- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vyhrazování si lovných míst na svazových vodách.
Jak byste se zachovali po výzvě opustit místo?
A) V klidu se přemístím na jiné loviště, má to tu přece nakrmené a krmení není zadarmo.4%
B) Nabídnu, že se uskromním a on se může posadit vedle mě. 7%
C) Slušně vysvětlím, že vyhrazování míst je dle RŘ zakázáno a místo neopustím.67%
D) Pošlu ho do (.), co si to vůbec dovoluje!!!21%
E) Jiná odpověď, viz diskuze. 2%
Od 31.5.2017 hlasovalo 190 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NLuger46 - Profil | Čt 1.6.2017 14:26:58
NxDanielS - Profil | Čt 1.6.2017 14:23:05
NLuger46 - Profil | Čt 1.6.2017 14:22:17
Takhle je to na většině svazových vod.
Nsprinterd7 - Profil | Čt 1.6.2017 14:05:53
Npetrikveprik - Profil | Čt 1.6.2017 14:02:40
NTomáš7 - Profil | Čt 1.6.2017 14:01:54
Ntatyk - Profil | Čt 1.6.2017 13:55:55
NDědek - Profil | Čt 1.6.2017 13:55:05
NVikasgard - Profil | Čt 1.6.2017 13:53:35
§ 16 zákona č. 99/2004 Sb.
Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna
b) požadovat
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
Nkakr - Profil | Čt 1.6.2017 13:53:34
Moudrý MRS má v BP povinnost pokud je rybolovec členem ČRS a MRS členský průkaz kde je fotka,pro RS stačí. Nečlen členský průkaz nemá, tak je na něm, jak totožnost prokáže. Pochopitelně je možná součinnost s MP či PČR . V Brně je MP po zavolání na fleku co by dup_:-))
NSaddám - Profil | Čt 1.6.2017 13:52:53
Ntatyk - Profil | Čt 1.6.2017 13:50:37
Nb.gun - Profil | Čt 1.6.2017 13:49:46
NSaddám - Profil | Čt 1.6.2017 13:47:47
Ntatyk - Profil | Čt 1.6.2017 13:46:15
NSaddám - Profil | Čt 1.6.2017 13:45:41
Co se úřadu týče, těm je naprosto fuk, co se děje za dveřmi kanceláře, notabene až někde u nějaké vody. Hlavně aby jim moc aktivní RS nepřidělávala práci s řešením přestupků. Tolik z praxe.
NFRANK71 - Profil | Čt 1.6.2017 13:42:17
Ntatyk - Profil | Čt 1.6.2017 13:39:02
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti,
předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
Jakým způsobem se prokazuje totožnost osoby snad tady rozebírat nebudem.
NDědek - Profil | Čt 1.6.2017 13:27:17
Možná by bylo rozumné řešení, kdyby bylo povoleno, setrvat na místě dva, nebo nanejvýš tři dny a potom by se muselo místo opustit. Kontrola dodržení tří dnů, by měla stačit povolenka, kde se musí zapsat po příchodě docházka...
Myslím, že to by vyhovovalo těm z nás, kteří by jeli na ryby na jeden dva dny, aby nemuseli večer balit a šlapat domů.
Jenže jako vždy je ale. Chytrák, by kontrole řekl, že tři dny byl vedle na fleku a teď čtvrtý den si poposedl na druhý flek, tedy nic neporušuje...
Normální člověk, je schopen dodržovat poctivě rozumná pravidla, hovadu je to zcela jedno a vždy si najde nějakou kličku, jak se systémem vyje..t. A v tom je ta potíž.
Dobré řešení neexistuje a na tvrdé opatřené proti darebákům, nejsou ani síly, ani prostředky.
Rozumim těm, co tady píší, že by bylo dobré se zaměřit na nějaké partičky co dělají bordel a okupují místa dlouhé dny, či týdny. Prostě se na ně zaměřit a nedat jim pokoj, dokud se na ně něco nenajde a vzít jim papíry. Přiznejme si, kdo by to dělal? Kolik času by to stálo? PČR má řešit opravdu trochu jiné věci,než vychovávat rybáře.
Potom možná zbývá jedno, a to pomoc RS v tom, že se budeme dívat kolem sebe, nedovolíme prostě porušování pravidel minimálně tím, že dáme navědomí RS, či uniformě, že se zrovna někde něco nekalého děje a nebo sjednáme sami na místě pořádek, jde li to.Jen nesmíme být naštvaní, když tam nepřijedou hned. Ono to opravdu někdy nejde.
Pokud jsou někde celoročně problematické lokality, kde se porušují pravidla dlouhodobě, měla by být lepší spolupráce RS s uniformou. Součinnost si může vyžádat obec, či město s oddůvodněním.
Na všechno neexistuje úplné řešení, ale měli bychom se o to snažit všichni a ne jen ukazovat na RS, že dělá hov.o. každý z nás, by se měl na řešení trochu víc podílet způsobem, který zvládne, jinak bude zákazů a příkazů více a více přibývat....
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NDalešice ??8160
NNakupoval někdo v Anglii1186
NFanclub značky Shimano16401
NKaprařský top vercajk3167
NMorava 13A Hulínské šterkoviště759
NLithiové baterie - srovnání1546
NFanclub důchodců a těch, kvůli kterým by kaprařské speciálky zkrachovaly330
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
Kde to žije - kaprařina
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...












