Ekologické jádro pro zlepšení planety.

Typy a nápady jak a co zlepšovat.
Autor diskuse: u x a - Profil , 1.9.2019 všeobecné - ostatní

sliver - Profil | Čt 5.9.2019 21:06:13

retrívr >> já tomu taky neverim. U nas zeleni maji kridlatku a bolševník absolutně pod kontrolou. I na místech, kde je to skoro neuvěřitelné.

    retrívr - Profil | Čt 5.9.2019 20:48:08

    Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 5.9.2019 17:41:50 >> No nevím, myslím, že jsem neslyšel špatně. Hovořilo se snad i něco o lupinusu, to ale nevím zda přímo v tomto místě.Zpráva byla ale dost poplašná a vycházela přímo z jádra..

      MrKos - Profil | Čt 5.9.2019 20:22:42

      Fishky >> u nás obec upravila sekání na vyšší sestřih a na četnost jen dvakrát do roka. Je pravdou, že to přineslo vyšší zelený trávník a hlavně tam opticky roste i něco jiného, občas kvítek, občas bylina, občas nějaký plevel. A já to vítám.

        Káceč - Profil | Čt 5.9.2019 20:08:47

        Některá ženská se stane nesnesitelnou píčou až po přechodu, jiná holt už v patnácti.

          Rezeň 5,125 - Profil | Čt 5.9.2019 17:41:50

          retrívr >> tak to musí být nějaký informační šum, zrovna tyhle invazní kytky se hlídají a nemilosrdně likvidují, je na to x programů, management by musel bejt padlej na hlavu, kdyby to nechali schválně zarůst timhle bordelem...:-)
          Jinak u nás je pár bezzasahovejch " rezervací", ale je jich fakt jen pár a jsou to lesní porosty o relativně malé výměře, kdy se to nechává vlastnímu vývoji...

            retrívr - Profil | Čt 5.9.2019 14:48:35

            Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 5.9.2019 14:33:06 >> Ano , máš pravdu. Já tu zprávu zachytl, tak nevím přesně , které rostliny to zamořily. Myslm, že převládla " křídlatka ", a ještě jedno. Zachytil jsem to na radiu v autě.Protože jsem původem z Turnova a vyrůstal jsem ve " skaláku " a okolí, tk mne ty věci zajímají.Byla to obsáhlejší zpráva s rozhovorem, jen jsem úplně nezachytil ty vetřelce.

              Fishky - Profil | Čt 5.9.2019 14:47:39

              sindeji3 >> Třeba sídliště u nás, město to nechá posekat, že tráva usychá a lidé pak chodí s tácky s vodou pod barák a do křoví, aby ježci a ptáci nevychcípali. Samozřejmě tráva se odváží, nezůstává na trávníku. No a obdobně je to na mnoha jiných místech. Hloubková orba? To je drahé, tak se přemnoží myši... nevadí, zabijeme je granulema... a pochcípou zajíci, čápy... chyby pár trotlů nenapraví ani tisíce lidí s jezírkama pro ptáčky...

                Rezeň 5,125 - Profil | Čt 5.9.2019 14:33:06

                retrívr >> zřejmě se jedná o PR Podtrosecka údolí, s bohatou soustavou mokřadů a rašelinišť. V režii aopk.
                No, to by mi zajímalo, co se tam tedy stalo...

                  sindeji3 - Profil | Čt 5.9.2019 12:51:34

                  Navrhuju, aby lidi, co maj zahradu, udělali opatření pro zvířenu, když ve volný přírodě už nemaj místo. Kdo na to má čas, tak může třeba sekat kosou až když odkvete. Sázet ovocný stromy, shraňovat vodu - nejlíp v jezírku, kde udělat i mělčinu a přístup k vodě pro ptáky, udělat okolo něj různý schovky pro breberky, žáby, čolky atd.

                    u x a - Profil | Čt 5.9.2019 10:07:45

                    jurasoft >> podle mě to dá maximálně dohromady s nějakým uprchlíkem těch tam mají dost..

                      u x a - Profil | Čt 5.9.2019 9:08:30

                      skwor >> Greta je největší zlo na světě, nechápu jak nekdo může naslouchat 16tileté holce s downem ..

                        skwor - Profil | Čt 5.9.2019 8:48:51

                        Tahle otázka to rozsekne. Když vezmu, kolik světových problémů už bylo na mrku vyřešeno, tak se skoro divím, že se to tu neobjevilo dřív. Greta se může jít bodnout :)

                          retrívr - Profil | Čt 5.9.2019 8:45:35

                          drvoštěp >> Každý komunikuje dle toho na co má a co je mu vlastní.

                            u x a - Profil | Čt 5.9.2019 8:12:47

                            Fishky >> v Africe ty co se tam namnožujou to nejsou lidi..

                              Fishky - Profil | Čt 5.9.2019 7:58:01

                              jurasoft >> v Evropě? On každý stát má svůj vývoj a není dobré do něj zasahovat, protože má svou mentalitu, své zvyky i své tradice. Zvýšení porodnosti se zcela jistě netýkalo Evropy. V Evropě je nejspíš jen ten sluníčkovskej výsledek zvýšení porodnosti v Africe, tak si vyber...

                                la_coruña - Profil | Čt 5.9.2019 2:13:04

                                Dave1989 - 4.9.2019 12:59:49 >>
                                problem neni ze bubak sezere gorilu, problem je, ze tech bubaku je tam 86milionu. dr congo, kde jeste pred 70ti lety byl neprostupny destny les, ma dnes 36 obyvatel/km^2
                                se podivej na populacni grafy co se poslednich 50let deje, zejmena v rozvojovych zemich..

                                pane uxo, 8mld je moc! nejak to zakažte nebo zkrouhnete na osminu a problemy pet lahvi i gorill budou alespoñ na nejaky cas vyreseny 😉

                                  Rezeň 5,125 - Profil | St 4.9.2019 21:40:58

                                  RAJA >> jj, to byl

                                    RAJA - Profil | St 4.9.2019 21:33:23

                                    fofo >> Zacni trebarz od seba a prestaň používat silon a zacni chytat do ruk :-)

                                      RAJA - Profil | St 4.9.2019 21:29:51

                                      Řízek 5,125 >> Rezeň 5,125 - 4.9.2019 20:51:56 >> Može byť, ale prednedavnom to bol dost velky obnos.

                                        Rezeň 5,125 - Profil | St 4.9.2019 21:11:01

                                        Káceč >> lajkuju:-)