Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NC@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 7:55:59

ladan1303 >> je rozdil jestli je repka pomleta nebo ne aby zacla plesnivet? :)

    Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 7:48:15

    přesně jak píše martian největší problém při rolování bude řepka. nehledě na to že začne jistě plesnivět

      NMartian - Profil | Po 7.11.2016 7:22:10

      hanyking >> tema vajcana to zbytečné zabetonuješ... Ta cela repka je celkem problematicka, když ju nameles, budes s tím mít min trápení a efekt bude stejnej :-) hlavně narolovat a vyzkoušet... Co vím, tak moc kapru na mrk nechodi, takže spis zkoušet ve vodě :-) obecne bych doporučil vyjit z nakyho ozkousenyho receptu a ten casem tunit... Stavět to cele od zakladu je moc na dlouhý lokte... A pro vymyslet uz vymyšlené :-))) ať to jezdi! M.

        NSlavíček - Profil | Po 7.11.2016 7:15:08

        Dejv - 7.11.2016 1:17:Nevim podle čeho usoudil že musí dát 5 vajec . Vejce přeci dávám podle tuhosti těsta .

          Nviliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 5:52:53

          hanyking >>
          Troska ti to upravim.Aj ked recept nic moc,ale vidim ze silou mocou chces nieco narolovat a vacsinou s kuchynskej linky :)) No ale predsa musis nieco dokupit aby si to polepil a zaroven aby si to vedel aj vysusit.

          20% rybi mucka
          10% repka
          20% kukusrot - radsej pouzit vtacak
          20% krupica
          10% susene mlieko
          5% gluten
          5% albumin
          10%robin red
          9 vajec
          20 ml oleja


          Do studenej vody pouzi rybaciu mucku EZT 97 predtravena co pochopitelne navysi cenu receptu ale aj jeho ucinnoct.

            NDejv - Profil | Po 7.11.2016 1:17:19

            hanyking >> dej víc vajec

              Nhanyking - Profil | Ne 6.11.2016 23:53:03

              Uvařil jsem to ale uvnitř to je takové suché a drolí se to. Hodně z toho padá řepka. Je možné do boilí směsy přidat želatinu? Je potřeba tu směs hodně doladit ale nevím co přidat a co ubrat a čím zatraktivnit.

                Nhanyking - Profil | Ne 6.11.2016 22:05:31

                Moje dnešní směs.

                20% rybí moučka
                20% řepka
                30% kukušrot
                20% krupice
                10% hladká mouka
                hrst robin red

                5 vajec
                5ml glycerin
                100ml maggi
                100ml rybí omáčka
                lžíce fermentovaných krevet


                Směs není moc válivá. Tohle vařím ve střevě a nakrájím tak mi to je jedno ale chtěl bych se zeptat co na tom zlepšit aby to bylo atraktivnější a dalo se to válet a rolovat. S boilím začínám.

                  NSlavíček - Profil | Ne 6.11.2016 15:33:48

                  BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 6.11.2016 15:02:06 >> Kam občas jedu na řeku co chytám na stojaláku vydrží 4 h je tam hodně verbeze ty to vezmou útokem .Holt tomu se člověk.musí přizpůsobit mám v tom 30% pojivích složek .

                    NDiscobijec - Profil | Ne 6.11.2016 15:02:06

                    Slavíček >> Máš recht, pravá zkouška mě teprve čeká, tam kde chytám vydrží koule pár hodin, pak je víceméně ohoblovaná od převalování na dně.

                      NSlavíček - Profil | Ne 6.11.2016 12:32:17

                      BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 6.11.2016 11:18:00 >> Copak zkoušíš to ve sklenici ? To neodpovídá vůbec podmínkám u vody tam jsou faktory hloubka samozřejmě hodně hraje i teplota .Na řeku dělám co nejtvrdší nejvíc odolný co to jde .

                        NDiscobijec - Profil | Ne 6.11.2016 11:18:00

                        Tak rozpustnost a uvolňování vypadá taky ok.

                          NDiscobijec - Profil | Pá 4.11.2016 19:33:59

                          Tak uválet to šlo naprosto perfektně a 15 minut v páře udělalo svoje...

                            NPetr12 - Profil | Čt 3.11.2016 21:37:28

                            BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 3.11.2016 19:59:11 >> na me řval soused, at už tu mrtvolu zákopu!!

                              NPetr12 - Profil | Čt 3.11.2016 20:01:57

                              SZ ti pisnu

                                NDiscobijec - Profil | Čt 3.11.2016 19:59:11

                                Petr12 >> Děkuju ! Dojel jsem si nakonec k Blážovi pro esenci i když jsem ji tam původně nechtěl ale teď to má fakt grády !!! ...asi budu spát na balkóně :-D

                                  NPetr12 - Profil | Čt 3.11.2016 19:52:10

                                  BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 3.11.2016 19:50:24 >> 1! Držím palce

                                    NDiscobijec - Profil | Čt 3.11.2016 19:50:24

                                    teď jsem to namíchal. dal jsem 50g lactalbuminu a 150g pšeničných klíčků.Drží to parádně, tak uvidíme jak to pujde zejtra uválet...

                                      NPetr12 - Profil | Čt 3.11.2016 19:47:31

                                      BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 2.11.2016 17:53:49 >> klidně tu stovku lactalbuminu dej..ovšem vyleze jak cena, tak si Myslím i ucinnost. Osobně bez lactalbuminu prostě nehraju...ooo))

                                        NDiscobijec - Profil | Čt 3.11.2016 18:18:30

                                        Labe, od jara do podzimu, takže 10-17C