Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Nmlaďoch - Profil | Ne 31.1.2021 12:01:39

sven - 31.1.2021 10:26:49 >> z toho zase získá 300 chladící kapaliny,dal jsem sem návod na levný a osvědčený mazání na závity , to mazivo ve spreji stojí taky nějakou pětku a moc toho tam není https://www.dolezaluvmed.cz/d/knoty-na-vysirovani--sirne-400g-1000444/? a k tomu litr oleje za 40 a maziva je na celej život

    Nsven - Profil | Ne 31.1.2021 10:26:49

    mlaďoch >> nebo si může koupit za dvanáct stovek, deset litrů vody s panákem oleje :-)) https://www.simek.eu/emulze-chladici-10l/

      Ndrvoštěp - Profil | Ne 31.1.2021 10:21:59

      mlaďoch >> 👍

        Nmlaďoch - Profil | Ne 31.1.2021 6:19:50

        drvoštěp >> tohle používají zámečníci už 150 let.U strojů je to jinak,NC stroje používají chladící kapalinu,vačkový automaty řeznej olej,konvenční stroje podle možností a zkušeností obraběče

          Ndrvoštěp - Profil | So 30.1.2021 22:45:04

          mlaďoch >> Výhoda kolegů od strojů je, že nemusím míchat lektvary. Ale pokud neotevřou v brzké době hospody tak možná to tak skončí😂😂

            Nmlaďoch - Profil | So 30.1.2021 22:37:59

            drvoštěp >> deobrej je řepkovej olej a ještě lepší smíchanej s mletou sírou,do domácích podmínek

              Ndrvoštěp - Profil | So 30.1.2021 21:08:49

              nekut >> Asi jsem to blbě napsal. Na šuplerách je tabulka na závity a průměr vrtáku. To ubraní, teď jsem mluvil s mým dodavatelem antikora. Ten na mne vyplivl údaje jak na raketoplán😂😂🤧 Co jsem třeba letmo pochopil. Pokud mám hlazenku 10mm a chci závit 8mm. Tak stočit na 8mm a nechat nějaké 2desetinky. Na soustruhu pomalý otáčky a mazat na to určeným olejem. Ten dělá takovou pěnu kolem závitníku. Pokud ručně tak taky pomalu, vracet, a mazat. Asi by jste se vy dva pochopili😂 Na to řezání v domácích podmínkách mám od něj nějaký sprej a ten taky dělá pěnu. Na klasiku železo mám taky něco ve spreji. A jinak klasiku olej a hlavně ostrý závitníky😂

                Nnekut - Profil | So 30.1.2021 19:06:58

                mlaďoch >> Klídek, vůbec by mne to nenapadlo. Hele já se na YT bojím chodit, to bych se už k ničemu jinému nedostal. Je zvláštní, kolik tam dávají Rusové, to jsou snad ještě větší kutilové nežli my. Vůbec je fakt, že dneska najdeš na netu všechno. I takový paka, jako jsem já. Zrušil jsem firmu před 5 lety, ale jsem tam furt.........................

                  Nnekut - Profil | So 30.1.2021 19:00:24

                  drvoštěp >> Tak jsi mne donutil prohlídnout sedm šuplér, alespoň tedy těch, co jsem rychle sehnal. Něco naše, něco itálie. Ale to, o kolik odlehčit průměr před řezáním, jsem tam nenašel. šuplér mám dost, ale bohužel jen jeden mikrometr. To hejno šuplér je dobré na to, že nemusím dlouho hledat. S jednou bych asi dělat nemohl.

                    Nmlaďoch - Profil | So 30.1.2021 18:56:23

                    nekut >> já jsem na tebe ale neútočil.pokud to ale jako útok vnímáš,tak omluva.Neskutečný množství rad a inspirací je YT stačí zadat home made

                      Nnekut - Profil | So 30.1.2021 18:51:28

                      mlaďoch >> Ber mne s rezervou, já se jen snažím pomoct lidem, kteří se snaží pracovat s něčím, o čem řekněme nemají moc vědomostí. Mám s nima soucit. Ono je něco jiného mít možnost účinného chlazení, nebo dělat ve skromných domácích podmínkách.

                        NCalex - Profil | So 30.1.2021 12:19:11

                        nekut >> Hm....Teď když bych měl dělat nový závity, tak už to budu mít krátký....Ale nasadil jsi mi brouka.......Ta nerezová tyčka zas tak moc nestála.:-))))))))
                        Za mostem doleva, od Rábů před mostem doprava.:-))))))))

                          Nmlaďoch - Profil | So 30.1.2021 11:32:59

                          nekut >> kdysi si kalenej materiál obráběl jen broušením,dneska se běžně soustruží nebo frézuje při řezný rychlosti 120m/min a víc.
                          Při použití pilníku na strojní obrábění je nutná nižší ŘO,neboť geometrie pilníku vyšší neumožňuje,dá se použít diamantovej pilník anebo ještě jedna vychytávka,místo pilníku úhlová bruska

                            Nnekut - Profil | So 30.1.2021 11:00:43

                            Calex >> Hele, můj otčím- a to byl původně puškař a nástrojař, naprosto nezpochybnitelný odborník - říkal, že i kdyby to měl upnout do vrtačky, a dřít to pilníkem nebo šmirglem, tak tu desítku až dvě dolů dostat musí, jinak neřeže. Bacha na otáčky - u nrezu - známej, vyučený soustružník říkal s oblibou že i v soustruhu se mám nerez jen okulovat, ne točit......................Až někdy půjdu na procházku za mostem doprava, tak se stavím. Na jaře.

                              NCalex - Profil | Pá 29.1.2021 20:29:05

                              nekut >> Zdarec, co mám dělat když nemám soustruh? Nadřel jsem se s pár závitama jak vůl.....Blbá M8 nerez...

                                Ndrvoštěp - Profil | Pá 29.1.2021 20:19:58

                                nekut >> Tu šupleru jsem hodil do placu. Nebylo to cíleně na tebe😂

                                  Nnekut - Profil | Pá 29.1.2021 20:17:44

                                  drvoštěp >> Doktore Voštěpe, já to nepotřebuju, pokud točím na soustruhu, tak jdu do mínusu automaticky, jenže to pro někoho může být objev.Ono když potřebuješ řezat závit na nerezu, tak právě, jak tady sleduju, můžou mít problém, tam je potřeba průměr stáhnout, nejde o to, že závity pak mají potrhané špice, ale síla na řezání je někde jinde..................................

                                    NOG - Profil | Čt 28.1.2021 20:55:30

                                    VT >> Já teď kupoval tuhle sadu, tak uvidím jak mi to s ní půjde
                                    https://www.prodejbrusiva.cz/sada-na-lesteni-kovu---univerzal-velka-ocel-nerez-barevne-kovy-plasty-a-laky

                                      NOG - Profil | Čt 28.1.2021 20:41:15

                                      VT >> v pohodě, to nijak nespěchá. Ptám se spíš ze zvědavosti.