Rybářsko kovářské jádro

Diskuse pro pro všechny od černého řemesla.
Autor diskuse: Umely_stimul - Profil , 28.10.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: drvoštěp Profil + hadalicek Profil + Buffalo1969 Profil + Růžowka Profil + Vetesnik.J Profil + OG Profil + Ombré Profil

N1568 - Profil | Ne 12.11.2017 0:11:32

drvoštěp >> Za utržený lóve,novej Bomax,svářečka multimetrix emw,ještěrka3,5t. a plno dalších "drobností" :-(((Dovča na lodi na Orlase:-))

    Nwoody - Profil | Ne 12.11.2017 0:07:51

    drvoštěp >> z vyprávění to stejně dopadlo i na Kladně. Doporučuji návštěvu dolu Mayrau. Místní průvodci Ti budou vyprávět, jak prosili, aby mohli zezdola vyvézt aspoň dopravu a bylo jim oznámeno, že není zájem. Spoustu vybaveni z povrchu si “rozebrali” místní nepřizpůsobivý obyvatelé. Bohužel i cca. 100 let starý důlní elektromotor, který vybourali ze zazděné místnosti, než se Technické muzeum rozhodlo jestli o něj má zájem.

      Ndrvoštěp - Profil | Ne 12.11.2017 0:05:24

      1568 >> Železo do sběru a za utržený peníz dovča ;))

        N1568 - Profil | Ne 12.11.2017 0:01:49

        drvoštěp >> Hele,mně se to nevyplatí,řikám na rovinu!To bych z toho musel udělat byznis a to fakt nerad:-((Svoje nože a mačety pro kámoše a známý,si zbouchám z toho co tu mám,a na kšeft nemám čas:-)To jsou jiný tuny než pár nožů:-)

          Ndrvoštěp - Profil | Ne 12.11.2017 0:00:59

          1568 >> :((((( tady na severu co se nestihlo odnést tak zase zasypali.Včetně lesa a pasovky nad Bílinou...

            N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:56:14

            drvoštěp >> Koleje,výdřevu,vrtny,vozejky....,prostě všechno:-(((Komplet:-(((

              Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:51:23

              1568 >> Jako zatopili šachtu i s vybavením ?

                Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:49:42

                1568 >> Pokud bude zájem o řetězy a nepoužitelný lišty tak za poštovný není problèm. Teď jedu do Vtelna u Mostu ke kováři který se specializuje na nože a mačety tak se ho zeptám jestli je to použitelný i pro něj.

                  N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:48:22

                  drvoštěp >> Na Příbrami všechno zatopili vodou:-(((Dvoustovka je ti šílenej problém i prachy:-(

                    Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:45:44

                    P!F >> Ano, pletivo ze školek je průser. A to hajnym říkám od začátku.A není nikoho kdo to zlikviduje.

                      N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:45:34

                      drvoštěp >> :-(((Tak dvacet by se šiklo,aby se to vyplatilo:-)Kecám:-)Je to jen záliba:-)Jinak mám zámečnickou dílnu a jedu asi 700 až1000tun ročne:-)Bouchání do železa jenom když mám čas,a toho moc nemám:-(((

                        Npoldeci - Profil | So 11.11.2017 23:43:28

                        P!F >> kolega je vyuceny kovac,ma vsetko len casu malo,u nas je skoro v kazdej dedine nejaky kovac,to musi byt aj tam u teba,,,,ak sa slusne pozdravis tak poradia,ukazu

                          Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:41:01

                          P!F >> U nás o kovadliny a výhně nebyl problém.Jak se zavíraly šachty tak vše bylo za hubičku. Doteď mám ze šachty asi 5 kg kovadlinku na malý kování. Zítra hodím foto. Velkou jsem nechal kolegovi.

                            N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:40:36

                            P!F >> Ale jo,dyť sem psal,že to néni lacinej špás!:-(A to už mi jich pár dílnou prošlo:-)Jestli to chceš jenom zkusit,poptej se po známejch.Kašli na Aukro apod.Jestli to chceš jenom zkusit,najdi kováře někde poblíž a věřím tomu,že Tě to nechá vyzkoušet.A pokud Tě to začne fakt bavit,tak sou i jiný cesty .

                              NP!F - Profil | So 11.11.2017 23:37:33

                              drvoštěp >> takže budeš ešte staršie železo ako ja... Bola to reťaz z píly.... Železo v lese je vždy pruser, čo sa týka poľovníctva zažil som prd, chodil som so strykom do revíru, kde mimo vypustenych bazantov skoro nič nebolo, napriek tomu som zažil zamotaneho zajaca v pletive zo stromovej škôlky a obesenu srnu na drate.

                                Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:35:15

                                1568 >> Jak kdy, někdy 4 , někdy 10. Ale nehazím je furt. To jenom když dostanu nerva. Nechávám je klukum co delají palety a starý krovy. Ale dva si určitě měsíčně hodim ;)

                                  NP!F - Profil | So 11.11.2017 23:31:52

                                  1568 >> toto, ja som sa práve snažil kupit kovadlinu ( fakt nemám šajnu či dobrú kúpiť) a na cenu som cumel ako pyca na banán. Asi dobrú, chlap do nej mlatil 33 rokov.

                                    Ndrvoštěp - Profil | So 11.11.2017 23:31:36

                                    Káceč >>Použité lišty jdou na Aukro. Tesaři a pokrývači je ještě použijí. Rětězy jdou do korun ;)

                                      N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:29:20

                                      drvoštěp >> Kolik míváš těch špatnejch řetězů do měsíce?

                                        N1568 - Profil | So 11.11.2017 23:27:45

                                        P!F >> Dovezu svoji,a pár kladiv k tomu!!!Ale jen když dáš záruku,že už se NIKDY nevrátí!:-)Myslim tu tchýni!