Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NVT - Profil | Čt 28.1.2021 20:30:52

OG >> Bohužel, teď neumím odpovědět, musím do garáže zkusit najít dodací list. Zítra bych to mohl zkusit najít.

    Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2021 20:29:09

    nekut >> Na šuplerách ze Sometu z dob ČSSR máš tabulku😂😂

      NOG - Profil | Čt 28.1.2021 20:22:34

      VT >> Prosím Tě, jakou konkrétní pastu používáš na dřevo?

        NSUFO - Profil | Čt 28.1.2021 20:15:14

        OG >> Calex

        dik za radu oběma

          NVT - Profil | Čt 28.1.2021 20:14:07

          Na střenky kudel používám teakový olej, který je vysýchavý. Po obroušení napatlám, nechám asi deset minut vsáknout a přebytek otřu. Cca dva až tři dny nechám zasychat, potom znovu lehké přebroušení a znova pajcovací, utírací a sušící proces. Nakonec vyleštit pastou na dřevo na filcáku.
          Jo abych nezapomněl - hadry, utěrky a podobný materiál, který je nacucaný teakovým olejem, střčit do nádoby s vodou - hrozí samovznícení a následný požár.

            Nnekut - Profil | Čt 28.1.2021 20:08:38

            Vážení, když už o řezání závitů a obzvláště tvrdší matroš, nebo houževnatější, např. nerez. Rady dobré, jen jsem nikde nečetl jak je důležitý průměr. Úplný amatér si myslí, že když má řezat M10, tak že kulatina bude mít průměr deset. Chce to Černocha, tabulky. Na 8 klidně 15 stovek dolů, na 10 i dvě desítky. Alespoň podle mne. Pro tabulky se mi nechce jít.................

              Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2021 20:05:42

              VT >> Tak já zatím sonduji. A každý poznatek je vítán👍👍👍

                NOG - Profil | Čt 28.1.2021 20:05:24

                SUFO >> Jo Ty jsi kupoval olej pro kuchyňské použití. Tak to jo, to je drahý a pro tyhle účely zbytečný. Mám tule směs lněného oleje a včelího vosku, konzistence asi jako krém na boty. Dřív jsem to ve vysoké sklenici celé rozpustil a rukojeť v tom nechal asi 15 minut vyvařit. Teď na to už kašlu, prstem naberu, omatlám ručku a kusem hadru rozleštím.

                  Ndrvoštěp - Profil | Čt 28.1.2021 20:04:27

                  Kruan >> Zítra ti vyfotím moji budku. Brutalismus😂😂

                    NSUFO - Profil | Čt 28.1.2021 19:49:56

                    OG >> ten posledni Franc Josef,ale prošlej v obchode

                      NVT - Profil | Čt 28.1.2021 19:37:41

                      drvoštěp >> Dobrý večer, tahle je o trochu vyšší level, ale také v nějakém testu nedopadla zrovna nejlépe. Na dřevo to bude asi dobrý, když tohle technické řešení, tak bych asi zvolil zelenýho Bosche, tam je alespoň jakási jistota přesnosti.Já jsem starý dědek a upřednostňuji klasickou konstrukci stolní vrtačky. Jak jsem psal používám Rotwerk RB 13. Na to moje bastlení kudel je to docela postačující a vzhledem k nedostatku prostoru v mém pracovním místě, musím veškeré mašinky pěkně stěhovat v "teplejch".
                      Omluva za pozdní reakci - před chvílí jsem dorazil z garáže.
                      Jinak přeji hezký večer.

                        NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 19:23:42

                        pohodak >> Mám hotovo i nalakováno....

                          NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 19:08:53

                          SUFO >> Horkej olej a je to napořád.....Nebo Osmo na terasy...

                            NKruan - Profil | Čt 28.1.2021 18:57:12

                            je to spis ostuda, ale je prvni :)

                              NOG - Profil | Čt 28.1.2021 18:34:22

                              SUFO >> A jaký olej kupuješ? Já kupoval před mnoha lety na v papírnictví 2dcl a stál kolem 100,-Kč. Nebo zkusit prodejnu typu Barvy-laky
                              https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/lneny-olej-napousteci-prostredek-0-5-l?

                                Npohodak - Profil | Čt 28.1.2021 16:50:01

                                Calex >>
                                https://www.tech-masters.com/sk/vyrobok/strip-off#s2105
                                Skus toto odstranoval som s tym farbu...priemyselnu na nakladaci to nedalo dole ale predpokladam ze na navy CAT farba asi nieje

                                  NSUFO - Profil | Čt 28.1.2021 15:25:50

                                  Calex >> jinak čím ošetřuješ rukojeti a násady? na určité věci používám lněný olej jen je trošku drahej

                                    NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 14:23:42

                                    SUFO >> Seznam je marnej......

                                      NSUFO - Profil | Čt 28.1.2021 14:20:02

                                      Calex >> děkuji, budu muset přestat vyhledávat na seznamu a přejít na googl

                                        NCalex - Profil | Čt 28.1.2021 13:53:49

                                        mlaďoch >> To je na mně moc profi, jsem jen kutil amatér. :-))))))