Kde zrovna prší?

zde bych uvítal aktuální informace o dešti, povodních a jiné hlášení..
Autor diskuse: u x a - Profil , 1.10.2018 všeobecné - revíry, cestování

myslíte že sucho je diky chování lidí na planetě a nebo se jen jedná o nepředvídatelný cyklus planety..

A) ano je to cyklus50%

B) může za to řepka a nevratné PE flašky11%

C) počasí nad čr je řízeno ruskem..38%

D) můžou za to díslové auta2%

Od 29.4.2019 hlasovalo 114 čtenářů.

Ndrvoštěp - Profil | Po 23.8.2021 15:31:15

Teď opět začalo.👍

    NKáceč - Profil | Po 23.8.2021 15:15:23

    u x a >> :-)))

      Nu x a - Profil | Po 23.8.2021 14:17:18

      Káceč >> dotace na sucho pomohly víc než jsem doufal..

        NKáceč - Profil | Po 23.8.2021 12:40:06

        Asi od sedmi od rána zahradnicky a vypadá to, že bude celej den.

          NWillow - Profil | Po 16.8.2021 16:44:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Okolí ÚO bouřky a průtrže průběžně....

            NWillow - Profil | Po 16.8.2021 6:47:09

            ÚO...po půlnoci bouřka,kroupy, slejvák.

              NWillow - Profil | So 7.8.2021 23:23:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Už to leze.O půlnoci to začne.

                Nstormandnature - Profil | St 4.8.2021 6:37:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Stanice ČHMÚ hlásí v Třebíči lehce přes 4mm. Což se mi teda moc nezdá. Budu muset fakt pořídit něco svýho.
                Jinak jsem teda včera měl našlápnuto fotit supercelu, co postupovala od Jihlavy. Radarová struktura vypadala slibně, navíc před Jihlavou proběhl splitting - rozdělení bouřkového jádra na dvě, přičemž pravé je mohutnější a má delší životnost, levé většinou po chvíli zaniká.
                Bohužel ta bestie chcípla, než jsem zaujal pozici na oblíbeném místě. Když jsem předával bejvalce malou, tak z ní ještě pěkně bouřilo (bouřky, ne bejvalky). Během pár minut byl ale šmitec.
                Vzhledem k jejímu pomalýmu postupu spadlo místy dost vody a krup. Jihlavu to slušně vypláchlo, řeka u nás šla raketově nahoru. O stanici výš kulminovala na 25,7 kubíků.

                  NDeejv - Profil | Ne 1.8.2021 16:12:23

                  Zlín - jeden slejvák za druhým

                    NWillow - Profil | Ne 1.8.2021 14:02:41

                    ÚO od rána mrholení a pršení.

                      Njariss - Profil | Ne 1.8.2021 13:55:49

                      Praha Modřany - zahradnický déšť cca od 6 hodin. Napršelo 24l/m2.

                        Nstormandnature - Profil | Čt 29.7.2021 10:03:26

                        Včera o půl pátý odpoledne kolem Třebíče prošla CS supercela. Město jen lehce lízla, ale i tak to byl slušnej fičák. Popadaný stromy, kroupy, část města bez proudu.

                          Nbarbusna - Profil | Út 27.7.2021 6:13:41

                          Včera v noci (od desáté do dvanácté) bouřka. Napršelo 20mm.

                            Nmlíčnák - Profil | Út 27.7.2021 3:52:57

                            Už po , slušný stakec i blesky ,nechtěl bych být u vody. ...

                              Nbarbusna - Profil | Po 26.7.2021 9:04:07

                              celkem za včerejší den 35mm, z toho 12mm mezi třetí a osmou hodinou ranní a poté 23mm v noci na dnešek

                                Nstormandnature - Profil | Po 26.7.2021 6:48:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Třebíč za včerejšek 17,5mm.

                                  Nsplavek - Profil | Ne 25.7.2021 23:00:20

                                  U nás kousek od Mohelnice po dvou hodinách blýskajícího večerního divadla začalo pršet, tak snad konečně zaprší a bude to civilizovaný déšť co zavlaží a neublíží.

                                    NKáceč - Profil | Ne 25.7.2021 22:34:25

                                    Willow >> u nás už hodinu klid.

                                      NWillow - Profil | Ne 25.7.2021 22:22:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jsem zvědavý jaká bude noc..Asi to bude velký.

                                        Nbarbusna - Profil | Ne 25.7.2021 21:27:11

                                        Dnes v noci od cca tří hodin začlo pršet. Do půl osmé padlo 12mm. Konečně jsem minulý tyden na balkóně přimontoval srážkoměr 😀. Před zhruba půlhodinou začalo zase pršet, zpočátku hodně silný vítr, který se teď trochu uklidnil, doprovází semtam blesk a hřmění. Ale centrum bouřky je mimo moji rodnou vísku...

                                          Červené karty: Hurvinek, supinna