Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

NKáceč - Profil | Po 8.5.2023 22:13:58

Klose >> pokud je to jak píšeš, tak hluk jim vadit nebude, spíš vibrace, co dělá to čerpadlo. To si myslím já, ale nemusí to tím být. Máš asi jen dvě možnosti, vypnout na měsíc čerpadlo nebo slepice dát od čerpadla co nejdál.

    NVash - Profil | Po 8.5.2023 20:16:53

    Klose >> V drůbežárně je taky kravál a snáší 😉 Jediný co mi napadá, že ti někdo zaklel kurník 😆 S tutím sem se ještě nesetkal. Mám podobný počet slepic i staří. Snůška kolísá,ale pořád aspoň něco vyprdnou....

      NKlose - Profil | Po 8.5.2023 19:21:37

      Ahoj. Už jsem jednou na téma , slepice špatně snáší, tady o radu žádal, ale protože problémy přetrvávají a už jsem fakt zoufalej, vznáším dotaz znovu. Nejenže špatně snáší, oni nesnáší vůbec. Mám 17 slepic, různých druhů a různých věkových kategorií, od letošních do cca tří let ( těch už je jen pár) a nemám ani jedno vejce. Pokaždé, když přikoupím slepice, tak max 14 dní snesou nějaké vejce a konec. Takto to trvá už cca 2,5 roku. Celý problém jsem probíral s krajským předsedou chovatelů drůbeže, (doufám, že jsem to uvedl správně) popsal mu problém a ačkoliv dělám vše správně , nenašli jsme důvod , proč to tak je. Podotýkám, že nezanáší, nemají parazity, jsou ve skvělé kondici, správné krmivo a ani mi to nic nekrade. (fotopast) Dnes jsem četl, že jim může vadit určitý hluk a napadlo mne, že celý problém trvá zhruba tak dlouho, co mám cca 5m od kurníku nainstalované tepelné čerpadlo. Není to žádný velký hluk, ale nemůže jim vadit třeba ten monotóní zvuk, případně něco co z toho tepelka vychází? Není to namířeno přímo na kurník, ale kousek vedle. Vážně už nevím co s tím, nenapadá už mně vůbec nic. Děkuji za každou radu. PS: pokud je tu někdo z Karlovarska, jsem ochoten pro něj zajet a ať mi to zkoukne a řekne svůj názor.

        NRastislaf - Profil | Pá 17.3.2023 8:41:58

        Tak už za sebou máme 4 porody ovcí, jednou to vyprdla sama, ale 3x neskutečné problémy, které jsem jako nezkušený chovatel vůbec nečekal. Z 5 jehňat žijí 3 a ještě nás čekají další ovce. Snad už to teď bude lepší, ale nevím, nevím. Rad od zkušených chovatelů jsme měli dost, na vše jsme se připravovali, ale po pravdě jsem si to tedy představoval úplně jinak. Posílám foto jediného jehněte co porodila sama a její vykulený výraz mluví za vše.

          NRastislaf - Profil | Čt 23.2.2023 13:14:33

          My máme zatím přírůstky jen u králíků. Celkem 15 prcků. Jehňata ale také očekáváme brzy, bude to naše premiéra, tak z toho mám trošku bobky =D

            NKáceč - Profil | Čt 23.2.2023 12:27:24

            Dneska ráno dva bejci na jatka a narodila se tři jehňata a jedno kůzle. Prostě skvělej den :-)

              Nmlaďoch - Profil | Čt 12.1.2023 6:28:27

                Nmlaďoch - Profil | Čt 5.1.2023 19:41:17

                Lutra >> to jsem tu dal pro inspiraci velkostatkáři kacecovi

                  NLutra - Profil | Čt 5.1.2023 17:24:28

                  vaga >> Jasně, masné krávy mají jinou spotřebu, ale dojné krávy v létě těch 100 - 150 l dají.

                    Nvaga - Profil | Čt 5.1.2023 15:56:18

                    Lutra >> 150l neda, to by ju roztrhalo:-) my chovame angusy 2-3 ks, ibc-ko im vydrzi niekolko tyzdnov..

                      NLutra - Profil | Čt 5.1.2023 15:27:25

                      mlaďoch >> úžasná stavbička pro 2 kravky. Ten sud vypadá na dvoustovku a při spotřebě 100 - 150 l vody na krávu a den, musí pršet každý den a ve středu i dvakrát. Jinak nápad super.

                        Nmlaďoch - Profil | Čt 5.1.2023 7:28:56

                          NKáceč - Profil | St 4.1.2023 18:02:26

                          Konečně první jehně :-)

                            NKáceč - Profil | Po 2.1.2023 18:26:02

                            Tak čtvrtej den leza na housera jaro, je jak žiletka.

                              NKáceč - Profil | St 21.12.2022 19:45:08

                              Dneska 30 vajec.

                                NKáceč - Profil | Út 20.12.2022 17:37:46

                                xr125l >> na počet slepic seš na tom s vejcema líp :-) My máme cca třicet mladejch a stejně tak starejch.

                                  NKáceč - Profil | Út 20.12.2022 17:36:48

                                  drvoštěp >> tam jsem byl dvakrát v životě a nikdy víc :-)

                                    Nxr125l - Profil | Út 20.12.2022 16:04:39

                                    To zelené s průzorem je asi folie,že ano? Tak v tomhle ty slepice nemají šanci vejce rozklovat.Dobrý.

                                      Nčervenáček - Profil | Út 20.12.2022 12:11:14

                                      xr125l >> jak psal kolega, snáškový hnízdo. Nějaká slepice mě začala žrát vejce, tak jsem koupil toto a zatím je klid.