- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Masař: Množství ryb, kdy si zasloužíte toto označení?
Jste pro zavedení limutu množství ponechaných úlovků?
A) Ano. Pouze roční limit.7%
B) Ano. Pouze týdenní limit.1%
C) Ano. Roční i týdenní limit.78%
D) Ne.14%
Od 16.4.2019 hlasovalo 268 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
26x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NOhře4-5 - Profil | So 18.5.2019 13:31:59
Ano. Je to tak jednoduché, nevím proč s tím rybáři tak otálejí.
Naprosto dostačující ochrana je třeba trojobalem nebo horkým kouřem...
Nu x a - Profil | So 18.5.2019 9:26:59
NOhře4-5 - Profil | So 18.5.2019 7:59:58
Poznávací znamení masaře je neustálé a nikdy nekončící frfňání jak je drahá Povolenka a brigády a ryb je málo a jsou malý a hubený a těch lidí kolem vody, prostě všechno špatně, ale vezírek s kruhy k vodě vzít nezapomene. Platí to napříč generacemi....
N_Karel_ - Profil | So 18.5.2019 7:44:35
NJirka1976 - Profil | So 18.5.2019 7:35:04
N_Karel_ - Profil | So 18.5.2019 7:26:08
NJirka1976 - Profil | Pá 17.5.2019 17:26:38
NDeawon - Profil | Pá 17.5.2019 16:27:52
Nmzxy - Profil | Pá 17.5.2019 14:23:51
Je to vlastně úplně jedno, protože u hektarového půl metru hlubokého kačáku kde se ryba nemá kam schovat se to stejně vychytá, je to jen otázka a času...ale to nevyřešíš plošnou regulací, když to zreguluješ a místní základny bude mít "odchytán" svůj limit, najedou tam cizáci a každý si tam chytne těch 10 nebo 30 a nezůstane tam stejně nic..
Abys chytal doma kapra kolem 50, musí se tam vysazovat nebo musí na těch 50 dorůst....protože si je hned vychytáte, nikdy na 50cm nedorostou ...pak je jediné řešení, vysazovat je...za stejné prachy jich budete mít méně, ale budou větší... vychytají se stejně jako ty 40cm....je to jednoduché....ale to nedocílíš plošnou regulací...
Ty vlastně nevíš co chceš....píšeš o plošné regulaci a nakonec zjišťujeme že chceš jen chytat větší kapry tam, kde nejsou...
NJirka1976 - Profil | Pá 17.5.2019 11:36:28
NDeawon - Profil | Pá 17.5.2019 10:53:33
NJirka1976 - Profil | Pá 17.5.2019 10:10:08
NDeawon - Profil | Pá 17.5.2019 8:49:24
Npacka - Profil | Pá 17.5.2019 8:44:10
NJirka1976 - Profil | Pá 17.5.2019 7:58:53
Nmzxy - Profil | Pá 17.5.2019 7:42:31
Ty se snažíš o jakýsi "regulovaný" sportovní rybolov, ale chceš plošně regulovat ty slušné poctivé rybáře kterých je drtivá většina...Přitom sám píšeš že kapry bereš a rodina je konzumuje...
Jsou i jiné rodiny které je konzumují tak jim ty ryby neber. Proč by někdo nemohl mít každou sobotu k obědu vlastnoručně uloveného kapra?
Jaká inteligentní debata? Píšete sem samé morbidní píčoviny, jak "lidi" chlastají a je nutné je umravnit a že by měl slušný člověk v 50 zemřít aby se nestal důchodcem a nemohl jezdit Babetou drancovat revíry...To napsal vtipálek který nepřemýšlí ( žádná inteligentní debata) , protože každý to nemusí chápat jako možnou nadsázku.
Zatím jsem tady nečetl jediný racionální argument jak odstranit příčiny pytlačení, jak odstranit příčiny ponechávání si většího množství ryb než dovolují pravidla nebo jak snížit vybíjení násaďáků atd...jen další nesmyslné regulace, jen další omezování...
Daewone, zaspal jsi dobu, podobných "debat" je tady už několik, bohužel východisko žádné...nedodržování pravidel je celospolečenským problémem a autoregulace ČRS to komplexně nevyřeší, spíš naopak...
Takže Daewone, pokud to chceš vést inteligentně a vědecky, zkus analyzovat příčiny těchto negativních jevů a bavme se o tom, jak je odstranit...NO a než se ty příčiny odstraní, jdi osobním příkladem a přestaň si ty ryby odnášet od body úplně
Nu x a - Profil | Čt 16.5.2019 23:02:05
Nu x a - Profil | Čt 16.5.2019 22:33:21
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2019 22:31:24
Nšvadlen - Profil | Čt 16.5.2019 22:22:33
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2019 22:10:18
NDeawon - Profil | Čt 16.5.2019 22:02:34
Nšvadlen - Profil | Čt 16.5.2019 21:59:35
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2019 21:42:51
Nmzxy - Profil | Čt 16.5.2019 21:41:58
Nšvadlen - Profil | Čt 16.5.2019 21:39:42
Nmzxy - Profil | Čt 16.5.2019 21:30:55
NDeawon - Profil | Čt 16.5.2019 21:29:19
Nkamo - Profil | Čt 16.5.2019 21:09:31
Nu x a - Profil | Čt 16.5.2019 20:54:04
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 20:45:58
Já ti rozumím.
Ty nerozumíš mě...
Stejně nějaký zákaz nikam nepovede!!! Ti co masaří, masařit budou a furt a furt a furt...
Začarovaný kruh, RL získáš za 2 dny a můžeš chytat. Nebo si koupíš nečlena a pak můžeš co chceš.
Já mám tak na 120 vycházek 2 až 3 kontroly.
Nemyslíš, že by to chtělo začít úplně někde jinde než u regulace?
Dědové taky říkali, že nejsou banány a pomeranče. A podívej dnes jsou levnější než obyčejné brambory!
NDeawon - Profil | Čt 16.5.2019 20:31:23
NJirka1976 - Profil | Čt 16.5.2019 20:22:44
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 20:15:41
Ještě že ty líbí, lajky, pousty, fríndy nesbírám.
NJirka1976 - Profil | Čt 16.5.2019 19:04:27
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2019 18:50:42
NJirka1976 - Profil | Čt 16.5.2019 18:43:09
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 18:10:39
No právě. Přesně!
Stejně jako když řídí opilec. Dostane flast, stejně jezdí.
Řešení je kriminál nebo smrt...
V našem případě udušení rybí kostí.
💀💀💀
NSharry - Profil | Čt 16.5.2019 18:05:37
Ta myslenka toho, ze je pranyrovany clovek dodrzujici pravidla je velice zajimava ( velice podobne uz jsem to psal i jinde) ...
Vidim to stejne.
NSharry - Profil | Čt 16.5.2019 18:02:54
Ja nevim..., u nas ( moravsko-slezky kraj) jsou mesicni a rocni limity uz nekolik let..., toz co si mam o tom myslet?
Vis jak...
Druha vec je, ze ten , kdo bude chtit brat 4 kapre denne a 20 kg dokupy, je bude brat a nejaky limit mu bude u tmave diry😏🙄
Nmzxy - Profil | Čt 16.5.2019 17:58:30
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 17:51:57
Národ si bere víc než je třeba!
To je pravda!!!!!!!!!
Kolik znáš lidí co je třeba umravnit?
Kolik znáš lidí co ti s tím pomůže?
Dnes je priorita, postarat se, abych ja měl, byl bych, vlastnil, koupil, zařídil atd...
Upřímně! Budeš dělat něco a hlídat to, aby si takové lidi zastavil?
Jestli ano tak tě zlikvidují!
Tisíce a tisíce případů, kdy tě RS i PČR kontroluje. Upozorníš, že támhle banda v tom doupěti a fekálu dělá jeden přestupek za druhým ba i trestné činy, co já vím. A NIKDO TAM NEJDE!!!!
A když jo, tak domluvou, ale ty se musíš sbalit, aby jsi nedostal a vrátil se zdráv domů.
Tak co vlastně chceš umravňovat? Úlovky? Rybáře? Koho???
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 17:37:13
Já to ustojím...
Však tebe taky kamenují...
😂😂😂
NDeawon - Profil | Čt 16.5.2019 17:34:04
NOhře4-5 - Profil | Čt 16.5.2019 16:54:04
No a já dal týdenní páč pro to nikdo nehlasoval a když nemůžu týden k vodě tak se to sčítá ne?
A chybý denní limit! Ten bych upravil na 4 ks kapře + 1 K70...
🤔
Nmzxy - Profil | Čt 16.5.2019 16:48:11
Na své názory o regulaci stávajícího počtu ryb máte sice právo, ale nejdříve je nutné demokraticky změnit pravidla.
Osobně se domnívám, že jde o menšinové názory některých "kaprařů" a neomarxistů z řad členské základny ČRS.
Osobně bych nechtěl, aby se z ČRS stala Evropská komise, která bude po vzoru Sovětského svazu neustále něco zakazovat, přikazovat nebo regulovat...Pokud to půjde stejným tempem jako teď, je jen otázkou času než se nám budou frakce zelených v EU snažit zakazovat sportovní rybolov jako takový...
Autor této diskuse by udělal lépe kdyby místo vymýšlení podobných hloupostí vzal pruty a šel někam k vodě užívat si přírody a nehrál si na regulátora
Něco jiného je porušování pravidel - pytlačení, prodej ryb atd...ale to je porušování zákona a viníky je nutné stíhat a trestat.......
Kdo si myslí, že pytlačení zabrání omezováním počtu ulovených ryb všem plošně, tedy především těm slušným, ten je mentálně na úrovni autorů evropské odzbrojovací směrnice...
Metodicky správné je začít od příčin...Je nutné je správně a přesně definovat....odstraněním příčin nežádoucích jevů odstraníme i nežádoucí jev...
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2019 15:26:18
NSharry - Profil | Čt 16.5.2019 15:26:09
NDeawon - Profil | Čt 16.5.2019 13:41:59
Dle dlouhodobých statistik je dokázáno že cca 10% rybářů odnese přes 50% úlovků což by tak i nějak odpovídalo mojí anketě.
Nhraji - Profil | St 24.4.2019 12:14:50
Nmarmyš - Profil | St 24.4.2019 12:13:38
NDeawon - Profil | St 24.4.2019 12:05:11
NDeawon - Profil | St 24.4.2019 8:00:56
Nfotojakes - Profil | Út 23.4.2019 21:57:15
Nfotojakes - Profil | Út 23.4.2019 21:42:34
NOhře4-5 - Profil | Út 23.4.2019 17:54:15
Masaři maji žně.
Může to někdo potvrdit?
NRK - Profil | Út 23.4.2019 17:43:40
Chytil, zapsal, bouchne za stopade. Je to škaredé, ale kaprů je mnógo. Tož se to vyplatí. Nakonec každý dělá co může a někdy i musí.....
NOhře4-5 - Profil | Út 23.4.2019 17:41:10
No ale tvl takovej K70 ve znaku misto dvouocasaka... No tvl to by nešlo prosadit?
😂😂😂
NSa(l)micka - Profil | Út 23.4.2019 17:10:20
NOhře4-5 - Profil | Út 23.4.2019 16:45:00
😕
Nkolib - Profil | Út 23.4.2019 16:12:52
Nmarmyš - Profil | Út 23.4.2019 14:27:53
Kdo bude chtít,ten stejně bude brát a pokud budou druzí pouštět,tak bude na tom ještě líp.
Mám dojem,že třeba K70 prosadili převozci ryb na soukromky.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NUdírny a uzení51140
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NDokumenty z přírody kolem vody624
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NPerly MRKu ...!1171
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144797
NOstrava a okolí99468
Kde to žije - všechna témata
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












