina - náčiní, doplňky

Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 15:41:24

zedolsi >> 10liber pošta.... sakra to abych si vzal podložky rovnou aji na Emblemy :D to asi změřím a zkusím nejdřív aliexpress

    zedolsi - Profil | St 19.5.2021 14:40:38

    Dodo677 >> ahoj, objednával som ich z UK, bral som tento kit https://www.customreelking.com/product-page/daiwa-gs-ltd-quick-drag-kits ale zoženieš ich aj na iných stránkach, ja som to bral z tadiaľto kvôli tým platovým valčekom ktoré som nakoniec ani nepoužil :D inak mi to prišlo asi za 4 dni.

    takéto podložky používam aj v ultegrach a super :)

      Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 14:27:50

      zedolsi >> mohl bys prosím hodit odkaz na to jaký podložky si tam dal ?! Tohle je super info díky moc ..!

        hajetotom - Profil | St 19.5.2021 14:21:57

        Já měl na 10ft Ultegry starší 5500 a top! Tet teda sem tam dal technia 14k z důvodu delší vyvazky.. ale jinak 5500 top, sice je prodávám ale můžu je i tak doporucit

          zedolsi - Profil | St 19.5.2021 12:46:52

          ja som kúpil tie GS 4000 LTD, hneď som vymenil podložky a super, brzda skrátená a navi mi sedia super (ale na 6ft prútoch), skúšal som vymeniť aj pružinu v matici za plastový valček ale to už bolo moc skrátené tak som ostal len pri carbontexových podložkách :)

            Dodo677 - Profil | Út 18.5.2021 16:24:55

            tomvec >> Co je to povolená brzda definuju naprosto přesně. Brzda povolená dostatečně aby prut neletěl do vody při záběru :D
            Díky moc za info. Brzdu už si osahám. Tam nebude nad vlastní "zhodnocení". Každé má jiný proference a očekávání.

              tomvec - Profil | Út 18.5.2021 16:14:43

              Dodo677 >> K té brzdě, záleží co je u tebe povolená brzda, ale když to vezmu od momentu, kdy je brzda přitažená tak, aby nebyla velká vůle na cívce v podélné ose, do momentu kdy je brzda na doraz, dělá to tři otáčky. Zkoušeno tedy rukou.

                Dodo677 - Profil | Út 18.5.2021 16:06:20

                tomvec >> tak to je fajn ta velikost. Ale furt mě tam se*e ta matice brzdy...... :D Bait bych spíš nechtěl, ale ta matice se mi líbí víc :D
                Asi se bude muset rozhodnout na prodejně, která brzda sedne líp. Vzhledový preference nesmí zastínit užitnost :D
                Každopádně moc díky za info a fotky. To bude fajn to vidět.

                  tomvec - Profil | Út 18.5.2021 15:48:32

                  Dodo677 >> vyfotím to. Ty GS 5000 BR vycházejí z LT konceptu, myslím že co se týká cívky a rotoru nebudou větší než GS 4000 LTD, která rozměry vychází ze staršího číslování Daiwy, tedy velikostí odpovídá navijákům velikosti 4012. Samozřejmě tělo bude větší kvůli volnoběhu.

                    Dodo677 - Profil | Út 18.5.2021 7:37:14

                    tomvec >> super by bylo třeba nejaky foto společně, mám trochu strachy aby nebylo navijáky moc malý a proto uvažuji i GS 5000 BR :-/
                    Co brzda ? Kolik je zhruba pootočení do povolení ? Někdo psal že je celkem dlouhá ale zas žádná katastrofa, to je takové info jak předpověď počasí. Bude slunečno a možná i zaprší 😀

                      tomvec - Profil | Út 18.5.2021 6:00:19

                      Dodo677 >> Mám Daiwa GS 4000 LTD a 10ft pruty, spolu ještě nebyly. Potřebuješ něco vyzkoušet?

                        Dodo677 - Profil | Po 17.5.2021 22:32:17

                        Nemáte někdo Daiwa GS 4000 LTD na 9/10ft prutech?

                          Glasy - Profil | St 17.2.2021 10:02:41

                          Gagne17 >> já uvidím až po sezoně, nezávisle na sobě mi Wychwood dva kamarádi co je používaji...

                            Gagne17 - Profil | St 17.2.2021 9:31:38

                            Někdo zkušenosti s Wychwood Riot 55s?

                              Gagne17 - Profil | St 17.2.2021 9:28:23

                              Někdo zkušenosti s Sonic Xtraktor 5000?

                                clarence - Profil | Po 8.2.2021 18:56:34

                                Philip-ZL >> Filipe já jsem na ně ještě nic nechytil měl jsem je u vody cca 3x ale hodím v pohodě 70m s grippou 100g ale už jsou v obalech ve skříni,protože mám už zase Harríky.Mohu ale říct,že za tu cenu to jsou parádní klacky.J

                                  Philip-ZL - Profil | Po 8.2.2021 18:46:19

                                  clarence >> Jak ti vyhovuje jejich tuhost ? Přemýšlím že je taky koupím v 3m 3,25lb na řeku a nějaké větší revíry. Popřípadě kolik jsi s nimi schopný hodit ? :)

                                    Hns - Profil | Čt 26.11.2020 22:41:50

                                    Spíš daiwa mcast 25 A nebo black widow. Ten GS je malej na řeku.

                                      Hns - Profil | Čt 26.11.2020 22:21:41

                                      Nebo toto. A vejdes se do rozpočtu.

                                        Hns - Profil | Čt 26.11.2020 22:11:49

                                        ˘Ö˘ Krab >> však jsem poznamenal že cena je vyšší. Ta kapacita je nižší ale nepředpokládám že jsou vhodné na vyvážku. Na odhoz úplně v pohodě. Cívka je konycka, melka a na házení je super. Já tam natočil cca 200 m černého technia 0,25 Předpokládám že to bude lítat v pohodě.