Naviják na 10ft pruty

Chtěl bych se zeptat, jaké by jste doporučili navijáky na 10ft prut. Konkrétně mám Nash dwarf abrrevieted.
Chtěl bych chytat na řece a na lodi. Házet těžká olova budu max na řece - 20 m. Na lodi spíše lehčí olova.
Chtěl bych nějaký střed co se týče nákladů. 3000 za kus.
Co si myslíte že je ideální poměr cena/výkon v této relaci?
Autor diskuse: Bezďa - Profil , 24.8.2020 kaprařina - náčiní, doplňky

Nsidneyv - Profil | Čt 27.8.2020 13:36:43

Pindˇa >> paradna robota.

ja mam od neho acurixy, a tiez super

    NPindˇa - Profil | Čt 27.8.2020 13:04:01

    sidneyv >> Ahoj jsou to stavěné pruty p.Pipalem 10 ft. na blancích FS HI-S 2.75 lb.

      Nkozlikl - Profil | Čt 27.8.2020 13:00:34

      Za mně Penn Slammer 360 je podle mně dostačující jen má pomalejší převod. Dobrá cena https://www.saccon.cz/PENN-Slammer-360-d184.htm

        Nsidneyv - Profil | Čt 27.8.2020 12:35:53

        Pindˇa >> ahoj co to mas za pruty?

          Nroxtidy - Profil | Út 25.8.2020 10:14:56

          Bezďa >> tyhle navijaky jsem mel a jeste jako nove jsem je pustil dal, protoze jsou to takovy s prominutim kopyta. Vypadaji hampulacky a jsou tezke. Maji kratkou klicku - spatne se to drzelo a celkove chod nic moc. Na 10ft prut nesmysl dle me. Navic tyto penny nejsou to za co se maji = nejde o ty morske drzaky, kterymi se penn proslavil. Maji vysoky prevod 4,7:1 , takze nejsou uplne vhodne nejake tezke tahani a nezachrani to ani to kovove telo :-)
          Ja bych na 10ft pruty praskl male Bulls Eye - ted v nemecku za 200euro/kus. Nebo klidne Ultegru Ci4 ci Shimano Speedmaster = Ultegra bez civky. Zalezi na financich.
          Kdybych netahal tezka olova a chtel to lehci chytacku, tak se mi velice libily Strategy GTR-X 5500 = paradni navijak za 2 tis ;-)

            NBezďa - Profil | Po 24.8.2020 21:58:24

            Co říkáte na tyhle? Nebudou moc těžké?
            https://www.nikl.cz/p3641-navijak-spinfisher-ssv-75​00-lc.php

              Nbambuča - Profil | Po 24.8.2020 21:25:43

              Koukám že se zmiňujete o dwarfech, jste spokojeni? Co očka, nedělá se drážka? Dik za info

                NMacron - Profil | Po 24.8.2020 18:52:12

                Dej tam Daiwa Emblém a máš klid na vždy. Dělají se i v menší velikosti. Já je tam mám a nestěžuji si

                  NBezďa - Profil | Po 24.8.2020 14:31:55

                  Díky všem za zápisy, rady a postřehy. Chtěl jsem původně navijáky celé černé, ale ta Daiwa GS 4000 LTD mě celkem padla do oka. Musím se na ni někde podívat v reálu.
                  Mám na svých 172ft prutech Daiwu infinity xbr 5500 a po pravdě jsem je na ty 10ft nezkoušel. říkal jsem si že budou veliké. Ale když vidím LCčka tak to možná otestuju :-)
                  Jinak na vybírání mám celou zimu :D
                  Ještě jednou díky všem.

                    Nxpm - Profil | Po 24.8.2020 13:39:58

                    Mám Big Baitrunner XTB LC CI4+ jsou super ale cena je jinde.

                      NPindˇa - Profil | Po 24.8.2020 11:06:04

                      Do člunu a na dalekou vyvážku používám na 10 ft pruty staré dobré LC

                        Njirisyky - Profil | Po 24.8.2020 11:05:14

                        Teď jsem si pořídil Tica Galant Long Cast GLAT 4000, tak snad budou sloužit ku prospěchu.

                          NHonzajs - Profil | Po 24.8.2020 10:39:35

                          Pokud to nemáš na daleké vyvážení, tak Ultegra 5500. Ani větší Ultegra 14000 na nich nepůsobí blbě. Ten Slammer má strašně dlouhou brzdu..

                            NKulexxx - Profil | Po 24.8.2020 10:32:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Jakykoliv poradny 😀. Mam na 9ft dwarfech Ultegry XTA a je to jistota, at jdes na rybnik, Labe nebo zavazis - olova jsou ti s takovymi stroji jedno. Obdobne asi ty Slammery, ale s temi nemam zkusenost 😉

                              Nherak - Profil | Po 24.8.2020 10:23:10

                              Souhlas s Rudina - sám mám Penn Slammer 360, kámoš 460 a spokojenost.......

                                NNoobAngler - Profil | Po 24.8.2020 10:15:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                foxxx >> Za cenu cca 2300 Kč/ks, se dá pořídit i jakýsi takový duchovní nástupce whiskerů, Daiwa GS 4000 LTD. Taky v poslední době poměrně oblíbená kombinace s 10 ft pruty. Nebo potom levnější OKUMA Inception 6000, toho bych se asi taky nebál.

                                  NRudina - Profil | Po 24.8.2020 9:57:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Na těžká olova nezničitelný Penn Slammer 460. Jen pozor na šířku sedla prutu, já musel nožku navijáku trošku upilovat, aby pořádně dosedl do sedla.

                                    Nfoxxx - Profil | Po 24.8.2020 9:50:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Bezďa - >> Mám podobné 10ft pruty z řady Nash Scope a na nich navijáky Daiwa Tournament Whisker SS 2600, které jsou celkově na tyto pruty velmi oblíbené (dle různých fotek na internetu), velikostně ideální (si myslím) a vypadají na nich hezky.
                                    Za cenu 3000,- Kč se při troše štěstí sehnat dají (různé slevové akce, koupě zánovních přes bazar nebo jiné různé inzerce apod.).
                                    Dříve jsem na nich míval navijáky s baitrunnerem Fox EOS 7000 a na běžné chytání v pohodě.