Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NMilan 66 - Profil | So 9.1.2021 15:48:37

1568 >> jo?? To neznám.

    Nlula - Profil | So 9.1.2021 15:46:02

    H.Pospi >> souhlas s kolegou ,jenom bych doplnil charakteristika jističe ,,B''

      NH.Pospi - Profil | So 9.1.2021 14:19:53

      sven >> sven-k ještě k jističům před elektroměrem. Ze čtyř odkazů můžou být jen dva první a odkaz na ABB jistič -ne. Jistič před elektroměrem musí mít zkratovou odolnost 10kA (na jističi označeno 10000) 6kA nesmí být. Ostatní je pro elektrikáře, přívod pro jistič minimálně průměr 6CY až 10CY,sfázovat z levé strany vodiče A-B,A-B,A-B starou vadaskou. Ať se daří.

        N1568 - Profil | So 9.1.2021 12:56:54

        Milan 66 >> Anglická cesta... :-)

          NMilan 66 - Profil | So 9.1.2021 12:51:49

          My jsme šli jednoduchou cestou, je to funkční. :-):-) velikost ohromná :-):-)

            Nsven - Profil | So 9.1.2021 11:28:44

            Calex >> Pro začátek, bych zkusil něco z dílny postapo :-)
            To zvládne každý :-)
            https://www.youtube.com/watch?v=2wqWfdTXlPg

              NCalex - Profil | So 9.1.2021 10:38:06

              Calex >> Když jsem to video viděl tak jsem si řekl že ho radši koupím z Alíku......

                Nsven - Profil | Pá 8.1.2021 20:04:20

                mlaďoch >> :-)))))))))))))

                  Nnovel - Profil | Pá 8.1.2021 17:06:55

                  mlaďoch >> 😂😁😂

                    Nmlaďoch - Profil | Pá 8.1.2021 16:47:39

                    sven >> já už jsem se lekl,že je v tvým telefonu podepsanej Laškoun

                      NZačátečník - Profil | Pá 8.1.2021 16:30:52

                      sven >> Super kouknu tam snad to nějak vykoumám:-)
                      Díky moc👍

                        Ndrvoštěp - Profil | Pá 8.1.2021 15:35:25

                        sven >> Já byl rád že konečně někdo myslel hlavou a né prdelí. Letos budou zase kopat v ulici novou kanalizaci. To je prej taky dílo co povídali sousedi vedle z ulice🤧🤧🤧

                          Nsven - Profil | Pá 8.1.2021 15:29:31

                          drvoštěp >> měl jsi mu říci aby si najmuli menší kontrolory aby se nemuseli ohýbat :-)))

                            Nsven - Profil | Pá 8.1.2021 15:25:59

                            Začátečník >> jako snaha byla, otevřel jsem svůj ale nebude Ti to nic platný :-))
                            Ale možná něco vymyslíš tady:
                            https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/26823-domovni-telefon-tesla.html

                              Nmlaďoch - Profil | Pá 8.1.2021 14:55:25

                              sven >> starý otočný vypínače na světlo,kolikrát se s nimi otočilo a fungují několik desetiletí,ABB tanga kolíbkový je záležitost maximálně na 10 let

                                Ndrvoštěp - Profil | Pá 8.1.2021 14:34:39

                                sven >> U nás před lety měnili komplet vnitřky antoníčků a přitom svedli el.vedení do země. A byl problém. Že podle nové normy musíme antoníčka zvednout aby byl spodek skříně X cm nad úrovni chodníku. Tak jsem si pozval investora a ten naštěstí uznal že je to nesmysl a rušilo by to ráz celkového pohledu na plot který je součastí.

                                  NZačátečník - Profil | Pá 8.1.2021 14:06:02

                                  Chlapi, koukám že je tu mnoho odborníků, neví náhodou někdo jak přepojit tenhle oříšek. Je to panelákovej telefon s tlačítkem na otevírání dveří. Ten zelenej konektor je starej telefon a ten modrej tam potřebuju zapojit🥴
                                  Děkuji 😁

                                    Nsven - Profil | Pá 8.1.2021 13:47:51

                                    Calex >> :-)))) to je taky dobrý dílo :-))))

                                      NCalex - Profil | Pá 8.1.2021 13:44:22

                                      sven >> Taky je mám doma........Na chatě už mám novej typ....