Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NMilda - Profil | So 22.7.2023 17:43:52

Denny >> Aromatická je, ale jak píší kluci, peprná je lepší. Já tu vodní použiju jen na natření předloktí proti komárům, prý to zabírá, ale některým komárům se to asi ještě nedoneslo ;)

    NMiPo - Profil | So 22.7.2023 15:29:51

    Denny >> roste mě tu u rybníka na břehu a čaj je jak vývar z ponožek a bahna

      Nmirmen - Profil | So 22.7.2023 15:27:36

      Denny >> mně máty z přírody připadají drsné , hrubé, s pachutí bůhví čeho. Vůně po rozemnutí listů také hrubší a méně výrazná.
      Raději si pěstuji peprnou a chystám se na marockou.

        NDenny - Profil | So 22.7.2023 14:29:35

        Milda >> Ma stejnou vuni jako ta peprna?

          NZMS - Profil | So 22.7.2023 7:01:29

          starecek >> Děkuji,ano teď ty listy lépe vidím...! Kozlík výběžkatý ? Bylo to v Norsku,62° . Škoda,měl jsem se mu tam víc věnovat. U nás jsem ho neviděl.

          http://www.naturabohemica.cz/valeriana-sambucifolia/

            Nstarecek - Profil | Pá 21.7.2023 21:34:12

            ZMS >> Nejspíše to bude Valeriana officinalis agg. Tedy kozlík lékařský agregát druhů.

              NMilda - Profil | Pá 21.7.2023 17:44:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Máta vodní.

                Nmirmen - Profil | Čt 20.7.2023 21:07:48

                Měla by to být vrbina obecná, jeden z druhů zavlečených Evropany na jiné kontinenty.

                Údajně se dříve využívala k léčení průjmů a k hojení ran .

                  Nnovel - Profil | Po 17.7.2023 7:28:13

                  No to právě nevím jak to kvete. Podle květů kosatec poznám, aley ty lusky jsem viděl poprvé. Díky všem 😉

                    NZMS - Profil | Ne 16.7.2023 20:24:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Vždyť to tady tvrdíme celé odpoledne....., tráva takové plody nemá....
                    Nedávno jsem ho sem dával,akorát se mi u tohoto nezdály listy na žlutý kosatec.Tenhle je nějak rozložitý.

                      NMartin - Profil | Ne 16.7.2023 17:34:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Není to tráva, je to kosatec, pravděpodobně kosatec žlutý - Iris pseudacorus

                        NZMS - Profil | Ne 16.7.2023 16:11:33

                        Až budete určovat tu "trávu" s plodem tobolka,koukněte se na mou fotku "u řeky",připomíná mi to květem taky svízel,ale listy jsou neurčité,špatně - rychle jsem to vyfotil,bralo to jak v roce 1980 na Otavě,Jizeře,tedy fest,ale lipani jsou tam větší než u nás,nebyl čas...Glomma,Norsko.

                          NZMS - Profil | Ne 16.7.2023 15:36:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Pro příznivce léčivek . Roste mi u cesty. Svízel syřišťový. Léčivkou je i protiva svízel přítula .

                            NxDanielS - Profil | Ne 16.7.2023 15:27:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            ZMS >> Kosatec

                              NZMS - Profil | Ne 16.7.2023 15:27:29

                              novel >> Jak to kvete? Není to kosatec? Viz plod.

                                Nnovel - Profil | Ne 16.7.2023 9:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Ahoj, věděl by prosím někdo co je to za trávu?

                                  NZMS - Profil | St 12.7.2023 13:17:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  U řeky.

                                    NZMS - Profil | Pá 30.6.2023 17:28:25

                                    Denny >> Bylo to za odlivu,až jde voda nahoru , schovají se. Vázky na nich bývají definitivní.

                                      NDenny - Profil | Pá 30.6.2023 16:43:54

                                      ZMS >> To jsem si myslel, jen jsem mel za to, ze chaluhy nevystupuji nad hladinu. Nikdy jsem to v realu nevidel. Ja u more byl jen nekolikrat na par dni i kdyz jsme tam nekolik mesicu bydleli, nejak me neoslovilo, ale asi to bylo dane lokalitou a mnozstvim lidi(Florida). Znam vlastne jen co roste ve sladkych vodach, tedy znam, videl jsem a jezdim v tom obcas kajakem, ale jak se vsechny ty rostliny jmenuji nevim. Znam jen ty zakladni, ktere kvetou :-)

                                        NZMS - Profil | Pá 30.6.2023 6:28:06

                                        Denny >> To je z moře,ze středního Norska. V chaluhových polích (druh nemám určen) číhají tresky polak (sajda). Pěkné chytání s lehčím přívlačovým vybavením.