Kutilské jádro MRKu

Téměř v každém odvětví rybařiny se dá uplatnit nějaký dobrý nápad, zlepšovák, vlastnoruční výrobek, který může usnadnit, nebo zpříjemnit rybolov. Není nad to, ulovit rybu na vlastnoruční nástrahu, či s vyrobeným splávkem, krmítkem...
A nemusí to být jen rybolov. Třeba i práce na zahrádce kolem domu, může být snažší s nějakým vynálezem. Kutilství se meze nekladou.
Vkládejte sem vaše nápady, výrobky a vynálezy se kterými se chcete pochlubit a o které se chcete podělit s ostatními, ať máme vše na jednom místě :)
Autor diskuse: novel - Profil , 27.7.2019 všeobecné - domací dílna

Jak to mají (nejen) rybáři s kutilstvím?

A) Jsem závislák, každou chvíli něco vyrábím a vylepšuji29%

B) Je to zábava a jsem rád, když můj výrobek funguje46%

C) Jen si tak někdy krátím dlouhou chvíli7%

D) Moc mě to nebere, ale radši něco vyrobím, než abych to kupoval3%

E) Vyrobím něco, jen když musím (konkrétní věc si nemohu koupit)6%

F) Nic nevyrábím, je to ztráta času8%

Od 21.2.2021 hlasovalo 96 čtenářů.

Nsven - Profil | Po 4.1.2021 17:31:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Pumpa >> My tu víme všechno :-)
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=622762&kw=pramice

    Nnovel - Profil | Po 4.1.2021 17:30:10

    K.R.Mítko >> Fotorezistor při osvícení sníží svůj odpor, tudíž ručka ampérmetru půjde nahoru. Bude protékat větší proud.
    Termistor po zahřátí také sníží odpor (viz graf) tudíž to samé jako u fotorezistoru.

      Nnovel - Profil | Po 4.1.2021 17:26:21

      K.R.Mítko >> První dva řádky vypíšes z grafu, na tom není co vysvětlovat. Na třetí řádek potřebuješ Ohmův zákon. I=U/R.
      U (napětí) máš dané 4,5V, R (odpor) budeš mít v tabulce, pro každý sloupeček.
      Proud ti vyjde v Ampérech, do tabulky máš zapsat mA, tudíž výsledek/1000.

        NPumpa - Profil | Po 4.1.2021 17:23:04

        Zdravím vespolek, potřeboval bych poradit. Uvažuji, že si postavím pramičku, která se dá převážet na střeše auta z polypropylenových desek. Kdysi dávno (možná před 10 lety) jsem tady na Mrku v nějaké diskuzi viděl fotku takové pramičky, bohužel nevím přesně v jaké diskuzi a nejsem schopen jí dohledat. Nevíte kde tu fotku najít (myslím že pramička byla hnědá), případně nemáte nějaké fotky svých výtvorů? Potřebuji trochu inspirace, ale hlavně mi jde o tloušku desek, abych to nepředimenzoval (zbytečně těžká), nebo naopak nepoddimenzoval (nedozírné následky v podobě utonulého rybáře, ale hlavně vercajku :-)) Díky

          Nsven - Profil | Po 4.1.2021 17:04:23

          Calex >> neposoudím, byl jsem jen šmírák od bahňáků :-))

            NK.R.Mítko - Profil | Po 4.1.2021 16:53:05

            Pánové umí tohle někdo vyplnit? ZŠ 9 třída jde to úplně mimo mě

              NCalex - Profil | Po 4.1.2021 16:46:53

              sven >> Když foukal vítr od Tebe tak si neslyšel ani Cobru na druhý straně.....

                Nsven - Profil | Po 4.1.2021 16:28:13

                Bulda 64 >> To asi museli na čáře čumět :-) Asi tomu nemohli do poslední chvíle uvěřit :-)))

                  NBulda 64 - Profil | Po 4.1.2021 16:24:42

                  Oprava - "růžové dřevo " čili fernambuk

                    NBulda 64 - Profil | Po 4.1.2021 16:10:12

                    MRyb >> Díky za info ohledně luku. Další využití Ovangolu kromě kytar.. Kdysi jsem nakoupil docela dost a ještě dnes vzácné "červené dřevo " - nejlepší materiál na smyčce nebo asi jediný...

                      NBulda 64 - Profil | Po 4.1.2021 16:04:41

                      sven >> Švára za bolšána pomáhal kamarádovi s výrobou rogala. Na koleně to ukutili a s motorem z tráboše s tím ten kolík přelítnul za kopečky tady za humny do Rakouska. Dneska má v Americe fabriku na výrobu leteckých vrtulí a ten stroj byl prej u sousedů v nějakém muzeu kuriozit. JO, když se zkříží vůz z NDR a česká vynalézavost :-)))
                      Šváru pak soudruzi vyslíchali...

                        Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 15:36:35

                        sven >> Ponk jsem si nechal vyrobit. Malej 4m a 6 šuplíků😂

                          NCalex - Profil | Po 4.1.2021 15:32:22

                          drvoštěp >> Jojo, maj dobrý zakázky.....

                            Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 15:31:19

                            Calex >> Chládek & Tintěra. U nás mají depo na opravu kolejí a kolejových vyhýbek.

                              Ndrvoštěp - Profil | Po 4.1.2021 15:28:28

                              Pěn_a >> U nás byl jen v jedný. Ve druhý zase bylo nejmodernější cočko.Ale v tý době nebyl u lesů když se šlo do likvidace problém odprodeje za cenu šrotu. Já vůl nekoupil tohle Volvo za 70000,- Plně funkční a pojízdný. Rok 80.Tak jsem si aspoň koupil Volvo čelní nakladač.

                                Nsven - Profil | Po 4.1.2021 15:20:26

                                Calex >> Taková parádní TOSka boha jeho... ošidili mě !!!! :-)))
                                My měli slušný soustruh a frézu v dílně. Takže ses musel obtěžovat tam.. Ale zase pořád chyběl nějaký materiál... :-)

                                  NCalex - Profil | Po 4.1.2021 15:13:25

                                  Tahle jezdila i po kolejích.:-))))
                                  Soustruh, fakt Tě nechci nasrat.....:-))))) Pak se přišlo na to že to jde prodat zvlášť , tak to prodávali prázdný...Štábák na prodej..
                                  https://auto.bazos.cz/inzerat/130188747/praga-v3s-stabak.php

                                    Nsven - Profil | Po 4.1.2021 15:10:00

                                    Calex >> My máme boudu z ní, u chovného rybníka. Slouží na krmení a jako zázemí při výlovech

                                      NCalex - Profil | Po 4.1.2021 15:04:50

                                      sven >> Byla to uloženka, všechno bylo v mastnejch papírech a nový....Samotná V3S pak sloužila jako pojízdnej sklad na stavbách.....Když to skončilo tak bouda šla k někomu na stavbu. Ještě nedávno jsem viděl tuhle dílnu s nápisem Chládek Tintěra.....

                                        Nsven - Profil | Po 4.1.2021 14:58:59

                                        Calex >> Já tam soustruh neměl !! Bordel !! A přitom to byla fungl nová dílna. Asi se ho nějaký soudruh z rozdělovníku ujal.... aby ho někdo neukradl..
                                        A když přišla likvidační doba, tak už jsem dávno dělal úplně jinde a úplně něco jiného ...