- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ekologické jádro pro zlepšení planety.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NSan - Profil | Čt 12.9.2019 0:25:50
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 22:29:19
Sám nevím, jak by se to mělo dělat tak, aby to fungovalo.
a aby si lidi pojem ekologie nespojovali jen s pankáčem připoutaným ke stromu nebo se solární elektrárnou.
Nretrívr - Profil | St 11.9.2019 21:47:39
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 21:40:08
u nás se míchají solární elekrárny, větrný elekrárny, elektromobily, Greta, výstavba dálnic, s kurovcem a kosením orchidejových luk v Karpatech dohromady, jakože tohle všechno je věc ekologů.. a pak to takhle dopadá.
Přečti si někdy nějaký návrhy na "udržbu krajiny" jedno jestli od Arniky, AOPK, ministerstva, Hnutí Duha, a zjistíš, že se to v zásadě neliší od filozofie " těch správných ekologů" jejichž jména tady zazněla.
Jak řešit vodu v krajině, jak povodně, revitalizaci vodních toků, tvorba mokřadů... to všechno je taky solidně a srozumitelně popsaný.
ale nikdo to nebere vážně.
Jak detailně a promyšleně jsou rozebraný návrhy opravdu funkčních rybích přechodů- kolik jich je tak skutečně udělaných?
Ndrvoštěp - Profil | St 11.9.2019 21:35:42
Nretrívr - Profil | St 11.9.2019 21:31:02
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 21:25:00
a zemi jako zahrádku.
Ndrvoštěp - Profil | St 11.9.2019 21:20:36
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 21:12:21
před několika lety sem to začal sledovat.
je veliký rozdíl mezi bavorskou venkovskou krajinou a krajinou u nás,
to samé v rakousku, nemyslím alpy:-)
ten rozdíl je do očí bijící hned při překročení čáry.
já sem byl vždycky hrdý na to- jak Hrušínský říká u Křečovic- To není Země, to je zahrádka.
a léta v tom žil. V nejhezčí zemi na světě.
jenže se něco stalo, a už je ta útulná krajina jiná.
kdežto v tom Bavorsku či Rakousku to tak je. Bavorskej venkov mám projetej docela dost, ve všech ročních obdobích. Třeba loni, když u nás bylo extremní sucho, sem jen zíral, jak to tam mají zelený....
Prostě to jde dělat jinak a lépe.
NZip1 - Profil | St 11.9.2019 20:40:48
Nmilanpindryc - Profil | St 11.9.2019 17:19:52
Ncechura09 - Profil | St 11.9.2019 15:00:12
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 14:52:50
Ale asi to vlastně jinudy nejde.
Je pravda, že já tam byl naposledy na začátku června, a pak vod Normiberka směrem na Mnichov, a suchy stromy sem napočítal na prstech obou rukou, s mírnou nadsázkou..., To samý Rakousko a Slovinsko, zato u nás po překročení hranic to už nemělo smysl počítat., Nicméně, to není jen o mém subjektivním zjištění, na udržitelné lesni hospodaření třeba v tom Německu sou odkazy z více zdrojů...
Nfofo - Profil | St 11.9.2019 14:15:13
Nevim jak to vypadá jinde za hranicema, ale třeba celou cestu od Rozvadova až po hranice s Francií vypadaj smrčiny všech věkových tříd úplně stejně jako u nás.
Nu x a - Profil | St 11.9.2019 13:03:19
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 12:46:59
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 12:46:36
NRezeň 5,125 - Profil | St 11.9.2019 12:37:13
He:-)
I to jeden z důvodů, proč to u nás vypadá jak vypadá, a proč to za hranicemi vypadá jinak...
Npepa-č - Profil | St 11.9.2019 12:27:56
doufám, že se pletu
Nfofo - Profil | St 11.9.2019 12:23:42
Smlouvy a zákony jsou dneska nad zdravý selský rozum.
Nejlepší revírník je ten, co slepě poslouchá příkazy nadřízených, vyplnňuje tabulky a drží hubu.
NFishky - Profil | St 11.9.2019 12:16:00
Npepa-č - Profil | St 11.9.2019 11:47:25
poučení nula.
reakce na situaci nula
změna myšlení nula
změna nula.
NMára FOX - Profil | St 11.9.2019 11:35:13
NResco009 - Profil | St 11.9.2019 11:00:39
Já v tom vidím , alespoň nějakou snahu. Za mě to v dnešní době nejlépe dělá v článku zmiňovaný pan Daniel Pitek. Hlavně dělá maximum pro propagaci tohto systému.
Nu x a - Profil | St 11.9.2019 10:36:24
Nretrívr - Profil | St 11.9.2019 10:35:16
Nsemi5 - Profil | St 11.9.2019 10:25:46
Nsliver - Profil | Út 10.9.2019 13:14:06
NRezeň 5,125 - Profil | Út 10.9.2019 10:10:29
Jinak pokud má mít vypálení pro les ozdravný účinek, tak to nesmí shořet komplet:-), resp by to nemělo být nevratně poškozeno, což v tomto pojetí jako dost hrozí:-)
NFishky - Profil | Út 10.9.2019 10:01:59
NRezeň 5,125 - Profil | Út 10.9.2019 9:56:08
NRezeň 5,125 - Profil | Út 10.9.2019 9:55:23
ovšem odvaha pro odvážná tvrzení ti nikdy nechyběla, to ne:-)
Nsliver - Profil | Út 10.9.2019 6:24:21
NFishky - Profil | Po 9.9.2019 21:59:28
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 20:55:16
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 20:47:16
až na poštu, ale dočkejme času, pošta bude předána strategickému investorovy, který to jistě všechno změní k lepšímu.
NFishky - Profil | Po 9.9.2019 19:52:25
Nsliver - Profil | Po 9.9.2019 19:51:59
Tyhle tam zminuje taky.
A treba na oslovi pisou hodne vedci, vetsinou klimaskeptici.
Nretrívr - Profil | Po 9.9.2019 19:44:50
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 19:33:47
snad lidi budou skutečným odborníkům naslouchat.
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 19:32:24
já Ti tykám, to vy bylo myšleno hromadně:-)
btw- žádná státní koncepce tuším neexistuje,
žádný koordinančí centrum s plánem na dalších dvacet let si není.
ve hře je x ruzných skupin, x protichůdných názorů, x zájmů...
Nsliver - Profil | Po 9.9.2019 19:15:21
https://www.google.com/search?tbm=vid&sxsrf=ACYBGNT9j_hI5lBQP0dRqrIVVImgr42FuQ:1568048804658&q=jan+pokorny+biolog&sa=X&ved=2ahUKEwiDwff_nMTkAhUZUhUIHUgBDFkQ8ccDKAB6BAgGEAI&biw=640&bih=335#ip=1
A ttakovych lidi je uz dneska vic a vic.
Nretrívr - Profil | Po 9.9.2019 19:15:20
Nx.v.a.s.a - Profil | Po 9.9.2019 19:03:30
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 18:33:15
O změně hospodaření v lesích se mluví asi tak 50 let, po revoluci se o tom mluvilo také, jenže to nikdo neposlouchal, každý nazor, který byl jiný než vysokej smrkovej les, byl prohlášen za názor pomatenyho zachraňbrouka:-)
Třeba jedle se nebysazuji proto, že mají hodně pomalé přírůstky a jsou náchylné na okus zvěří, než se z jedle stane samostatnej strom, tak to trvá deset let, u smrku to je let pět, stejně tak listnáče, pomalu to roste a sežere to kde co, lidi ale chtějí výnos hned...
Btw ty bezzásahové zóny na Šumavě tvoří asi 25% z celý rozlohy parku, v krnapu je to ještě méně. Jak sem psal obecně bezzásahové oblasti v cr sou také malé...,
O celkovém managementu NP Šumava se dá přečíst na stránkách parku, rozhodně to není tak, že by se tam v rámci ochrany nemohlo kácet, kosit,sazet atd...
Nretrívr - Profil | Po 9.9.2019 18:04:44
NPedro1 - Profil | Po 9.9.2019 17:21:11
https://www.televizeseznam.cz/video/domaci-1240685-1/unikatni-fotografie-podivejte-se-jak-se-uschla-sumava-za-10-let-sama-od-sebe-zazelenala-63955056
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 16:53:46
Nicméně, opět se volá po rozumných ekolozích:-), ale nikde se už nepíše, kde by se jako měli vzít:-))
U nás je fakt automatické rovnítko ekolog=zelenej aktivista
Nsliver - Profil | Po 9.9.2019 16:44:48
Nu x a - Profil | Po 9.9.2019 16:14:01
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 16:06:39
Vlivy vypalování a doporučení pro ochranu přírody v ČR
Vypalování není všespásným nástrojem, ale jeho rozumné využití má v české ochraně přírody místo. Jeho využití musí být vždy jednoznačně odůvodněné, dobře plánované, pečlivě připravené, realizované za vhodných podmínek a pouze tam, kde není vhodnější jiný způsob managementu. Vypalování by mělo být realizováno vždy jen na částech určené plochy, a to až na odůvodněné výjimky především v období vegetačního klidu, kdy se téměř vyloučí poškození živočichů a podzemních částí rostlin2). V podmínkách České republiky se o využití řízených požárů uvažuje především na bezlesí.
Překážkou na vypalování u nás nejsou překvapivě ekologové, ale požárníci:-)
Zde článek, situace ohledně vypalování je tam detailně rozebrána, i v lese.
http://www.casopis.ochranaprirody.cz/pece-o-prirodu-a-krajinu/rizene-vypalovani-porostu/
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 15:15:40
Hájili ji jen na malém území. Které by se mělo / mohlo nechat svému vývoji. A tam se to vyvíjí docela zdárně
Ale milá kalamita je i na území,kde se hospodařilo a hospodaří o sto sedm, protože když se hospodaří blbě, tak se to prostě musí někdy projevit..
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 15:11:23
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 15:09:21
Nicméně neznám nikoho v Evropě, kdo by cíleně vypaloval les, naopak se ty požáry snaží hasit:-)
A třeba pro les na Balkáně je takový požár dost fatální...
Ono nejde jen napsat, že požár je pro užitečný, ale chce to doplnit pro jaký typ lesa a za jakých podmínek...
Jinak vypalování je zahrnuto do managementu při péči o krajinu, někdy svuj smysl má...
A proč schnou smrky napříč republikou si najdi na googlu, je to souběh sucha, větru a nevhodné skladby lesních porostů...
NPYTLAKS - Profil | Po 9.9.2019 15:05:17
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 14:59:58
https://www.bc.cas.cz/novinky/detail/5002-dvanact-mytu-o-sumave/
Jako je mi jasné, že se tady odborníkům nevěří, protože kdo píše do d fense nebo na parlamentní listy či na aeronet, zákonitě musí vědět všechno nejlíp.
Ale kdyby přeci jen náhodou si někdo chtel rozšířit obzory:-)
Nretrívr - Profil | Po 9.9.2019 14:45:16
Pro mne je největší chybou hrát si na ochranu, původní ochranu, tedy původní stav v době, kdy je příroda velmi narušená a pomoc potřebuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Většina přírody už nemá sebereflexi a my to nechceme slyšet.
Nretrívr - Profil | Po 9.9.2019 14:38:05
NFishky - Profil | Po 9.9.2019 14:36:40
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 14:14:38
A haze všechny " zelene" do jednoho pytle.
Doporučuji přečíst zde-
https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.npsumava.cz/gallery/31/9433-zahradnik.pdf&ved=2ahUKEwjkiqT12sPkAhUFJVAKHVZ5D9oQFjABegQIAhAB&usg=AOvVaw2B0i87VubxuG3jRKrBweA8
Líp to sem vložit neumím.
NRezeň 5,125 - Profil | Po 9.9.2019 14:01:38
Btw- tak napiš svůj pohled na to, jak by se to mělo dělat.
Platové podmínky " sestavovačů" těch plánu nejsou žádná velká hitparáda, každej zedník si vydělá víc...
Dodržování těch plánu je věc druhá, protože i to vyžaduje peníze, a lidi, který to budou dělat, dobrovolníci to všechno nezachrání, a ze vzduchu nežije ani ten profesionální " ekolog:-), nicméně, je snaha to co nejvíce dodržovat. Protože v případě negativni změny chráněno území by třeba zaniknul důvod jeho ochrany.
Dále lidi u nás vůbec nemají představu o tom, jak taková ochrana přírody u nás funguje. Veřejnost se většinou domnívá, že když se něco chrání, tak se tam zakazuje jakákoliv činnost, což není pravda...
Největším problémem ochrany přírody a životního prostředí u nás obecně je ale tzv. " Ekonomický zájem". Na něj je všechno krátké, ten zatím vítězí na plné čáře, na rozdíl od Německa třeba...ono je to ale v zemích našeho typu dost podobné všude..
Nu x a - Profil | Po 9.9.2019 13:16:32
Nsliver - Profil | Po 9.9.2019 12:24:55
Nu x a - Profil | Po 9.9.2019 11:17:22
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NDokumenty z přírody kolem vody624
NDomácí výroba sýrů1966
NZoologický koutek MRKu.33418
NPřírodní lékárna ... aneb bylinkové povídání ...1524
NKoutek pro “specialisty” :)332
NUdírny a uzení51139
Kde to žije - všechna témata
15:43NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 29
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













