Rybářsko kovářské jádro

Diskuse pro pro všechny od černého řemesla.
Autor diskuse: Umely_stimul - Profil , 28.10.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: drvoštěp Profil + hadalicek Profil + Buffalo1969 Profil + Růžowka Profil + Vetesnik.J Profil + OG Profil + Ombré Profil

NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 20:24:37

Pvl >> ty dědku !!!!! to je HOME MADE!!! to není Kaufland.

Nazdar Pavlíku....:-)

    NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 20:21:07

    Pvl >> Tam jsem ochoten se přihlásit i na mistrovství světa,Trénuju s ogarama z valach a ti se s tím neserou :-)

      NPvl - Profil | Ne 29.10.2017 20:19:50

      Umely_stimul >> A tam to šlo ? :o§) EDIT : sice ty špice jsou trochu křivé ,ale dal jsem líbí :o§))

        NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 20:18:35

        hm chlapi jednou jsem zkoušel bez teoretické znalosti svařit damašek. Tam se projeví ,že vím houno.Jsem s tím jeb nul a šel jsem raději chlastat :-)

          Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 20:18:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Umely_stimul >> no pěkný kousek:-) ale věř že kdyby jsi byl blíže tak bych byl u tebe každou chvíli:-)

          Jinak toto byla naše bible:-)
          https://antikvariat-brno.cz/kniha/17586-kovarstvi-z​akl-ucivo-pro-vycvik-kovaru-v-praxi-a-pomucka-k-odb​-skoleni-dorostu-pomocna-kniha-pro-1-az-3-roc-odb-u​cilist-a-ucnov

            NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 20:16:01

            hadalicek >> Se někdy stav,máš to z boleslavi kousek do havířova :-))))) něco ukujeme

              NBuffalo1969 - Profil | Ne 29.10.2017 20:15:44

              Umely_stimul >> jenom zíram.......klobouček dolů.

                Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 20:14:28

                Umely_stimul >> moc pěkné dílo! Je vidět že máš nápad!

                  Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 20:12:21

                  Umely_stimul >> naučíš se pouze praxí,něco málo se dá vyčíst z knížek ale to je tak vše..jinak ano, každá věc má svůj postup a v kovařině to platí dvojnásob...já mám pouze praxi z učňáku.Z kovárny ve Škodovce jsem si nic neodnesl...

                    NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 20:12:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    hadalicek >> Jenom tady na tomto svícnu je těch špic tuším 31 :-)

                      NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 20:02:17

                      hadalicek >> Ale právě že můžeš,třeba dělám pořád stejné chyby a nejhorší je,že to nevím a třeba jen ztrácím čas nesprávnou technikou.

                        Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 20:00:34

                        Umely_stimul >> no tak do toho už ti vůbec nemůžu kecat:-)

                          NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 19:56:49

                          hadalicek >> Každá rada dobrá.Od toho videa bych řekl,že těch špic už mám za sebou tak 2000 :-)
                          P:S: a to je přesně to co mně štve,že nemám odbornou praxi a ani nikoho ,kdo by při práci poradil. Na druhou stranu mám té práce tolik,že i kdybych chtěl teď jít na nějaké kurzy,tak nemám kdy,protože mám práce více než času :-)

                            Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 19:54:50

                            Umely_stimul >> na začátek dobrý:-) jen jedna věc pokud něco vytahuješ tak je potřeba materiálem při každém úderu otáčet,je potřeba sladit rytmus úderu beranu s rotací a pak to jde samo a nebudeš to mít hrbolaté ale krásně plynulé do špice...ale věřím že dnes už to zvládáš levou zadní:-)

                              NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 19:43:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              hadalicek >> no,tak úplně s tím pocitem jsem si pořizoval buchar,že si nakuju hned první den kopu špic . Jsem myslel ,že to zase prodám po první zkušenosti :-) .Hlavní je se nevzdávat a po týdnu už to trochu šlo,zkusím najít video. Sice to bylo křivé a hrbolaté jak poševní vchod,ale hlavní je se nevzdávat. :-)
                              https://www.youtube.com/watch?v=p3OMUsKzsp8

                                Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 19:40:19

                                Umely_stimul >> od něj to vypadá že se to dělá celkem snadno:-)

                                  NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 19:39:03

                                  hadalicek >> Nooo jestli bude na co :-)

                                    Nhadalicek - Profil | Ne 29.10.2017 19:38:19

                                    Umely_stimul >> určitě rád mrknu:-)

                                      NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 19:31:00

                                      hadalicek >> To video je super a jen ze cviku si to taky podle maestra zkusím. Pak hodím fota mého počínání :-)

                                        NUmely_stimul - Profil | Ne 29.10.2017 19:28:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Buffalo1969 >> Autogen mám taky doma,ale skoro nepoužívám,pokud to jde,tak všecko ve výhni.Ta romantika tam prostě musí být :-)))) Nicméně jak teče železo je všechno cajk,ale nesmí téct do výhně :-) stihl,stihl, nestihl :-)