Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Káceč - Profil | So 16.1.2021 21:28:08

Nedávno to tu bylo u zapojení zásuvek :-)

https://www.youtube.com/watch?v=UknxnpVj6Ag

    woody - Profil | So 16.1.2021 20:06:44

    rybarskej tom >> já jsem si do všech krabek nandal takové ty vysoušecí silikagelové pytlíky. Taky vždy po chytání otvírám krabky aby vyschly.

      pohodak - Profil | So 16.1.2021 14:27:32

      rybarskej tom >>
      1. neviem co za kvalitu si kupil ale mne ani obratliky z WISH nehrdzaveju a to ich mam uz 3 sezonu
      2 ked ich skladujes v nejakej skatulke tak tam daj par kvapiek rastlinneho oleja a po vlozeni s tým zatras- mne to fungovalo pri hacikoch
      Ja použivám hranatu skatulku od citrodeka ktoru som si orezal na pozadovanu výsku aby mi vosla do kufríka.

        rybarskej tom - Profil | So 16.1.2021 13:04:56

        Zdar borci,
        chtěl bych se zeptat nevíte nebo máte zkušenost jak ochránit karabinky,obratlíky před korozí, minulý rok jsem si koupil karabinky a obratlíky od Hell Cat použil jsem je dvakrát a byly úplně rezivý(nebyly černěny).
        Jestli víte jak je ochránit byl bych rád kdyby jste mi napsali(nechce se mi je vyhazovat)
        Děkuji

          nekut - Profil | So 16.1.2021 11:22:53

          Malab >> Tak nevím, ale na motostránkách bys s tímhle tvrzením neuspěl................

            Malab - Profil | Pá 15.1.2021 6:31:33

            nekut >> Jsem měnil baterku v autě minulý týden po devíti letech a čtyřech měsících, protože auto s ní již odmítlo spolupracovat při startování. Myslím, že sedm roků je průměrná životnost autobaterie.

              nekut - Profil | Čt 14.1.2021 9:52:26

              Malab >> Tak myslím, že jiný názor asi nepřijde. Už jsem taky línej se v ní hrabat. Tohle je výsledek posledního zásahu, asi před šesti lety. Ona ta baterka už pamatuje asi tak sedm let, takže žije posmrtným životem. Tedy je to výkon - od ní - při mé " péči". Moc dík, ať se daří.

                Malab - Profil | St 13.1.2021 20:26:23

                nekut >> Počkej i na jiný názor. Já tvrdím, že bys na vývodech baterie při nabíjení neměl mít více než 15, možná 15,5V u klasických bezúdržbových baterií, u nových EFB, nebo AGM pro auta se START STOP systémem maximálně 14,8V na vývodech baterie při nabíjení. Osobně bych nabíječku otevřel a upravil. Bez ohledu na to jestli nabíjí U, I, nebo W charakteristikou.

                  nekut - Profil | St 13.1.2021 20:18:53

                  Malab >> Jo - zásadně neměřím jinak než při zatížení.

                    nekut - Profil | St 13.1.2021 20:17:09

                    Malab >> Jako bys stál vedle mne. Při nabíjení 4A. Potom odpojím nabíjení a těch 12,85 tam je tak po hodině, až si to sedne. Ihned po odpojení je tam přes 13 V, ale to je asi normální.

                      Calex - Profil | St 13.1.2021 20:16:09

                      Greysmen >> Zdarec Míro, je to doma, děkuji moc. Naprosto přesný. Nakonec vymezení je z nerezu, bude to super..Zejtra to skřípnu na půl aby mezi tím bylo tak 5závitů....To by mělo
                      stačit.

                        Malab - Profil | St 13.1.2021 20:11:53

                        nekut >> Chápu správně, že 18V měříš multimetrem na vývodech baterie při nabíjení proudem 4A? Potom po 5 hodinách odpojíš, nebo vypneš nabíječku a na vývodech baterie naměříš 12,85V?

                        Nebo je 18V napětí nabíječky "naprázdno" při odpojené baterii?

                          nekut - Profil | St 13.1.2021 20:04:42

                          Malab >> Dík za odpověď. Ano, 12V. Měřím pro jistotu dvěma multimetry, na vývodech baterky, Kabely asi 2m, 6 průřez. Baterka po 5 hodinách z 12,2 na 12,85, což by mělo být 100%. Nabíjení venku, teplota okolí 0°, baterka na sáhnutí tak 25 - 28°C. Baterka uzavřená. Jde mi jen o to, co s ní těch 18V může udělat. Pochopitelně mínus pól mám od kostry odpojený. Jo - kabely úplně studené. Sobě takhle dobíjím roky, bez problémů, ale občas mi sem strčí auta děti, tak mám divný pocit.

                            Malab - Profil | St 13.1.2021 19:45:33

                            nekut >> Píšeme si o 12V autobaterii? Kde těch 18V měříš, na vývodech baterie, nebo v nábíječce? Vnitřní odpor autobaterie je velmi nízký. Při nabíjení baterie ve stavu nabití například 50% v podstatě tebou popsaná situace nemůže nastat. Jak dlouhé a jak silné jsou kabely mezi baterkou a nabíječkou?

                              Malab - Profil | St 13.1.2021 19:37:27

                              Lasskoun >> Ano, ale komunikace MCU - 18b20 stojí čas. Při použití několika desítek Dallas 1 wire čidel na jednom pinu opravdu moc času.

                                nekut - Profil | St 13.1.2021 19:15:52

                                Vážení odborníci, jen krátký dotaz. Mám samodomo nabíječku, regulaci jsem sbastlil co bylo po ruce, nabíjím s tím asi 15 let, ale mám divnej pocit, když do 70Ah baterky, abych dostal 4 A, vyjede napětí na 18V. Vadí to hodně? Dík za odpověď.

                                  Frenky - Profil | St 13.1.2021 18:36:46

                                  Kachna >> nemáš zač rádo se stalo

                                    Kachna - Profil | St 13.1.2021 18:24:12

                                    Frenky >> Tímto Ti veřejně děkuji za rady přes SZ. Zachránil si mi investici za vysokotlaké čerpadlo.

                                      mlaďoch - Profil | St 13.1.2021 18:11:06

                                      Calex >> dej m jedničku a 2x ji podtrhni

                                        Calex - Profil | St 13.1.2021 17:02:16

                                        Lasskoun >> Zdarec , dyť Ty to kurník ffšechno znáš....Jsi pro tohle kutiský vlákno velkej přínos....🤪🤪