- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Naviják na 10ft pruty
Chtěl bych chytat na řece a na lodi. Házet těžká olova budu max na řece - 20 m. Na lodi spíše lehčí olova.
Chtěl bych nějaký střed co se týče nákladů. 3000 za kus.
Co si myslíte že je ideální poměr cena/výkon v této relaci?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
18x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Dodo677 - Profil | Po 23.8.2021 10:46:01
(já použíl 4x lamelu 0,7 aby to pěkne výškově vycházelo a jedna lamela mě vyša na 33,50 ,- > 134,- Kč/cívka)
Dodo677 - Profil | Po 14.6.2021 17:55:50
ALE vyhodil sem pružinu a začal hledat z čeho udělat distanční váleček jako náhradu. Jak nemám rád rusáky (omlouvám se všem pár dobrým....ale špatná osobní zkušenost....) a podle jejich videa tuším se starším Emblemem sem tam vrznul obyč matku M8. Krásně zapadla (jen asi o půl mm nižší než pružina a na volno tam trochu lítá ale našroubovaný na cívce si to sedne) a hle.....brzda jede přesně jak sem si představoval..... 0-180° větší odbor a cca na 270° jde cívka defakto na volno. Líp si to asi představit nedokážů. Takhle naviják dostat z výroby tak nechci nic jinýho.
Karbotex bych řekl že jede celkově o facku jemněji (v délce brzdy nenacházím absolutně rozdíl........)
ale i s origo filcem když podržím vlasec tak naviják krásně plynule sjíždí vlastní vahou.
Za mě za 1. Už abych mohl zase k vodě! :D
zedolsi - Profil | Po 14.6.2021 14:04:31
Dodo677 - Profil | Po 14.6.2021 12:38:34
Vypadá to že by tam sedli spíš 1mm protože je pak lehce vůle pod zajišťovací pružinkou na cívce. Vyřešil sem to přidáním ještě jedné podložky na dno cívky a výška všech lamel teď odpovídá originálu. Bohužel brzda má délku defakto stejnou....3 otočení to nejsou ani omylem :-/
zedolsi - Profil | Po 14.6.2021 9:59:22
Dodo677 - Profil | Ne 13.6.2021 21:43:16
Tze bude tuning pokračovat i pružinou. Jenom teda za prase se mi nedaří otevřít tu matici a k pružině se dostat. Na youtube sem video návod sice viděl ale za prase mi to v reálu nejde.... :-/
zedolsi - Profil | Pá 21.5.2021 10:53:05
Dodo677 - Profil | Čt 20.5.2021 8:25:35
zedolsi - Profil | Čt 20.5.2021 8:18:38
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 21:34:03
Ale jak říkám, když nejde o život...
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 21:28:15
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 21:14:59
Ale dokud ještě žijem, je všechno OK, zpíval otec toho řeporyjského torpéda :-DDD
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 21:05:27
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 21:02:08
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 20:55:18
No na kličku su zvědavé. Do teď sem měl vždycky šrouby.
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:40:18
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:34:46
A většinou se hodí na nějaký skvost. Mám to SS na feederu Daiwa TD 12Q a můžu se na to dívat i když neberou:-)
Ale už jsem tady někde psal, že tím Slammerem a 3m prutem v pohodě švíknu 80m a mám na tom 0,33mm vlasec. Prostě funkční a bezúdržbové...jako moji psi :-DDD
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 20:24:15
Ikdyž co sem slyšel tak SS sou takový víc hrubý.... GS prý chodí víc hladce.
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:18:18
repsol - Profil | St 19.5.2021 20:14:00
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:07:54
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:03:26
Bacha San - Profil | St 19.5.2021 20:02:21
kubah - Profil | St 19.5.2021 18:42:26
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 18:41:04
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 18:39:37
zedolsi - Profil | St 19.5.2021 18:09:41
Dodo677 - Profil | St 19.5.2021 17:30:48
Škoda že to Gs nemá matku cívky jako gs br :-/ to bych nepřemýšlel vůbec....
Mechanicky bude asi slammer odolnější.... Ale stejně to chci mít na jemnější rychlochytani.....
Čtenáři této diskuse také sledují
Krátkodobá kaprařina x9947
Fanclub značky Shimano16401
Waftersky - rady, typy, zkušenosti814
CcMoore a vše kolem něj3769
Harrison - vše o této značce3722
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
Lithiové baterie - srovnání1546
Kaprařský top vercajk3167
Fox - není to předražené?1080
Domácí swinger - výroba624
Kde to žije - kaprařina
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StFanclub značky Shimano 16401
StDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StKrátkodobá kaprařina x 9947
StLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











