Kormorán 2017

Petrův zdar.
Kolegové rybáři pokud máte něko fotografie kormoránů hodujících na rybách, fotky okolí a můžete je s číslem revíru zaslat mému kamarádovi, který je použije jako podklad pro svou práci v boji za zachování ryb v našich revírech dalším generacím!!!
Jinak diskuze je otevřena a můžete zde probírat téma KORMORÁN a vše kolem tohodle ptáka.

Kontakt na mého kamaráda pro zasílání fotek a třeba i dotazu na toto téma. Pavel je podle mne velkým odborníkem a přínosem pro náš ČRS.

Ing. Pavel Vrána, Ph.D.
Odborný referent pro životní prostředí, čistotu vod, ichtyologii.
ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, z. s.
Sekretariát Rady ČRS
Hospodářské oddělení
Nad Olšinami 282/31
100 00 Praha 10
mobil: +420 728 701 379
e-mail: vrana@rybsvaz.cz
web: www.rybsvaz.cz
Autor diskuse: dizlektik fídža - Profil , 17.1.2017 všeobecné - ostatní
Dále moderují: TEZAR Profil + martin37 Profil + Hans40 Profil

Jaký je Váš názor na snížení stavů kormorána v naší zemi?

A) Zásadně nesouhlasím-kormorány mám rád2%

B) Nesouhlasím-at si stavy kormoránů vyřeší matka příroda2%

C) Souhlasím pouze s jejich plašením odpalováním petard atd.0%

D) Souhlasím s jejich omezením formou zákonného odstřelu95%

Od 23.2.2017 hlasovalo 176 čtenářů.

NTEZAR - Profil | Po 20.2.2017 21:18:06

kritik >> Dávám ještě šanci-pokud to bude v tomto duchu pokračovat,tak se bude červenat.-) Takže všem naposledy připomínám,že ochrana Kormorána velkého,jakožto zvláště chráněného druhu skončila a toto téma se tu probírat nebude.Zde se řeší jeho zákonné omezování a ne,jestli je to správné,či nikoli...V některých zemích EU je zákonné střílet tyto ptáky i PCP větrovkami a my jim můžeme jen závidět.Proto se tu objevují i odkazy na toto téma,ALE v žádném případě nelze NIKOHO nabádat,aby v našich podmínkách takovýto lov prováděl-je to nezákonné a mohl by být právně stíhán.

    NMajra7 - Profil | Po 20.2.2017 21:15:52

    rikox >> Kde žiješ? Nejen Praha, ale skoro celá republika

      NDenny - Profil | Po 20.2.2017 21:11:58

      Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 20.2.2017 21:05:30 >> Pro me je to ted z USA ponekud z ruky :-)

        Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 21:11:18

        1Mara >> já už šetřím na novou hračku )))))

          Nrikox - Profil | Po 20.2.2017 21:09:05

          marmyš >> To mi chcete říci že toto je v Praze ? :O

            N1Mara - Profil | Po 20.2.2017 21:06:15

            Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 20.2.2017 21:02:23 >> Já si jí kupovat nebudu, jen jsem chtěl vědět hlavně zhruba cenu , moc díky za odkazy :-)

              Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 21:05:30

              Denny >> napiš nebo zavolej rád ti poradí Ing. Pavel Vrána, Ph.D. kontak je v zadání diskuze ...on ví nejvíc co se dá a nedá

                N1Mara - Profil | Po 20.2.2017 21:05:15

                Denny >> Zákony jsou u nás na draka, tohle nikdo nepovolí, už jen kvůli bezpečnosti a atd. .-(

                  Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 21:02:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  1Mara >> tohle je taky hračička ....si to zadej všechno na do vyhledávače zjistíš i ceny ....a na havěť paráda ....blázni v USA to trochu poštelují a loví ztim prasata a srnky

                  https://www.youtube.com/watch?v=8iODvgybLSU

                    NDenny - Profil | Po 20.2.2017 21:00:33

                    Nechci nikoho uvadet v omyl,ale napadla me jedna vec.Myslivci mohou dostat vyjimku na odstrel na nehonebnich pozemcich a mohou dostat vyjimku i na zivocichy,kteri nejsou zarazeni mezi zver.Sam jsem takovou vyjimku mel a lovil (strilel) jsem primo ve meste.Nebylo by mozna od veci se zeptat,zda takovou vyjimku nelze vydat na nehonebni pozemky i pro nemyslivce.Je cela rada lidi,o jejich umeni ve strelbe nelze pochybovat a neverim,ze by myslivcum vadil odstrel kormorana,kdyz by to provozoval nekdo jiny a nebylo to v jejich honitbach.Pokud by nekdo chtel argumentovat tim,ze dotycny nemusi poznat kormorana od jineho ptaka,tak by se mel nechat vysetrit.

                      N1Mara - Profil | Po 20.2.2017 20:57:44

                      Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 20.2.2017 20:56:21 >> jj. díky .-)

                        Nzdevac - Profil | Po 20.2.2017 20:54:32

                        hering >> Tak se hezky vyspi, třeba se ti v noci v hlavě rozleží, o čem jsem to vlastně psal, dojde ti, že jsi stále mimo :-)

                          Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 20:53:08

                          1Mara >> tu máš další ty jsou levnější CZ 200 naše dobrá cena ...tu máš video a jsou tam další a další

                          https://www.youtube.com/watch?v=I3hAGhpx1_Q

                            N1Mara - Profil | Po 20.2.2017 20:46:38

                            Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 20.2.2017 20:39:37 >> To je pěkný, mám jen vzduchovku , ale na krysy a jiné hlodavce stačí bohatě .-)
                            http://www.colosus.cz/vzduchovka-hammerli-hunter-fo​rce-900-combo-cal-4-5mm/

                              Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 20:39:37

                              1Mara >> jukni sem ale dělá se toho spousta hodím ti náký odkaz sem .....na krysi a havěť moc dobrý a od 18 )))) na zahradu na blbnutí nádherná hračka .....tahle je už ale hodně drahá dělají se i za polovinu a různé tohle je taková malá hezká ale dělají klasiku jako byli vzduchovky akorát je to na stlačený vzduch a plní se to jko byl flusbrok akorát to má větší bobičky asi tak pro laika ))))))

                              https://gun.cz/Vzduchovky-PCP/Vzduchovka-Kalibrgun-​Cricket-Compact-PLB-5-5mm

                                Nhering - Profil | Po 20.2.2017 20:39:19

                                Vítek >> Neber si do své nevymáchané huby mého dědu.

                                  Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 20:33:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  TEZAR >> jestli sem píší ňáký ochránci tak ať si založí diskuzi I LOVE KORMORÁN a tam si onanujou ...tahle diskuze je PROTI KORMORÁNŮM protože devastuji a likvidují a ničí ryby a to nás štve a proto se zde přeposílal fotky různých revíru kde se to děje Pavlovy aby měl podklady a mohl zařizovat a vyjednávat různý opatření proti tomuto invazivnímu šmejdovy (kormoránu) ......tkže klidně těm hipíííkům co se nudí a dělají důležitý za PC rozdej karty .....mě mrazí a děsí když vidím to video níže v okazu i tyhle fotky z troji ..... kolik toho museli sežrat a sežerou ještě ....už není moc času na bla bla bla keci...Modří vědí!!! Červený stále tápou???

                                  http://www.mrk.cz/Data/Posta/4733868-ae666b158a22e0​195b4d6689​0017219a.jpg

                                  http://www.mrk.cz/Data/Posta/4733865-dd8abd963f2746​58b362609d​b8879284.jpg

                                    Ndizlektik fídža - Profil | Po 20.2.2017 20:17:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    TEZAR >> kurňa že se toho ale vyrábí co....to by ty potvory (podkany,krysi.a ruznou havět) mělo rozprsknou na kaši na 70m jak prd ...

                                    https://www.youtube.com/watch?v=YooVPdPGayI

                                      N1Mara - Profil | Po 20.2.2017 19:57:35

                                      Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 20.2.2017 19:53:15 >> na kolik tahle sranda vyjde na naše ?

                                        Červené karty: rover, rikox, zdevac, keltt