Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

Nxr125l - Profil | St 10.5.2023 10:44:51

Mi odnášeli vejce potkani.Kdybych to neviděl,tak bych nevěřil co dokážou.Dal jsem kukaně asi šedesát čísel nad zem,udělal kurkam odrazový můstek a byl klid.No a ještě jsem si zastřílel ze vzduchovky.

    Nxr125l - Profil | St 10.5.2023 10:34:21

    Klose >> Čau.Poradit umí každý.,tak to zkusím i já.Omez výběh.Rodiče od manželky měli podobný problém.Možná si jen myslíš ,že nezanášejí.Jak píše valcha ,těch co mají chuť na vajca je mnoho.Nejhorší je mít hnízdo,kukaň na zemi.

      Nsven - Profil | St 10.5.2023 8:50:27

      Klose >> Ještě mě napadlo, když máš podezření na to tep. čerpadlo
      https://www.viessmann.cz/cs/rady-a-tipy/vse-o-hlucnosti-tepelnych-cerpadel.html

        Nsven - Profil | St 10.5.2023 8:43:50

        Klose >> Ahoj. Pak je možnost, že je někdo ve sběru vajec rychlejší .-)
        I když ta kamera ?
        Kdysi dávno jsem řešil problém se značným poklesem snůšky.. Ráno jsem některé slepice ošáhnul, než vyběhly do oploceného výběhu, vejce v sobě měly a když jsem přijel z práce, tak vejce nikde..
        Měl jsem podezření na sousedící spoluobčany, což se nakonec i potvrdilo. Nebudu raději psát, co jsem do několik vajec napíchnul ( "na kunu") ale jak jsem se později dověděl, matka nenechavého rodu, použila vejce do knedlíků, čímž spůsobila celodenní rvačku o sociální příslušenství a zákoutí dvorku .-) Pochopili a byl od té doby klid :-)

          NKlose - Profil | St 10.5.2023 4:55:28

          Děkuji všem za reakce. Ještě mne napadla jedna věc. Nemůže mít vliv tvrdost vody? Dávám jim kohoutkovou a tu máme sakra tvrdou. Kdysi jsem to měřil. Mám možnost ještě ze studny nebo z řeky. Omlouvám se, že s tím pořád otravuju, ale vážně mi to leží v žaludku. V podstatě chovám okrasné ptactvo 😔😔

            NKlose - Profil | St 10.5.2023 4:50:38

            pohodak >> Ahoj. To není špatný nápad, zkusit jich pár půjčit. Nemám co ztratit. To mně nenapadlo 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

              NKlose - Profil | St 10.5.2023 4:48:36

              valcha186 >> Ahoj. Mám kupované plechové se šikmým sezením a právě tím poklopem. Jsou umístěny cca 75 cm nad zemí.

                NKlose - Profil | St 10.5.2023 4:46:03

                sven >> Ahoj. Nežerou je, to jsem vyloučil kamerou a jak píše výše Valcha, zůstává po nich mokro a mokré zobáky. To se už mi kdysi stávalo a odhalí se to poměrně brzy. Samozřejmě šla hned do sekyrkovy 😀

                  Nminoq - Profil | Út 9.5.2023 23:28:15

                  Klose >>U nás doma dostávalo desať sliepok ráno pšenicu za murársku naberačku, občas dostali namočený chlieb s kukuričným šrotom a za naberačku k večeru, celý deň sa pásli.

                    Nsven - Profil | Út 9.5.2023 22:40:01

                    Káceč >> politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně, jednou za deset let :-)
                    Já jich přistihl několik, které se naučily proklobnout skořápku. A hned šly, bez milosti..

                      Nvalcha186 - Profil | Út 9.5.2023 22:21:21

                      Klose >> Žraní vajec poznáš normálně. V kukani je na zemi mokro, slepice mívají kolem zobáku žluto, pokud nemají hlad, tak to nedožerou vše, něco zbyde. Jinak bába namočila prst do sádla, oleje a udělala prstem tzv. šacování. Zjistila, že má a nebo nemá vejce. Jinak straky, ježci, kuny klidně vlezou dovnitř, i potkani. Záchrana je šikmé sezení, vzadu mezera a žlábek, kam se skulí vejce. Tam stačí jen nějaký poklop a nic ti nemůže zmizet. Tak je to i v klecových chovech. Pokud mají zárodky, tak vejce musím ven.

                        Npohodak - Profil | Út 9.5.2023 22:19:15

                        Klose >> Pokial je to tým TČ tak ich skus niekomu podarovat na mesiac a pokial sa tam zacnu znasat je to cerpadlom ....pokial nie mas vylucenu jednu alternativu.
                        Vajce zozeru za par sekund to niekedy ani neustriehnes jedine si vyber dovolenku a aspo 2-3 dni ich nespusti z oci aj pri paseni... mozu tzv spustat vajcia vtedy sa im nevytvori skrupinka...

                          NKáceč - Profil | Út 9.5.2023 21:42:31

                          sven >> nerad, velice nerad, ale opravdu "naučili" :-) To žraní vajec zas tak horký nebude. To zjistíš docela rychle. Prostě jednu přistihneš.

                            NKáceč - Profil | Út 9.5.2023 21:39:22

                            Klose >> je to divný. Ale třeba si objevil novej druh slepic, co nesnášej. Akorát to rozmnožování bude asi problém :-)

                              Nsven - Profil | Út 9.5.2023 21:23:31

                              Klose >> Já bych vzal každou slepici do ruky a osáhal v kloace, jestli vejce v sobě opravdu nemá. S největší pravděpodobností, se je naučili žrát. Jak to jednou ochutnají, je zmizení vejce, otázkou několika sekund.

                                NKlose - Profil | Út 9.5.2023 21:09:34

                                Káceč >> Neprekrmuju, ráno jim hodím dvě, tři hrsti granulí pro nosnice, když byla pšenice, tak pšenici a kolem oběda jim otevřu výběh a mají volno na louku k řece, kde si můžou nahrabat. Víc jim nedávám. Za tu dobu jsem zkoušel už i prekrmit, vyhladovět, pouštět, mít zavřený a nepomohlo nic. Když jsem nedávno dvě zabil, tak měli v sobě normálně mraky žloutků, takže se v nich vejce tvoří, ale proč to nedokončí a pravděpodobně se vstřebá, netuším. Skořápek samozřejmě mají dost a volně přístupné.

                                  NKáceč - Profil | Út 9.5.2023 19:10:51

                                  vaga >> však píše, že nezanášej.

                                    NKáceč - Profil | Út 9.5.2023 19:10:32

                                    Klose >> jediný, co mě ještě napadlo, jestli je nepřekrmuješ.Jak budou sádelnatý, tak neponesou. Taky jsem těm našim dopřával až moc a vejce žádný. A kohouta máš?

                                      Nvaga - Profil | Út 9.5.2023 18:23:38

                                      Klose >> nemozu ich niekde ako sa u nas hovori "zanasat"?

                                        NKlose - Profil | Út 9.5.2023 6:00:07

                                        Káceč >> To by bohužel znamenalo ukončit chov. Čerpadlo odstavit nejde, ohřívá nám i teplou vodu a kurník je zděný, takže přestěhovat nejde. 😞