Jádro chovatelů hospodářských zvířat

Pokec o domácím chovu králíků, prasat, kachen, slepic a dalších. Krmení, nemoci, prevence atd. Pochlubte se vlastním chovem :-)
Autor diskuse: červenáček - Profil , 15.1.2020 všeobecné - ostatní

Káceč - Profil | Út 22.3.2022 21:26:08

vaga >> všechno vykoupili poláci?

    misel - Profil | Út 22.3.2022 21:23:42

    valcha186 >> máme to samé, za 14 dní 25 kousků. A to byl celou zimu klid, akorát s nimi krmim káňata, protože nemám slepice

      vaga - Profil | Út 22.3.2022 21:21:18

      V mojom okoli psenica nie je k zohnaniu, ak je, okolo 1000czk/metrak

        Káceč - Profil | Út 22.3.2022 21:18:31

        MiPo >> s obilím to bude jenom horší. Jednak ho bude málo a bude drahý.

          MiPo - Profil | Út 22.3.2022 21:13:41

          Káceč >> také zatím za 4,- ale asi zvednu na 5, - včera jsem byl pro tritikal 500/q pšenice 750/q směs 310/25kg a kuku šrot 950/q

            Káceč - Profil | Út 22.3.2022 20:51:53

            valcha186 >> stát ti ty škody asi neproplácí. Já bych se v tomto případě s vydrama vůbec nesral a vařil je slepicím.

              valcha186 - Profil | Út 22.3.2022 20:49:32

              Káceč >> Já si sednu na dřevo, na klíně v klidu vyfiletuju kapra, vedle mne si stoupnou slepice a požírají. Vedle mám točené a chválím naše ekoteroristi. Navštívili nás dvě vydry a to je výřad. Denně 2-3 K 60-90 cm. Pod krkem vykousáno a zbytek slepičkám. K už jsou nadupané mlíčím, jikrami.

                Káceč - Profil | Út 22.3.2022 20:26:36

                Prodáváte někdo vajíčka a za kolik? My zatím za čtyři kačky, ale od dubna za pět. Naposled jsme dneska koupili pšenici za 550 kaček za metrák, pak už bude za 750 kaček. A potom ještě víc.

                  Káceč - Profil | Út 22.3.2022 11:53:57

                  valcha186 >> proto já si dám pivo až když slepice pozavírám :-)

                    valcha186 - Profil | Út 22.3.2022 9:15:34

                    Káceč >> Já také nikam nechodím, jenom na ryby, stačí 10 min. a vejce je s dírou. Dělá to jen jedna, kropenatá, už jsem jí skoro kroutil krkem, ale přemluvila mě. Tak jsem jí špičku na zobáku ustříhl a je klid. V klecovkách se také vejce kutálí. Jak to vyřeší na podestýlce, to nevím. Dávalo se i magi do pití. Jedno pivo sem, ještě jedno a je po vejci. Když se pije, nehledí se na čas.

                      Káceč - Profil | Po 21.3.2022 21:03:19

                      valcha186 >> tak já sbírám pravidelně, nikam nejezdím, jenom pro pivo a to je na dvacet minut :-) Ale budem dělat nový kurníky, tak něco vymyslím.

                        valcha186 - Profil | Po 21.3.2022 21:01:19

                        Káceč >> Postav si nové kukaně. Já na to jdu. Podlaha sklopená dozadu, tam mezera na vejce. To skutálí do žlábku vzadu a ten má záklopku ze slabého prkna. A je po srandě. V kukani na podlaze jenom koberec, aby se vejce koulelo z vršku. Kámoš má 100 slepic a pohoda.

                          Káceč - Profil | Po 21.3.2022 19:00:04

                          MiPo >> to jo, jak se vejce pravidelně nesbíraj, začnou je ty mrchy klovat, to znám velice dobře :-)

                            MiPo - Profil | Po 21.3.2022 18:56:36

                            Káceč >> nové snad 250 já je sehnal 4 za 200 Kč. Chci jezdit alespoň na den pryč a to byl vždy problém co s vajíčky, krmení a vodu mají na týden https://lihne-inkubatory.cz/plastove-snaskove-hnizdo-gaun-kosik-do-kukane/

                              Káceč - Profil | Po 21.3.2022 17:46:32

                              MiPo >> pěkný, kolik stojí jedno?

                                MiPo - Profil | Po 21.3.2022 15:30:22

                                Káceč >> nainstaloval jsem nová hnízda tak se to snad holkám bude líbit a zvýší produkci

                                  drvoštěp - Profil | So 19.3.2022 17:57:43

                                  Lutra >> Jo😆👍😆 Už zase nakupuje zvířectvo.

                                    Lutra - Profil | So 19.3.2022 17:49:44

                                    drvoštěp >> na strejce?

                                      drvoštěp - Profil | So 19.3.2022 10:17:03

                                      Káceč >> Strejc dovezl tele. Leze na něj jaro😆

                                        rybomil - Profil | Pá 18.3.2022 20:49:35

                                        Bord >> hospodskej poradil jak ho upravit, ten zvládá prohnat přes troubu i Pánků toulavou fenu