Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NCalex - Profil | Po 11.1.2021 11:45:07

drvoštěp >> Když jsem potřeboval odplombovat tak jsem se dovolal někam snad do Plzně.....Dřív byli elektroměráři všude....I v Pcích...

    Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 11:29:26

    Calex >> Jj. Je to tak. Tam jsou u nich někdy opravdu experti.

      NCalex - Profil | Po 11.1.2021 11:17:38

      drvoštěp >> Si dělaj kozy.....Doma mám 16 hlínu, na chatě 10ku měď........Je to normální.....Měď je ale měď...Posledně mi hlína v obouch elektr. rozvaděčích uhořela na můstku....Doma to blblo, bylo to pod hodinama...

        Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 11:02:28

        Malab >> U mě ruťáci držkovali když zjistili že mám přívod desítku měď místo jejich doporučované šestky k hodinám. Naštěstí byl u toho revizák který je rychle vrátil na zem. A kde že byl problém ? Jen v síle vodiče který se jim blbě tvaroval ke svorkovnici a k hodinám. To prostě nechápeš co tam mají za lemply...

          Nsven - Profil | Po 11.1.2021 10:47:21

          Shu-lin >> Ahoj. Moc Ti děkuji za rady a Tvůj čas. Vážím si toho.
          Ušetřili jste mi s kolegy, fůru starostí. Termín mám do 8.března, takže pohoda :-))

            NMalab - Profil | Po 11.1.2021 7:19:05

            Shu-lin >> Když máš všechno v pořádku, tak si pracovník může prudit jak chce. Mě přijel ten stejný pracovník třikrát. Při třetí návštěvě řekl jen dobrý den, zaplomboval, řekl nashledanou a byl pryč. Poprvé byl chytrý jako lampové rádio, podruhé blekotal a potřetí ani nemluvil. Základ je mít vše jak má být. Poprvé jsem se časově přizpůsobil já ČEZu, podruhé i potřetí jsem na ně nebral ohledy a donutil je přijet v absolutně pro ně nevhodnou dobu.
            Na druhou stranu jsem se zase snažil v práci něčeho dosáhnout na zákaznické lince ohledně poklesů napětí v síti a tam mě odpálkovali ať si zavolám svému dodavateli...

              NShu-lin - Profil | Po 11.1.2021 7:07:44

              sven >> doporučuju přečíst připojovací podmínky ČEZ pro tvůj region. Jaký typ jističe a jeho hodnoty (vypínací proud, zkratová odolnost) tam budou popsány. Jističům typu Hyundai a podobně se vyhni. Pokud není v připojovacích podmínkách přímo uveden výrobce tak stejně raději sáhni po výrobcích např. OEZ/Siemens, Eaton, ABB apod. Retrofit pokud bude mít CE tak by problém být neměl, raději bych se ale zeptal na ČEZ protože občas si vymejšlej pěkný kraviny. A to raději písemně aby jsi měl pro pracovníka co přijede zaplombovat něco v ruce kdyby náhodou prudil. Vyměnit jistič může jakýkoli elektrikář s platnou výhláškou 50 paragraf 6 a více.
              Revizi by jsi potřebovat neměl pokud neměníš elektorměr. Pouze nahlásíš na zákaznickém centru že budeš ten den rozplombovávat a měnit přívodní jistič a až to budeš mít hotový tak zavoláš ať si přijedou zaplombovat.

                Ndrvoštěp - Profil | Ne 10.1.2021 23:07:23

                Greysmen >> Jj. Díky

                  NGreysmen - Profil | Ne 10.1.2021 23:00:14

                  drvoštěp >> jj je to udělaný z nějakýho zbytku silonu, ten co leží vedle tyčovky je asi z nějskýho teflonu nebo z čého, nějak jsem nestudoval co je to za druh silonu jen jsem to nechtěl z nerezu ani z hliníku kvůli váze závit mam M 12

                    Ndrvoštěp - Profil | Ne 10.1.2021 22:52:00

                    Greysmen >> Závitová vložka ( mezikus) je silon ?

                      NGreysmen - Profil | Ne 10.1.2021 22:44:40

                      drvoštěp >> to překrytí vlastně ještě zpevní ten šroubovej spoj a nemusíš mít strach, že by se ti do spoje mohl zaříznout vlasec či šnůra

                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 10.1.2021 22:40:41

                        Greysmen >> 👍👍👍

                          NGreysmen - Profil | Ne 10.1.2021 22:11:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          drvoštěp >> sem uplně zapomél poslat tu fotku šroubení v tyčovce

                            NMilan 66 - Profil | So 9.1.2021 17:55:27

                            1568 >> aha, zkusím pohledat. 👍👍

                              N1568 - Profil | So 9.1.2021 17:38:58

                              Milan 66 >> Anglickej dlouhej luk.

                                Nsven - Profil | So 9.1.2021 17:22:26

                                novel >> Každému, co mu patří :-)

                                  Nnovel - Profil | So 9.1.2021 17:14:42

                                  sven >> Děkuji uctivě 😊

                                    Nsven - Profil | So 9.1.2021 16:10:13

                                    lula >> Také Ti děkuji.

                                      Nsven - Profil | So 9.1.2021 16:09:43

                                      H.Pospi >> Mnohokrát Ti děkuji za informaci a ochotu. Elektrikářovi to vyřídím.

                                      A autorovi diskuse také, za prostor k předávání a čerpání, užitečných informací.