Rybářsko kovářské jádro

Diskuse pro pro všechny od černého řemesla.
Autor diskuse: Umely_stimul - Profil , 28.10.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: drvoštěp Profil + hadalicek Profil + Buffalo1969 Profil + Růžowka Profil + Vetesnik.J Profil + OG Profil + Ombré Profil

NBuffalo1969 - Profil | Čt 16.11.2017 20:19:13

Umely_stimul >> tak máš kšeft.......a první zakázku, tak se snaž..:-)))

    NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 20:18:30

    Buffalo1969 >> To nás zítra bude více ,kdo půjde do rachoty :-)

      NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 20:18:06

      Buffalo1969 >> JJ mazel Prako 40 :-) . Rychlý stroj ,hodně dobrý např. na výrobu nožu i damašku a podobně,ale škoda jen,že jsem se k tomu ještě nedostal :-)

        NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 20:17:01

        drvoštěp >> Tam se toho najde :-) .Kámoš koupil od nějakého dědy takto harleye s tím,že děda nevěděl co má doma,byl sice rozebraný,ale kompletní,ještě nějaký starý model s řazením na nádrží,koupil ho za 5000 ,- :-)))))

          NBuffalo1969 - Profil | Čt 16.11.2017 20:14:45

          drvoštěp >> ale tfůůůůj.......30 let po pádu tak nenáviděnýho komunismu a ty valíš makat??? Seš socialista nebo co???....:o)

            Ndrvoštěp - Profil | Čt 16.11.2017 20:03:57

            Buffalo1969 >> Na slivku jenom koukám, jdu ráno na panský ;(

              NBuffalo1969 - Profil | Čt 16.11.2017 19:58:24

              zdarec borci...kua jak se vám svátkujó šlivky?.....:-)))

                NBuffalo1969 - Profil | Čt 16.11.2017 19:57:56

                Umely_stimul >> pěknej buchar..:-)

                  Ndrvoštěp - Profil | Čt 16.11.2017 19:57:16

                  Umely_stimul >> Mě povídej, ale to je v každý době. Teď už jenom vzpomínky a zachraňovat co se dá. Já mám slabinu starý stodoly, šupny atd. Tam jsou občas poklady.

                    NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 19:52:00

                    drvoštěp >> Já jsem tu možnost nikdy neměl,dorvat se k mašinám za pár kaček,ale dneska bych to uvítal,ale všechno se už většinou recyklovalo a pokud né,tak si lidi už těchto mašin cení a váží. Pamatuju,když mi na základce prošly rukama třeba moc zajímavé motorky,jako Jawa perák,pařez jaweta ,sportka a podobně. všechno jsem to prodal za pár šupů a dneska bych si za ty motorky vybavil kovárnu od A do Z

                      Ndrvoštěp - Profil | Čt 16.11.2017 19:47:56

                      Umely_stimul >> Když si vzpomenu na lesnický učiliště Fláje kde jsme měli dílnu vybavenou mašinama z první republiky a pak skončili ve sběru, tak bych brečel.

                        NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 19:47:13

                        drvoštěp >> Tak takhle rovnou neprokutou kovadlinu jsem nikdy neměl :-)

                          NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 19:45:48

                          drvoštěp >> Bingo a moc dobrá :-)

                            NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 19:45:23

                            Hawk123 >> Zdar.Mi se líbí snad všechny mašiny z dob minulých. Nic se neojebalo a všechno se předimenzovalo: moc krásný kousek. Osobně jsem se už víckrát přistihnul,jak po práci sedím ještě i třeba více než půl hodiny u bucharu a kochám se pohledem na ten krásný stroj. To pochopí jen snad člověk se strojními pudy :-) . něco jako ,když rybář dostane na vánoce nový naviják a ještě než s ním příjde k vodě,tak natočí naprázdno X kilometru :-)

                              Ndrvoštěp - Profil | Čt 16.11.2017 19:43:34

                              Umely_stimul >> Slivka ? :))

                                NUmely_stimul - Profil | Čt 16.11.2017 19:41:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Zdarec všem Kovaříci.Tak po dvou dnech co jsem tu nebyl,se hlásím do služby :-) makalo se dlouze,ale nakonec zvítězilo kovářské zátiší viz. foto a na chvíli jsme s mým kámošem co mi chodí pomáhat na práci zapoměli.No ve skutečnosti už spíše pomáhám já jemu,protože mně k tomu už nechce pustit :-) Hezký prodloužený víkend všem bando ;-)

                                  Ndrvoštěp - Profil | St 15.11.2017 15:28:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Koupil jsem miminko za tři pětky ;)))

                                    NHawk123 - Profil | St 15.11.2017 8:28:39

                                    P!F >> Jo a ještě má 3 posuvy vřetene - velkým kolem, jakože rychlejší, malým kolem jemný a tu páku, která má palec a ten zapadá do ozubce jako rychloposuv. Musím jí dát do fazóny :D

                                      NHawk123 - Profil | St 15.11.2017 8:27:33

                                      kakr >> Tahle je trochu velká na ruční pohon - ve 4 jsme to nemohli dostat do dílny, naštěstí jsem venku chytil nějaký ukrajince co šli ze šichty, tak mi za pivo pomohli. Molodci. :D Má to tak 750-800 kilo, myslim si.

                                        NCalex - Profil | St 15.11.2017 8:19:07

                                        Buffalo1969 >> Díky, tohle mám už všechno za sebou. Jde mi jen o ten ventil, jestli jde seštelovat.......na Korádech to jde a je to všude super....dík.L.