Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Nsven - Profil | Čt 7.1.2021 22:35:27

Ahoj vespolek. Prosím o radu !
Asi budu muset vyměnit třífázový deon před hodinami. Zatím tam je starý bakelitový (stále 100% funkční) ale Čez mě tlačí do výměny, bo prý "nečitelná hodnota hlavního jističe"..
Bodejď by byla čitelná, když nějaký hajzl, oškrábal šroubovákem štítky.. když se tam před svátky vrtal....viditelné rýhy v plastu ...Při minulé revizi bylo všechno ještě OK. Je nás postiženo víc..
No nic, to už nebudu řešit. Stejně to nejsem schopný dokázat..
I tak už by se asi slušelo, dát novější typ...
Tedy má otázka zní: můžu použít použít některý s těchto jističů + retro kryt a nechat si to tam namontovat kamarádem s kvalifikací. Nebo to je výhradní kšeft Čezu ?
Kdo to může rozplombovat a zaplombovat ?

https://www.elektro-materialy.cz/jistic-bonega-pep-10j-25b/3-25a-10ka-trifazovy

https://www.elektro-materialy.cz/jistic-hyundai-25c/3-6ka-25a-trifazovy-hibd63-n

https://www.elektro-materialy.cz/jistic-hyundai-25b/3-6ka-25a-trifazovy-hibd63-n

https://www.elektro-materialy.cz/kryt-jistice-kt3-adapter-na-bakelitovy-jistic-3.p

    NPumpa - Profil | Út 5.1.2021 11:54:45

    Ten Decatlon za ty prachy je opravdu pecka. Když jí budu vyrábět, tak vstupní náklady jsou sice cca 4tis.(bez pádel), ale tý práce.. To je opravdu lepší dát 7tis. Ale- vztlak 150kg, když vezmu sebe cca75, baterie a elektromotor 35, bivak, lehátko atd, tak nevím, jestli mě uveze (chci jí hlavně na přesun, ne na lov z lodi). Možnost je k ní přivázat "vozík" - nafukovák, ale to budu jak kočovní kolotočáři :-)Každopádně díky za rady a mám o čem přemýšlet.

      Nsven - Profil | Út 5.1.2021 11:45:43

      Pěn_a >> Mám dvě třetiny tonáže i bez vercajku :-))

        NPěn_a - Profil | Út 5.1.2021 11:37:11

        sven >> ... pro jednoho... Podle decathlonu pro dva - a dva rybáři s výbavou nesní vážit víc jak 150kg :-) Takže máš pravdu, je to pro jednoho hubeného kapraře s kompletní výbavou.

          Nsven - Profil | Út 5.1.2021 11:28:02

          OG >> jako dorostenec jsem jezdil deblkanoe a součástí bylo i stavění si lodí. Takže jsem se v naší loděnici spolupodílel na výrobě cca tří laminátek na kopytu a jedné dřevěné pramice. Takže jakousi základní mlhavou představu mám :-)
          Proto bych si to raději koupil hotové :-) Bohužel, u nás nikde poblíž není žádný revír, kde by se mohlo lovit z lodi. Jinak bych ji už dávno měl.

            NOG - Profil | Út 5.1.2021 11:14:50

            sven >> a pokud nemáš zkušenosti s výrobou nebo nemáš zmáknutý technologický postup tak možná i polovinu materiálu vyhodíš.

              Nsven - Profil | Út 5.1.2021 10:47:13

              OG >> To je pěkná cena.. Pro jednoho taková loďka bohatě stačí.
              Za ten peníz se ani nevyplatí se s tím crcat, zvlášt pokud musíš kupovat všechen materiál a třeba navíc i nějaký vercajk..

                NPěn_a - Profil | Út 5.1.2021 4:26:28

                drvoštěp >> Škoda, to byl šikovný strojek. Já jsem si ho musel vyrobit sám.

                  NK.R.Mítko - Profil | Po 4.1.2021 22:35:00

                  Kluci díky!!! vysvětlit tohle 14ti leté holce když o elektrice nemám ani páru je peklo. Dalších X stránek nás ještě čeká 🙄

                    Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 21:23:15

                    K.R.Mítko >> Já bych uměl vyplnit otázku 2 a 3. Napsal bych že ručičky kmitají😂😂

                      NOG - Profil | Po 4.1.2021 20:21:11

                      Nechci nikoho zrazovat od domácího kutilství, ale není stavba pramice v domácích podmínkách trochu riskantní. Jde přece o zdraví a život.
                      https://www.decathlon.cz/clun-facilalo-200-id_8327538.html

                        NCalex - Profil | Po 4.1.2021 20:06:18

                        sven >> Tady i s kajutou pro jednoho spícího kapraře....https://www.youtube.com/watch?v=LAbFGixLhz8

                          NBulda 64 - Profil | Po 4.1.2021 19:37:08

                          sven >> Jo, aféra veliká, na čáře mimořádka, jak to bejvalo, jenom čumeli, když se to zpětně domákli...
                          To víš, v televizních novinách to nebylo...s tímhle se komouši nechlubili, že se někomu chtělo z ráje pryč )
                          Když se tu švára u nás trochu nepije, tak si to nechám převyprávět s detailama.. a pražáci vyprávět kurva umí :--)))

                            Nsven - Profil | Po 4.1.2021 18:02:14

                            Pumpa >> Tady jsem objevil podobnou loďku :-)
                            https://www.youtube.com/watch?v=MeeQlVW3_JU

                              Nsven - Profil | Po 4.1.2021 17:58:20

                              Pumpa >> :-)

                                Nvitold - Profil | Po 4.1.2021 17:40:48

                                Kluci vy jste rychlí:)

                                  Nvitold - Profil | Po 4.1.2021 17:40:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  K.R.Mítko >> Matematicky se hodnoty odečtou, proud (I) bych počítal podle vzorce I=U/R. Napětí (U) = 4,5 V všude a výsledek vynásobit 1000, aby se to převedlo na miliampéry.

                                    NPumpa - Profil | Po 4.1.2021 17:40:03

                                    sven >> A proto jsem se obrátil tady na vás, díky :-)

                                      Nsalfi - Profil | Po 4.1.2021 17:37:22

                                      K.R.Mítko >> presne jak pise novel. Ale nezapomen, ze ti vyjde vysledek v A. Do tabulky ale musis zapsat hodnotu v mA

                                        Nnovel - Profil | Po 4.1.2021 17:35:05

                                        novel >> Pardon, výsledek x 1000 😁