Rybářsko kovářské jádro

Diskuse pro pro všechny od černého řemesla.
Autor diskuse: Umely_stimul - Profil , 28.10.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: drvoštěp Profil + hadalicek Profil + Buffalo1969 Profil + Růžowka Profil + Vetesnik.J Profil + OG Profil + Ombré Profil

NBuffalo1969 - Profil | St 15.11.2017 7:58:39

Calex >> už jsem ti radil vedle, ale dám ti to i sem....:-)

Nejdřív bych se zeptal na důvod, proč se chceš vůbec rejpat v přednastavení ventilu. To že ti nedotápí koncovej radiátor, může mít spoustu příčin. Přednastavení ventilu je u všech výrobců z výroby stejný a to jest "MAX". je potřeba se zamyslet nad tím, jestli máš v celým baráku topný tělesa od stejnýho výrobce nebo ne. Každej výrobce má svýho dodavatele TRV" a každej TRV má naprosto jiný průtokový hodnoty. Jestli jsi měl aspoň z části inteligentního topenáře, tak ti dal na spodek připojení tělesa tzv. regulační a nebo aspoň uzavírací připojovací H-blok. Na tom bych začal se štelováním průtoku. Rejpat se v přednastavení je taková vyšší dívčí a chce to hlavně zkušenosti a logický uvažování.
Doporučení:

1) kontrola funkčnosti čerpadla.......(já používam stetoskop)
2) kontrola a případný vyčištění filtru hrubých pevných částic. Je to sice filtr na howno, ale lepší než vůbec nic.
3) pokud obojí dvojí bude v pořádku, je potřeba se zamyslet, jestli to vůbec fungovalo dobře od začátku a jestli ne, tak bych hledal chybu u toho vemena co ten systém vymyslel a potažmo vyrobil.
4) Jakej zdroj tepla používáš a jak dlouho ho používáš.
5) jestli byl při napouštění udělanej proplach potrubí a systém napuštěn "upravenou vodou".

Systém totiž může být zanesenej kalem a nebo vodní řasou.

    NCalex - Profil | St 15.11.2017 7:19:19

    Zdar lofcí, prosím Vás, není mezi kovářema někdo topenář instalatér? Potřebuju poradit....dík, L.

      NP!F - Profil | Út 14.11.2017 21:54:03

      Hawk123 >> 400??? Ty brdo, to je zver!

        NBuffalo1969 - Profil | Út 14.11.2017 19:14:38

        savana hokna všem..:-)

        Kucí jen tak dál. Krásný fotky. Je to tady jedna z mála diskuzí, který si pročítám i několikrát po sobě.

          Nkakr - Profil | Út 14.11.2017 17:24:18

          Hawk123 >>
          Vrtačka je špicová, něco podobného jsem viděl ve Švajcu v muzeu,ale ta měla ještě ruční pohon, ne transmisi.

            NMarczech - Profil | Út 14.11.2017 17:11:54

            Hawk123 >> no to asi jo ae každopádně ten stroj tě utaha a možná tvůj vnuk jestli bude tky klepat tak tk ji pak před důchodem za bambilion šoupne do muzea )

              NHawk123 - Profil | Út 14.11.2017 16:42:52

              Marczech >> Mechanicky je moc pěkná, ten děda co jí mazal vazelínou nešetřil. :D Hrozim se jít jí vyčistit, bude z toho černota, abych natahal igelity kolem.

                NMarczech - Profil | Út 14.11.2017 16:41:55

                Hawk123 >> stará poctivá mašinka..... paráda )

                  NHawk123 - Profil | Út 14.11.2017 16:14:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  A letos jsem si udělal radost a z takový zrušený dílny v Kolbence jsem si pořídil tuhle macinu, ale musím jí umejt, oškrábat, natřít a novej pás. Je to morse 4 a vyvrtá jedním tahem 400 mm hlubokou díru. Myslel jsem, že je to Vollman, ale nemůu na ní najít značení.

                    NHawk123 - Profil | Út 14.11.2017 16:13:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Umely_stimul >> Já loni v létě kooupil od takovýho dědy starou pásovku a zrestauroval, když jsem to prvně pustil, tak uletělo spodní kolo a jezdilo mi po dílně, tak to chtělo nový hřídele, úplně jinak konstrukčně atd. Ještě mi taky tvrdil, že je to nějaká ranná TOSka, ale nemělo to ani jeden závit metrickej. Mám na tom 5 konovej motor z nějaký míchačky na železnou taveninu, s pásem s vlčím zubem docela jede. :D

                      Ndrvoštěp - Profil | Út 14.11.2017 14:14:24

                      Umely_stimul >> Jak ji pustíš ke kadeřníkovi tak nasaje nový drby a informace. A to bych neriskoval ;))

                        Nwoody - Profil | Út 14.11.2017 12:31:57

                        Umely_stimul >> jestli je to ta co se opírá o kovadlinu, tak u mě dobrý😎.
                        Radši ji neupravuj. Ony pak mívají různé zvrhlé nápady. K novému účesu nové šaty, boty, kabelka, šperky a pak aj nový chlap. Je zvláštní, že obvykle jim stačí původní dům a podobné statky.

                          NUmely_stimul - Profil | Út 14.11.2017 12:22:24

                          Hawk123 >> No tak jsem to teda asi opravil a teď k té repasi starých mašin. myslím ,že robku zatím udržuju v kondici,ale měla by změnit účes a repase bude ok ;-)

                            NUmely_stimul - Profil | Út 14.11.2017 12:20:57

                            Hawk123 >> JJ je to radost,pokud ti ovšem na té mašině nestojí práce. Motor jsem osadil novými ložisky a modlil jsem se,aby nebylo chytnuté vinutí. Motoru se všude po bazarech poflakuje hafo,konkrétně teda co já potřebuji a to je 2,2 KW a 1420 otáček a navíc mi pasuje do osazení motor z mohelnice,kterých je nejvíc. Problém je v tom,že většinou tyto motory mají hřídel 28 mm a já mám asi unikum a to 25 mm. Nechal jsem si i na tento motor udělat dvě nové spojky a teď ,kdybych tam musel dát motor s větší hřídeli,tak bych musel nechat předělat i spojku. To by bylo zase pár dnu v peeerdeli :-) .Ale zatím to fachčí a jede lépe,než jsem ho koupil.

                              NHawk123 - Profil | Út 14.11.2017 9:39:42

                              Umely_stimul >> Repasování starejch mašin je vášen´, paráda chlape.

                                NUmely_stimul - Profil | Út 14.11.2017 8:44:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Zdar všem chlapi. Mám tu nějaké resty,ale skoro tu teď nejsem . Práce až na strop a do toho se mi kousnul motor bucharu. Takže setrvák ven a motor tím místem následovně za ním. Už jsem motor zrepasoval , t.j. nové ložiska,ale natáhl jsem si při demontáži toho setrváku levou ruku,nezvednu ani kafe.Valím to tam hodit zpátky,ale asi to nedám,bude muset moja roba potáhnout. Zatím se tu mějte a díky všem za přispěvky co tu dáváte.

                                  NUmely_stimul - Profil | Út 14.11.2017 8:33:31

                                  Buffalo1969 >> Taky jsem čubrněl co je to tu za šrumec,ale včil jaksi mrtvo :-)

                                    NBuffalo1969 - Profil | Ne 12.11.2017 9:36:56

                                    týýývolle, tady to včera valilo jak cuk po roli...-)

                                    spařberle všem..:-)

                                      Nwoody - Profil | Ne 12.11.2017 9:32:29

                                      drvoštěp >> tomu se říká “ ve správnou chvíli na správném místě”

                                        Ndrvoštěp - Profil | Ne 12.11.2017 7:37:14

                                        woody >> Na Ff v roce 2014 jsem mluvil s nožířem z poldovky. Vyprávěl jak skupoval vybranou ocel 56HRC a více za 1,50,-Kč / kilo.Když likvidivali Stehlíka. A co se neprodalo tak šlo do sběru...