Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

NSaimon - Profil | Po 11.1.2021 21:27:20

Káceč >> u nás se říkalo
Vpravo fáze, vlevo nulák,
kdo to zapojoval to byl ču*ák

    NKáceč - Profil | Po 11.1.2021 21:19:33

    Si pamatuju z učňáku jednu poučku, co se zásuvek týče:

    Vlevo fáze, vpravo nulák.
    Kdo to neví, to je čurák :-)

      Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 21:18:47

      minoq >> Ona délka kabelů a průřez vodičů se většinou používá na silové stroje. Viz prodlužováky na x desítky metrů porůznu na stavbách. Pak se to hřeje až to vyhoří. Ale elektrikáři by to napsali lépe než já.

        Nminoq - Profil | Po 11.1.2021 21:11:11

        drvoštěp >> to vieš, elektrika je prevít, nie je to brnkať prstom a zisťovať fázu, sice mi brneli len konce pstov, ale kamaráti nie sme, vďaka za uistenie

          Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 20:40:11

          minoq >>Budeš tam mít minimální odběr. Tak není co řešit. Tohle by utáhl i zvonkový drát.

            Nminoq - Profil | Po 11.1.2021 20:10:21

            Malab >> ďakujem, k tej vzdialenosti - bude to niečo ako vypinač na kábli vysiaci pod lampou, ale bude vodorovne ťahaný po stene, mal som obavu či rozdiel v dlžke vodičov N a L nebude problém

              NMalab - Profil | Po 11.1.2021 19:15:55

              minoq >> Předpokládám, že vypínač je standardní na 6Ampér, tzn 6A*230V=1380W maximálně. Tzn nepřipojovat na něj výkonnější žárovku než 1380W. Sice jsem takovou nikdy neviděl, ale veřím v její existenci. Při použití standardních elektroinstalačních kabelů se nemá co přehřívat. Otázce na délku nerozumím. Tam se nemá co dít.

                Nminoq - Profil | Po 11.1.2021 18:44:38

                Elektrika nieje moje hoby. Môžem jednopólový vypínač SOLIGHT 5D01 do vlhka, zapojiť ako koncový vo vzdialenosti cca 2 m od žiarovky, nebude robiť problém fáza /L/ v tejto dlžke, teda či sa nebude prehrievať niečo v obvode?

                  NCalex - Profil | Po 11.1.2021 15:18:50

                  Greysmen >> Zdarec Míro, že bych mohl sehnat přesně tohle jsem ani nedoufal...Co jsem dával míry, tak to bylo na prasáka přímo na nerezovou kulatinu..Kdyby jsi mi tohle mohl prodat, tak bych mezi to prdnul ještě mosaznou trubičku na vystředění pružiny. Zatím dík, píšu SZ....

                    NGreysmen - Profil | Po 11.1.2021 14:16:15

                    Calex >> jenom tohle

                      Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 13:53:38

                      Calex >> 😂😂😂

                        NCalex - Profil | Po 11.1.2021 13:42:39

                        drvoštěp >> Málo.....🤪🤪
                        Tak se pak nemůžeme divit...

                          Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 13:42:17

                          Calex >> Tak to netušim🤔

                            NCalex - Profil | Po 11.1.2021 13:41:02

                            drvoštěp >> Jo takhle...Víš dědku co je pro elektrikáře půl litru rumu??

                              NCalex - Profil | Po 11.1.2021 13:40:08

                              Zdarec kutilové, neválí se prosím někomu doma 4 pružiny z drátu 1-1,5mm, dlouhý 40-50mm s ,,dírou,, 8-9mm?? Přišly mi dnes a jsou slabý, z 0,5mm drátu:-(((((((....Nemusí to bejt ani nerez, prostě pružina.....Díky a když tak SZ.L.

                                Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 13:37:14

                                Calex >> U nás se tak říká elektrikářům.

                                  NCalex - Profil | Po 11.1.2021 13:07:15

                                  drvoštěp >> Ruťák je co?

                                    Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 12:56:23

                                    Shu-lin >> Kopal to Šošon a švára jim kabely připravil až k desce. Držkoval hlavně ten starej ruťák z Háje. Naštěstí byl u toho Jarda B. Toho asi znáš ? Bydlí u Plemple.

                                      NShu-lin - Profil | Po 11.1.2021 12:46:08

                                      drvoštěp >> bych tě nechal to vykopat. :-)

                                        Ndrvoštěp - Profil | Po 11.1.2021 11:49:25

                                        Calex >> Naštěstí bydlí jeden ruťák ob barák. Tak víme kam se máme obrátit když je problém.