- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sonar okolo 20.000kč
Ahoj. Letos bych rád pořidil loď s Echolot.
Při výběru mi zatím zůstavá Garmin striker 9 a Lowrance reveal 9.
Chci to na zavažku a na sumce s vábnickou.
Nikdy jsem echolot nemel a vsechny ty funkce mi vlastne nejsou moc jasny.
A ted babo rad co vybrat.
Při výběru mi zatím zůstavá Garmin striker 9 a Lowrance reveal 9.
Chci to na zavažku a na sumce s vábnickou.
Nikdy jsem echolot nemel a vsechny ty funkce mi vlastne nejsou moc jasny.
A ted babo rad co vybrat.
Autor diskuse: Maverick0 - Profil , 23.2.2020 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NEmanko - Profil | Ne 2.7.2023 20:04:17
Zdravim pani.
Rad by som ozivil tuto temu lebo presne teraz riesim velmi podobnu vec. Neviem sa rozhodnut medzi tymito 7 palcovymi gps plotermi:
Lowrance Elite FS sonda 3in1 a Garmin echoMAP™ UHD 72sv sonda GT-56-UHD.
Pouzitie klasicke, kaprarina a trochu aj lov dravcov a troling. Pozrel som dost videi na YT aj co to o tom precital, dokonca si nainstaloval aj trial verziu aplikacie Avionics od Garminu do telefonu aby som tam mohol otestovat moznosti navigacie a kvalitu map. Najma ma zaujimal ten Relief shading.Je to velmi efektne zobrazenie reliefu dna ale zial pokryva len jednu z troch mnou preferovanych lokacii( aj ked mnohonasobne vacsiu ako zvysne dve).
V zaklade by som navigacie bral so sondami 3v1 ktore su primarne urcene do sladkej vody , ale v pripade potreby by som dokupil aj sondy 2v1 na more( mozno raz). Chcem 7 palcovy displej kvoli uspore miesta na clne. Mam 3 metrovy gumak s velkym motorom a externou nadrzou a uz teraz je to pre dvoch s miestom celkom na hrane.
Zatial som viac prikloneny ku Garminu.
Vopred dakujem za kazdu radu alebo nazor.
Rad by som ozivil tuto temu lebo presne teraz riesim velmi podobnu vec. Neviem sa rozhodnut medzi tymito 7 palcovymi gps plotermi:
Lowrance Elite FS sonda 3in1 a Garmin echoMAP™ UHD 72sv sonda GT-56-UHD.
Pouzitie klasicke, kaprarina a trochu aj lov dravcov a troling. Pozrel som dost videi na YT aj co to o tom precital, dokonca si nainstaloval aj trial verziu aplikacie Avionics od Garminu do telefonu aby som tam mohol otestovat moznosti navigacie a kvalitu map. Najma ma zaujimal ten Relief shading.Je to velmi efektne zobrazenie reliefu dna ale zial pokryva len jednu z troch mnou preferovanych lokacii( aj ked mnohonasobne vacsiu ako zvysne dve).
V zaklade by som navigacie bral so sondami 3v1 ktore su primarne urcene do sladkej vody , ale v pripade potreby by som dokupil aj sondy 2v1 na more( mozno raz). Chcem 7 palcovy displej kvoli uspore miesta na clne. Mam 3 metrovy gumak s velkym motorom a externou nadrzou a uz teraz je to pre dvoch s miestom celkom na hrane.
Zatial som viac prikloneny ku Garminu.
Vopred dakujem za kazdu radu alebo nazor.
Nb_u_r_t_o_n - Profil | Po 28.9.2020 8:56:55
Maverick0 >> zjistil jsi nějak ten rozdíl mezi ti a ti2? Mám možnost koupit ti za dobré peníze
NMaverick0 - Profil | So 7.3.2020 18:49:49
https://www.mybait.de/lowrance-elite-9-ti2-echolot-kartenplotter
Hmm tak teď jsem na rozpacích. Nevíte rozdíl mezi TI a TI2 ?
Hmm tak teď jsem na rozpacích. Nevíte rozdíl mezi TI a TI2 ?
Nmilanpindryc - Profil | Čt 27.2.2020 19:09:09
Esox >> jako uplne jinde...no je to dalsi generace ale zas takovej rozdil me to neprijde. U 9" a 12" uz to mozna jde poznat. Nova sonda ma lepsi detaily dal od lodi.
Ja to nevyuziju. Pro me je klicovej live mapping
Ja to nevyuziju. Pro me je klicovej live mapping
NEsox - Profil | Čt 27.2.2020 18:29:59
milanpindryc >> rozdíl je tam dost zásadní v sondách právě, active imagine je úplně jinde než tripleshot, dnes jsem to zrovna řešil s technikem z Bohemia Marine. Hook Reveal a Garmin Striker jsou o několik kategorií níž, i když v celku stačí a ukážou toho dost
Nmilanpindryc - Profil | Čt 27.2.2020 18:13:09
Maverick0 >> S tou sondou si to nemyslim, ale treba me nekdo vyvede z omylu.
NMaverick0 - Profil | Čt 27.2.2020 18:10:34
milanpindryc >> Načetl jsme toho celkem hafo, zkouknul spoustu videí.Ale vlastně moc nevím o čem mluví.
Záměrně jsme na výstavě chtěl vidět ten rozdíl a právě slečna říkal že mezi Elite jak pak velký skok. Ano dotykový displej z a10.000kč oželím, ale rozdíl v sondě je prý veliký. Potřebuju najít kameny na dně, kde jsem si značil lovné místo. Vlastně ani nevím na jaké obrazovce to hledat.
Záměrně jsme na výstavě chtěl vidět ten rozdíl a právě slečna říkal že mezi Elite jak pak velký skok. Ano dotykový displej z a10.000kč oželím, ale rozdíl v sondě je prý veliký. Potřebuju najít kameny na dně, kde jsem si značil lovné místo. Vlastně ani nevím na jaké obrazovce to hledat.
Nmilanpindryc - Profil | Čt 27.2.2020 17:59:48
Maverick0 >> no chce si to o tom neco precist :-)
Podle me je hlavni rozdil v elite a hook(reveal) dotykovej display a konektivita.
FishReveal (ukazuje ryby jako obloucky i v chirp zobrazeni)
DownScan - klasicej sonar dolu
SideScan sonar na levo a na pravo
Chirp, detailni obrazek dna
Podle me je hlavni rozdil v elite a hook(reveal) dotykovej display a konektivita.
FishReveal (ukazuje ryby jako obloucky i v chirp zobrazeni)
DownScan - klasicej sonar dolu
SideScan sonar na levo a na pravo
Chirp, detailni obrazek dna
NMaverick0 - Profil | Čt 27.2.2020 17:26:27
Zkusím to upřesnit. Rád bych aby echolot uměl zaznamenat dno a ukládat to do 3D. Prostě část vody která mě zajímá bych si rád zmapoval. Na výstavě jsem se díval na ten Reveal a přijde mi že Elite je o kus dále. Bohužel Reveal 9 je cca o 10.000kč levnější než Elite 7. Zároveň slečna říkala, že sonda u Elite je úplně jinde.
U těch Garminů mi přišlo ovládání jednoduší, ale i celkově graficky horší než Lowrance.
U hummirbirderů mi přišlo ovládání složitější, ale celkově na sonary koukám jak tele na vrata.
GPS považuji za ty peníze jako samozřejmost.
Dokázal by někdo napsat co vlastně znamenají jednotlivé funkce sonaru ?
-FishReveal
-DownScan Imaging
-Lowrance CHIRP
atd.
Děkuji moc
U těch Garminů mi přišlo ovládání jednoduší, ale i celkově graficky horší než Lowrance.
U hummirbirderů mi přišlo ovládání složitější, ale celkově na sonary koukám jak tele na vrata.
GPS považuji za ty peníze jako samozřejmost.
Dokázal by někdo napsat co vlastně znamenají jednotlivé funkce sonaru ?
-FishReveal
-DownScan Imaging
-Lowrance CHIRP
atd.
Děkuji moc
Čtenáři této diskuse také sledují
NLithiové baterie - srovnání1546
NKaprařský top vercajk3167
NLov z nafukovacího člunu1187
NHarrison - vše o této značce3722
NVN Králová ...318
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKorda Developments a vše co k této značce patří1693
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NLexikon boilies komponentů901
NFox Stalker, Stalker Plus, Horizon Pod - fotky, zkušenoti, postřehy atd...405
Živě na MRK.cz
↻
Diskutujte o rybaření
 Muškaření
NPřívlač a dravci
NSumcařina
 Mořský rybolov
 Dotazy začátečníků
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












