- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Masař: Množství ryb, kdy si zasloužíte toto označení?
Jste pro zavedení limutu množství ponechaných úlovků?
A) Ano. Pouze roční limit.7%
B) Ano. Pouze týdenní limit.1%
C) Ano. Roční i týdenní limit.78%
D) Ne.14%
Od 16.4.2019 hlasovalo 268 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
26x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NDanda05 - Profil | Út 16.4.2019 12:00:04
NPedro1 - Profil | Út 16.4.2019 12:00:02
Ovšem na povinnosti se nehledí.
Njá 2 - Profil | Út 16.4.2019 11:58:48
Je to ryba, která se dosype v podstatě stejném množství jako se odnese, pak je blbost ho hájit, ne?
Dravci budiž, limit třeba 20ks za rok dává smysl.
Stejně se tomu většina rybářů ani nepřiblíží.
Na jedné straně si stěžujeme na přemnožené sumce a na druhé je spolu s dalšími druhy budeme chránit?
No a co budeme dělat s ostatními druhy, které si ochranu skutečně zaslouží? Omezíme jejich ponechání, nebo zvýšíme tlak na jejich odnášení tím, že omezíme kapra, který se do vody háže pro maso?
Npunkáč - Profil | Út 16.4.2019 11:56:19
NMartin M. - Profil | Út 16.4.2019 11:50:53
Njeden3 - Profil | Út 16.4.2019 11:49:44
Nkakr - Profil | Út 16.4.2019 11:42:27
Revíry Bečva 5a a 5B jsou záhumenky soukromě hospodařícího spolku.
Nstandas - Profil | Út 16.4.2019 11:40:57
Nkakr - Profil | Út 16.4.2019 11:40:36
Bohužel, můžu ti dát jen jednoho líbiče, neb MRK je na ně skoupý.
Nsven - Profil | Út 16.4.2019 11:37:13
Ačkoli i u nás platí teoretická možnost přivlastnění si 7kg ryby denně, neznám nikoho, kdo by se k takové hranici, kdy přiblížil.
Na jiném revíru je nastavený limit 1 kapr a 3 líni týdně, tedy teoreticky 52 kaprů a 156 línů ročně a ani tam nevím o nikom, kdo by se k limitu přiblížil, natož takový limit vyčerpal...
Osobně jsem, loni zmasil 8 kaprů, dva amury a něco málo cejnů.. Dravce žádného.
Ne že bych nemohl ale neměl jsem potřebu.
A protože myslím hlavou a nejsem závistivá povaha, tak jsem zásadně proti jakémukoli omezení...je to cesta do pekel...
Největší problém svazové rybařiny tkví v tom, že Svaz pustil do spolkových záležitostí příliš státu a přiliš mnoho komerčních vlivů....a dopustil tím, pokřivené vnímaní členské základny..
Jsem přesvědčený, že zarybňovací plány jsou dostatečné a že ani tak velkorysé limity jaké se dosud nabízejí, nezpůsobují žádné tragické odrybnění revírů...
Budu-li vulgární, tak budu konstatovat, že kaprů je všude plná prdel, že jsou revíry, kde v podstatě jinou rybu nechytíš ( a o které ve většině diskusí jde především) a vody jsou jimi zničeny..
Organizace jsou schopné je produkovat v jakémkoli množství a největší problém, je odbyt..
Že neplavou v každé louži metroví čunící to je pravda ale je to tak dobře.
Kdo má potřebu si honit ego, ať se odebéře na některé soukromé zařízení, jehož ekonomická prosperita je tom založená..
Ulovit rybu není nároková záležitost. A ulovit trofejní, už vůbec ne..
Názory typu : "a co naše děti" , jak v diskusi zaznělo, neberu ..
Naše děti nemají o žádné rybaření zájem.... (až na zanedbatelné výjimky)... to vidím léta u vody..
naše děti dřepí doma a nonstop čučí do mobilu...
naše děti až vyrostou, tak budou mít tak vygumované mozky, že budou demonstrovat proti týrání zvířat, prostřednictvím nesmyslného (pro většinou společnost) chyť a pusť..
Naše děti, jsou v tomto ohledu, ztracená generace ..
Nkakr - Profil | Út 16.4.2019 11:35:06
Nesmyslné limity platí asi 60 let je fakt, že někdy okolo roku 1950 byl denní limit 6kg.
Limity z první republiky sem raději dávat nebudu, neb by mohla některým omezovačům prasknout cévka.
Naleš vavřina - Profil | Út 16.4.2019 11:34:00
NMartin M. - Profil | Út 16.4.2019 11:33:01
Naleš vavřina - Profil | Út 16.4.2019 11:30:15
Nzztop - Profil | Út 16.4.2019 11:18:39
NKreja - Profil | Út 16.4.2019 11:16:43
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NUdírny a uzení51140
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NDokumenty z přírody kolem vody624
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NPerly MRKu ...!1171
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144805
NOstrava a okolí99468
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











