Cestovni sea trout prut

Hledam kvalitni cestak na morsky pstruhy.
Nastrahy stihlej wobler 6-12cm, planda do 20g.

Pokud by sel pouzit i na candaty ze brehu s gumou nebude me to vadit.

Mam GAMAKATSU Akilas 2,7m 60g a hledam neco zhruba v polovicni gramazi a stejne delce, kratsi nechci, tech mam uz vic..
Autor diskuse: milanpindryc - Profil , 26.1.2026 dravci - náčiní, doplňky

u x a - Profil | Pá 15.5.2026 13:47:04

Sethy >> 12 táců a nemá to ani horní díl rukojeti tak to teda ne..

    Sethy - Profil | Pá 15.5.2026 11:20:27

    poldeci >> to je asi to poslední co u vybaveni řeším 😉 ale proti gustu.

      Sethy - Profil | Pá 15.5.2026 11:19:32

      otoš >> je no 😂

        poldeci - Profil | Pá 15.5.2026 9:04:40

        Sethy >> dať na prut meno salmonoid je skoro ako mongoloid,savagehruza

          otoš - Profil | Čt 14.5.2026 23:46:17

          Sethy >> Teď jsem koukal na tu cenovku a zdá se mě i pro důchodce značně přehnaná...

            Sethy - Profil | Čt 14.5.2026 21:56:36

            Mam SG8 Salmonoid a jinej bych už nechtěl. Ryby z toho nepadají, krásně se s tím hází. Velmi příjemný prut.

            https://www.tropicfishing.cz/prut-savage-gear-salmonoid-sg8-travel-3-05m-10-30gr/?gad_source=1&gad_campaignid=20841106263&gbraid=0AAAAADvUHJkxv8FzCRx1z2ZTOqsKw47qE

            Měl jsem i Aspire a nebylo to ono. Na sucho super, u vody velký špatný.

            Nicméně na candáty bych nechtěl ani jeden z nich. Na to jsou jiný pruty.

              yarda_1 - Profil | Čt 14.5.2026 19:21:49

              Tak k tématu jednodíl vs vícedíl od Mr.Catana doporučuji můj Můj lov, obě hlavatky na pětidíl ;-) Ale jednodíly jsou super taky...

                Drozďák - Profil | Čt 14.5.2026 19:12:48

                aleš vavřina >> ne nic, ztrata casu.....

                  kubas. - Profil | Čt 14.5.2026 15:57:58

                  Škoda, že tu není @Bachy , tyto situace jsou jako dělané pro kvalitní rozbor síly prutu :-)...

                    aleš vavřina - Profil | Čt 14.5.2026 15:54:04

                    Drozďák >> Jako po tom co na tom videu předváděl s tím prutem a kýblem vody?
                    Tohle žádný mořák nedá. Možná Mobydick ...

                      Drozďák - Profil | Čt 14.5.2026 14:46:22

                      aleš vavřina >> tak na sumce a kapry říkáš..... U toho bych rád byl :-)))))) Otázka zněla prut na mořáky, tvl to je fakt manéž.

                        u x a - Profil | Čt 14.5.2026 14:37:33

                        Ale podle fantatiků na spinnig co uznávají jen jednodíly se s čtyřdílem nedá prakticky chytat natož vytáhnout rybu z vody,já mám teda 4 díly jen mušáky tam je to prý něco jiného..

                          kaprus - Profil | Čt 14.5.2026 13:52:47

                          milanpindryc - >> Na FF byl nějakej stojan a v něm samej 4díl. Nebylo skoro poznat že to má tolik dílů. Zaboha si nevzpomenu ale značku. Jenom zkusím - westin, majorcraft? Byly to jakože lepší pruty. Myslím že to bylo někde u té hlavní štráse mezi halama.

                            aleš vavřina - Profil | Čt 14.5.2026 13:29:36

                            Drozďák >> vypadá dost dobře, ale obávám se, že v tuzemských vodách akorát tak na sumce nebo kapry - na jiné druhy ten silový potenciál nevyužiješ ... leda, že by dělali i UL, :-)))

                              milanpindryc - Profil | Čt 14.5.2026 13:16:45

                              yarda_1 >> no prave

                                yarda_1 - Profil | Čt 14.5.2026 13:01:45

                                milanpindryc >> plus nebo krát koeficient prutohodin ročně, ne?

                                  milanpindryc - Profil | Čt 14.5.2026 12:39:02

                                  u x a >> vis ze sem to regulerne zvazoval. verim ze takovy CTS Revo nebo Affinity X v #6 nebo #8 by mohlo byt pekny.

                                  Ale je to dost prace, vysledek muze byt jinej nez ocekavani. Za cestovni prut se kterym budou hazet nakadaci na letisti se me tolik dat nechce.

                                    Drozďák - Profil | Čt 14.5.2026 12:24:18

                                    https://go-fishing.dk/products/viribus-v2-spinnestang-developed-by-go-fishing

                                    Za ty prachy bezvadnej klacek udelanej primo na moraky. Koupeno primo v GoFishing v Odense. Maji i novejsi a asi jeste vymazlenejsi typy, ale cenovka je taky jina. Tam uz to jede od 2000 do 4500 DKK

                                      u x a - Profil | Čt 14.5.2026 11:35:59

                                      milanpindryc >> co si postavit na čtyřdilném mušaku vláčák? To není asi ono co

                                        milanpindryc - Profil | St 13.5.2026 22:41:22

                                        Tak sem dam jak jsem se rozhodl.
                                        Kdybych mel seradit co sem zkousel tak: Lesath, stc legend elite, SG8, SG6, aspire, SG parabelum… druhy a treti misto su asi zaujatej :-)
                                        Pro cestovani sem nakonec vzal SG6 4dil kuli pomeru cena vykon a riziku poskozeni v letadle.

                                          milanpindryc - Profil | So 18.4.2026 20:04:39

                                          Tak jsem byl rozhodnutej si koupit podle parametru Shimano Aspire. Ve svedsku jsem ho v obchode vzal do ruky a nepresvedcil. Kovovy sroubeni bude v zime strasne studit a prisel me tezkej na predek. (Asi prehnany ocekavani)
                                          V porovnani s Aspire v dvodilu znatelne horsi.
                                          Topka byl dvou dil Lesath seatrout. To byl nadhernej prut!
                                          Jeste tam meli SG parabelum a taky nebyl marnej, vzhledem k cene.
                                          Tu chvilku co sem mel rano pred odletem dom sem zvladl i s tim co mam , ale bylo to trapeni.

                                            Dredaty - Profil | Pá 30.1.2026 0:22:25

                                            https://www.nordfishing77.at/en/wft/wft-penzill-seatrout-ii-3.15-meters-8-34-g-6-piece

                                            Netuším jestli je chytací, ale vzpomněl jsem si, že jsem nedávno nějakou dlouho skládačku zahlédl, tak jsem to dohledal.

                                              maximotak - Profil | Čt 29.1.2026 21:44:48

                                              milanpindryc >> ja mam prave odtamtud ten trimetr, ale Abu ma cestaky i v dalsich radach - a jsou to zrejme fakt "seatrout" (ne "seabass") proutky
                                              jako Diplomat, Orra...

                                                bjucek - Profil | Út 27.1.2026 20:27:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                https://www.tailwalk.jp/product/hi-tide-ssd/
                                                Je tam jeden model v cesťáku lehce pod devět stop.
                                                Mám dvoudíl v tý gramáži 7_35g a i když je to fast akce, přijde mi pocitově pomalejší a jemnější.

                                                  u x a - Profil | Út 27.1.2026 20:02:59

                                                  RomanS >> strašný kýč to je,poslední hezký prut od shimana byl soltace

                                                    yarda_1 - Profil | Út 27.1.2026 18:49:35

                                                    milanpindryc >> Jasně, navíc je to na hraně s tou akcí, zvlášť když mořáci celkem blbnou, tak se mi osvědčila spíš moderate/regular akce. Hodí se s tím v té délce cca stejně, navíc tam byla místa (Dánsko), kde pstruzi byli spíš u břehu než v dálce.

                                                      milanpindryc - Profil | Út 27.1.2026 18:24:43

                                                      yarda_1 >>jo vim o tom ale tech 45g zvlast v podani akilasu me pride zbytecne moc.

                                                      Docela me na to pasuje Mko Legend jenze to se nehodi tahat kuli par hodinam chytani

                                                        RomanS - Profil | Út 27.1.2026 18:11:43

                                                        u x a >> naštěstí už shimana z tohoto ,,obracenyho” sroubeni ustoupilo, mně se to drží blbě

                                                          yarda_1 - Profil | Út 27.1.2026 18:09:25

                                                          milanpindryc >> Stejný Akilas, který uvádíš v zadání mají i v 45 g verzi, byla by výhoda, že se "chováním" příliš neliší od té 60 g verze.

                                                            ja.ump - Profil | Út 27.1.2026 16:34:15

                                                            u x a >> teda já vím, že víš všechno a tvoje slova tesat do skály, nicméně jsem toho názoru, že zde se jedná spíše o uchycovací objímku a v žádném případě se nedá hovořit o rukojeti., neb za tuto část alespoň já prut nedržím :))) Tě pic.

                                                              u x a - Profil | Út 27.1.2026 12:35:09

                                                              ja.ump >> je rukojeť pod navijákem a nad navijákem:-)