MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

IX. sjezd MRS 5.10. Blansko

Jaký je Váš názor na změny přijaté výše zmíněným sjezdem MRS?

Autor diskuse: Laďa K ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 29.10.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 26 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N hraji - ® St 13.11.2019 7:36:10
FRANK71 >> než začneš psát na MRK o hospodaření, zkus si prosím aspoň ty ceny zjistit, myslím ceny reofilních ryb. Co napíšeš, to je pitomost. Rozhodně je levnější zarybňovat reofilkami, než kaprem a duhákem.
N potočák 62 - ® Út 12.11.2019 23:12:20
FRANK71 >> Myslím,že se mýlíš.O co se budeš lépe starat-o něco,co je tvoje nebo u čeho máš alespoń pocit že je tvé nebo o něco,co je všech? Když budeš mít u baráku kousek zahrádky,tak budeš kolem toho běhat a věnovat tomu hodně času ale park,který budeš mít hned vedle a kam budeš chodit na procházky,venčit psa a s dětmi,tak tě ani nenapadne tam sebrat bordel,posekat trávu nebo třeba zasáhnout,když bude někdo lámat větve protože to není tvoje ale všech.Nanejvýš budeš nadávat na nepořádek nebo polámané lavičky.Problém je,že svaz nefunguje,jak to bylo slibováno a jediný,kdo se blíží tomu,jak to mělo vypadat je SUS. MO bylo slibováno,že i když nechají dekrety US,tak ve skutečnosti budou hospodařit,US se budou starat o přerozdělení produkce mezi revíry,vytvářet podmínky pro práci MO a US budou pouze pomocný a poradní orgán.Rada a vedení ČRS mělo sloužit ke stejným účelům pro US a pro jednání s orgány státu. Místo toho ovládla ČRS mafie zaměstnanců a funkcionářů,kteří v touze po vládnutí a vlastnímu prospěchu ženou svaz do záhuby. Sice se svaz tváří jako demokratický ale to už dávno není pravda.Funkce a členy do US má tato mafie dávno domluveny mezi sebou stejně jako delegáty na sněm a td. a těch pár lidí,kteří se náhodou dostane mezi ně nemá šanci něco změnit.Ostatně stav revírů a jejich zarybnění kromě kaprem a duhákem mluví o mnohém a zkus jako funkcionář nebo člen nějaké MO se postavit proti,zametou s tebou jako s užíváním-nejseš držitelem dekretu,tak co je ti vlastně po tom a pokud´ budeš hodně vzpurný,tak se vždycky najde způsob,jak tě odstavit,stačí když okolní MO budou dostávat nad standartní ryby a něco nad ZP a na revíry,o které se tvá MO teoreticky stará půjde odpad.Za chvíli tě sesadí vlastní členové.Petrův Zdar
N FRANK71 - ® Út 12.11.2019 22:13:32
O.W >> já myslím, že hospodaření na svém je právě hlavně jen o tom kapř a Pd. Na ostatní ryby (reofilní) malé MO nebudou mít peníze a ani členové by tomu nebyli nakloněni.
N O.W - ® Út 12.11.2019 21:09:41
potočák 62 >> Tak a do té doby dobře nebude ,dokud se tento systém hospodaření na svém revíru nevrátí.Na co ÚS ,MRS,ČRS a já nevím čeho ,jsou to jenom převlečené tunely na peníze ,pomalé ,zkostnatělé (příklad 16ti let řešení problému kapra či brigád uvedli samotní jeho obhájci).Jak si vůbec nejvyšší pánové mohou myslet ,že lze řídit jedním pokynem (systémem,nařízením) 102 organizací.Tam kde je kapr a okoun plevel ,vyvrací hospodář oči ,tam kde okouni chybí by naopak liskal na potkání.Takhle to nikdy fungovat nebude a je smutné ,že je to jasné už víc jak 20 let.
N potočák 62 - ® Út 12.11.2019 20:02:42
Mrknato >> Pavlíku,vzal jsi to zkrátka a zaonačil tak,jak se ti to hodí.Jen tak na okraj,československý svaz rybářů vznikl sloučením Jednoty rybářů se sídlem v Praze a jednotného svazu rybárov se sídlem v Žilině.V těchto jednotách byli spolky ze kterých potom vznikli MO.Pokud´ se zmińuješ o spolcích,nyní je nazýváme MO,at´ za Rakouska-uherska,tak za 1.republiky,tak museli za právo rybařiny-nyní říkáme že byli držiteli dekretu,státu něco odvádět a to nejen že mohli chytat ryby a to nejen na udici ale i čeřenů a sítěmi ale zároveń měli za povinnost se starat,aby v těchto vodách byli ryby.Proto i vznikali první pstruhové-lososové líhně,odchovny a podobně.A aby jsi mohl být členem takového spolku,tak jsi musel přispívat jak finančně-na chod a zarybnění,tak i osobní angažovaností-bud´ prací nebo vykonáváním funkce.Dostatek materiálů k nastudování je v kronikách a dobových dokumentech ale i například ve Velkém rybářském slovníku ze začátku února 1948-vřele doporučuji si proštudovat,protože právě hlavně obdobím 1.republiky se zabývá,jsou tam velice zajímavé věci,například o výuce prahování na lesnických školách ke zvýšení rybnatosti a td. Zajímavý je i rybářský kalendář z roku 1958 kde máš nejenom strukturu svazu ale i zarybńování v rocích 1950 až 1954,otázky rybochovu a td. Jen taková malá poznámka,je tam článek jak na staré zkušené kapry,kdy popisuje chytání na bramboru a jiné nástrahy mimo háček-obdoba současného chytání na boilí a td. Shrnutí-rybařina fungovala na základě spolkové činnosti-obdobě MO jak za první republiky,tak za Uherska-rakouska až do roku 1973 bez toho,že by do toho nějak moc mohli kecat nějaký US nebo rada a fungovali by dále,kdyby se MO nedali po roce 1990 ukecat snůžkou lží a slibů a tím se nechali okrást o dekrety.Jínak do konce prosince lze předkládat návrhy na změnu stanov,tak máš možnost své návrhy předložit oficiálně a ne jenom o tom kecat na MRKU. A otázka na konec-CHODÍŠ NA RYBY???? Petrův Zdar
N hraji - ® Út 12.11.2019 8:59:46
Petr64 >> zajímavé je, že si nikdo nezjistí, že se v oficiálních materiálech svazu slovo brigáda nepoužívá. To si jen někteří kolegové, kteří je neznají, pamatují slovo brigáda ještě ze školy.
N Mrknato - ® Út 12.11.2019 8:55:17
potočák 62 >> Honzíku, a ty prosím pohovoř o tom, jak vznikaly MO, spolky po roce 1883, kdy byl zrušen volný lov ryb. A od té doby měl rybolov ve své gesci stát a vznikl rybářský lístek. Vznikaly pak samozřejně spolky, poříční jednoty, zemský rybářský svaz, unie rybářských spolků. Do roku 1945 se to v rybařině pěkně mlelo a přetahovalo o právo lovu.
Až v roce 1957 vznikl Československý svaz rybářů, který zavedl strukturu, kterou máme doposud, tedy MO, kraje a ústředí. Ona historie, ke které se mnozí, i ty odvolávají, trvala 18 let, pouhých osmnáct roků..... a z toho něco vyvozuješ? Navíc přesun dekretů byl vynucen režimem, ne bafuňáři ve svazu a tehdejší režim sliboval každému...... Současný stav trvá 44 let a paseku dělají právě MO, vysírají, mají soukromáky, prožírají cca 1/2 financí na rybolov a co za to dávaj? Howno příteli.
N Petr64 - ® Út 12.11.2019 7:02:03
keltt >> Kdyby se brigádě říkalo podle moderních trendů "temporary", nebo "voluntary" ; sjezdu " meeting",nebo "session" a každej měsíc se pro členy pořádal "briefing".......sice by to neznělo staře komančsky,ale nepřipadal by sis jako " dummy" kterej jen aby byl "stylish" na sebe hodil jen novej " trendy coat" ?:-)
N FRANK71 - ® Po 11.11.2019 21:28:44
potočák 62 >> když jsem byl malej, tak jsem si fungování představoval takto. Na vrcholu Rada kam se dostali ti nejschopnější a řídí ÚS a ty zase řídí MO. Že se z centra rozhoduje co která līheň bude dělat za ryby a ty se pak rozdělí do celého svazu atd.. No a ono to funguje jinak.😊
N potočák 62 - ® Po 11.11.2019 21:14:22
Mrknato >> Pavlíku,nezapomeń vysvětlit,jak přišli US k dekretům, které vlastnili MO a co ty MO měly za to slíbeno nebo spíše,jak měly fungovat US a RADA na rozdíl od toho,jak fungují v součastnosti..Petrův Zdar
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:58:58
keltt >> Ty vody by měly zůstat státu, stejně jako silnice, lesy. Pro změnu není důvod...)))
N keltt - ® Po 11.11.2019 20:49:28
Mrknato >> Pak nezbývá jen popřát mnoho úspěchů se svazem a lovu na vodách, které mu nepatří :-)
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:43:34
keltt >> Tak to máte dobrý. Já řeším něco jiného, lov na státních vodách, které má v bezúplatném užívání svaz. O tom tu je řeč.
N medvěd - ® Po 11.11.2019 20:38:22
Mrknato >> tak chodíš na ty ryby nebo ne?Pracuješ na svazu či v PS nebo ne?
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:33:56
O.W >> Co by bylo, kdyby..... Kdyby svaz nebyl, továrníci, feudálové, šlechta byla držitelem dekretů, pak bychom se tady o rybařině na MRKu nebavili...... Svaz preferuje společnou rybařinu, ale jenom když se mu to hodí. Rada ČRS, ÚS Prahy nepověřuje k činostem na revírech Mo a jde to. Ono by to šlo i ve zbytku svazu, nebo svazu jako neziskovce pověřované státem na státních vodách......, kde by šla většina peněz do ryb, ne do pseoudočinností. Prblém by byl, jak to vysvětlit čilimníkům, že tu byli po 45let jen jako stafáž jednoty, síly, něco jako spartakiády......
N keltt - ® Po 11.11.2019 20:31:16
Mrknato >> Podnikáme na vlastních pozemcích, to o čem píšeš, je zcela irelevantní. Nějací členi nějakých pofidérních MO jdou velikým obloukem mimo nás. Jak jsem už psal, samotné slovo svaz ( nedej bože členství ) je samo o sobě jasná cesta do pekel. Nebýt nás, tak ani nemáte do těch NEvašich pseudorevírů co dát :-)))
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:24:12
keltt >> Dekrety jste dostali od Stč. svazu v roce 2000, jinde si je ÚS nechali a udělaly dobře. Bohužel se stále hraje hra, že členi a MO jsou základem rybařiny. Dřív to byla rodina, ale dnes to je svazek bezpohlavních jedinců..... nebo stejně pohlavních jedinců. Neměl by to reflektovat i svaz a umožnit fluidní členství?
N O.W - ® Po 11.11.2019 20:23:41
Mrknato >> Ano v tomhle se neshodneme ,ty vidíš v p.s. pekelníka ,já základní pilíř rybařiny.Co tě na těch organizacích tolik bolí ? ,nebo jinak co by tě na nich bolelo ,kdyby byli uživateli revírů s dekretem ,jako samostatný subjekt a je jedno jak jim budeme říkat.Je jasné ,že v tomhle pseudosystému ,jsou takové jaké jsou.Systém je to naučil dobře a oni ani vlastně nemají možnost něco změnit.
N medvěd - ® Po 11.11.2019 20:16:52
O.W >> mám obě povolenky celorepublikové a dost času strávím na rybách v zahraničí.Takže asi tak.
N keltt - ® Po 11.11.2019 20:16:51
Mrknato >> Přesně tak se i stalo, u sebe jme začali v roce 89. Hospodařit na cizím vede pouze k tomu, co tu všichni stále dokola čteme - o nás bez nás. Jen totální blbec bude platit nesmysl jménem brigády. Také mimochodem ECHT komančské slovo !!!
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:12:17
keltt >> Vy jste "privatizovali"... a vygenerovali jste Hýbnera a dvojitý podnájem revírů...... Chce to začít u sebe s takovými nápady....((((
N Mrknato - ® Po 11.11.2019 20:09:43
O.W >> O tom, že systém rybařiny je prohnilý, tu před cca 15 lety plaměnně hovořilo "pražské muškařské křídlo", ale z úplně jiného pohledu.

Společná rybařina není systémově prohnilá, ale prohnilé jsou MO (PS) které nejsou uživatelé, ale jsou příjemci nesmyslných finančních částek, libida VRP a v MOMRSu tomu dali flek. Skoro všichni ryby nakupují mimo svaz, ale peníze MO zůstávají. Proč? Do ryb nejdou. Tady to hnije.....

Vody, státní revíry jsou všech a možnost lovit ryby by měl mít každý za stejný peníz. Členství ve svazu nedělá ze svazorybářů lepší, záslužnější lovce. Už i ten medvěd na nějakou svazočinnost sere, zaplatí a plaší vodu, jen pindá o tom, co pro něj svaz dělá.... čím dál tím míň, ale Svitava 1 je Potěmkinovský revír a bude tuplovanej........

Edit : Kapra chtěj všici....
N O.W - ® Po 11.11.2019 20:04:42
medvěd >> Tohle by bylo na dlouhé povídání.Jen takové malé doplnění ,je nutné uvažovat jenom ,,po svazové linii ?,,myslíš ,že MRS je jedinným možným ?,,Prokázal svou kvalitu natolik ,aby dál ,,zveleboval naše vody kaprem,,? Může si být jistý,že má vůbec mandát členů k takovému hospodaření ,má vůbec skutečný mandát ke své existenci ?
N keltt - ® Po 11.11.2019 20:03:26
Sprivatizovat, jak všude jinde. Už samotný název "IX. sjezd MRS" hovoří jasně za vše. Ta šílená doba je přeci již dávno za námi, NEBO SNAD PROBOHA STÁLE JEŠTĚ NE ???

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 26 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA 2020

Za 3.900
Fox lehátko EOS 1 bed

akce, rybareniGAMAKATSU Akilas 2,4m/50-100g

Za 3.150
Fuji Tangle-free K-guide setting | Sedlo navijáku: Fuji DPS | Pravý přívlačový prut na sladkovodní či mořské giganty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Průmyslová 1292