Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:14:56

ladan1303 >> boilies není od slova kulaté, boilies je od slova vařit, takže jestli někdo chytá na sušené těsto, chytá na pelety a je jedno jaký tvar mají, zda jsou kulaté, hranaté či šišaté. Rozdíl mezi boilies a peletou není ve složení ani tvaru, ale právě v tom varu či sušení.

    C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:14:32

    nemate nekdo vyzkousene nejake selektivni slozky nebo kombinace do boilies? takovy to olihen s eo pepr to zname alenekdo dalsi suroviny? :) klidne sz kdyby nahodou diky :)

      ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:13:11

      Fishky >> taky kámoš experimentoval.v podstatě ty jeho sušené nejsou od pelet daleko i když je tam všechno co má v boilís být.vejce nahradí i játra,syrová

        C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:11:34

        ladan1303 >> tak to je hezky :)

          ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:09:25

          Fishky >> všichni výrobci položily své firmy na samé dno protože začli prodávat rychle rozpustné bojlís které my používáme dávno k naší spokojenosti.vždy u vody slišíme,chlapi dejte nám kuličku.kdybys to napsal před 20 roky to bych ti ještě věřil ale dnes ne

            Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:04:21

            ladan1303 >> kamarád došel tak daleko, že už nechytá na boilies, ale na pelety ve tvaru kuličky

              ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:03:21

              C@rpSt4r >> lovíme převážně na dalešicích a na soukromém revíru.kámoš ještě jezdí na závody. málovaječné koule jsme začli používat právě na dalasu s výbornými výsledky.neříkám že to vobčas neveme menší ryba ale nad 60+ je většina záběrů.běžně lovená ryba je i kolem 70cm.v průměru tak 3 osumdesátky za víkend.samo pokud ryba žere.bohužel jsme na přítoku tak máme kratší sezónu. potom spíš ten soukromák a tam samozřejmně ryby nad deset kilo nejsou problém. já již takové ambice nemám tak se za velikány nehoním ale každý rok jsem si kapra kolem 15 kilo chyt

                Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:02:46

                Smrtak >> boilies je selektivní nástraha, nedát do něj vejce případně to o vejce "ošidit" z důvodu, aby rychleji pracovalo a rozpouštělo se co nejrychleji degraduje boilies na úroven kolínek či těsta. Boilies vyjde dardu, právě z důvodu, že má schopnost X hodin či dní na první pohled "netečně" čekat na kapra. Jestliže se do něj opře bílá ryba a za pár hodin ho rozbije, nebo se samo rozmočí ve vodě, je to špatně. Ano, mnoho výrobců to šidí a raději, než by do kila dali 12 vajec, dají méně, případně žádné a ve finále si zakoupíš "speciál" s rychlou rozpustností a uvolňováním aditiv do vody - tak takovém koulím se obloukem vyhni a jestli si válíš sám, tak raději nedej esence a dej vejce, než obráceně. Jestli chceš rychlou nástrahu, šáhni po žížale nebo rohlíku, boilies nemá být rychlá nástraha, má být selektivní. Jakmile boilies ztratí schopnost selekce, je defakto zbytečné na takové koule chytat. To raději halibutky za pár kaček...

                  Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 8:54:34

                  ladan1303 >>Používám to jak na stojaku tak řece . Chci abych to mohl nechat ležet klidně celý den a měl jistotu že může něco zabrat .

                    ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 8:50:48

                    Slavíček >> jasně ,tomu rozumím .člověk se musí přizpůsobit dané situaci

                      C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 8:48:08

                      ladan1303 >> a jakej vahovej prumer ryb to nejvic zere? :) a svaz nebo soukromaky? :)

                        Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 8:47:34

                        ladan1303 >>Zkus to na řece co vydrží na stojaku klidně 24 h na řece verbež sežere za 4
                        h .Asi by mě nebavilo to pořád přehazovat to můžu pak chytat rovnou na parenou housku .

                          Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 8:45:19

                          Smrtak >> Boili je selektivní právě tím že je odolný tvrdý .V tom případě doporučuji se s tím ani nevařit a dát rovnou těsto nebo peletu .To pak postrádá smysl

                            ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 8:45:09

                            kamarád dokonce zašel již tak daleko že nedává vejce vůbec a koule jen vysuší na kamen

                              ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 8:43:14

                              Slavíček >> přešli jsme z vysokovaječných koulí na rychlorozpustné a máme daleko lepší výsledky

                                ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 8:40:35

                                Smrtak >> protože se tam dostane vzduch

                                  ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 8:35:59

                                  C@rpSt4r >> ano určitě.ovšem nejlepší je pražená.zvýrazní se vůně a nijak následně již v kouli nepracuje.mimo jiné celá semínka řepky mají tendenci i po uvaření bobtnat a tím pádem narušují celistvost koulí

                                    Smrtak - Profil | Po 7.11.2016 8:33:46

                                    Slavíček >> mozno je rozdiel ci dam 4 a doplnim nejakou rybacou omackou sojovkou a cslkom a 12 a nedoplnim nicim. Trochu scestne t rdit ze to vajco nezabetonuje. proteiny z bielka proste varom koaguluju a nasledne nie su nejak vyrazne rozpustne. Jasne ze to vies regulovat nejakym hrubym ptacskom dajme tomu ale naco budem sekat vajca co to stiahnu aby som nasledne pridal hruby ptacak a znegoval efekt vajec. Neefektivny sposob prace. Podla mna teda

                                      Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 8:28:57

                                      Martian >> Nevím proč tady všude čtu nějaké obavy ohledně zabetovani vejci .To je pěkná blbost dávám vejce celoročně a šlape to.. Jak se to bude rozpouštět pracovat ovlivňuje teplota vody hrubost a doba varu .

                                        Smrtak - Profil | Po 7.11.2016 8:23:49

                                        preco by mala v guliach plesniviet prave repka?