Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NSlavíček - Profil | Čt 15.12.2016 9:44:55

Petr.J >> To nikdo netvrdí Petře můj poznatek je takový na Labe nemusím dávat takového nic .Na hodně prochytávaný stojáky z velkým ryb tlakem mě tohle funguje .Člověk tam musí rybu zaujmout musí to bejt atraktivní Samozřejmě teplo hodně věcí změní zničí taky to pak někdy zalejvám .

    NRockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:44:23

    Vikasgard >> Zkoušel jsi sušený a hlavně drcený anýz??? Nebo zkusit naložit do alkoholu, ten uvolňuje vůni. Ale ty hašlerky taky nemusí být špatný...přinejhorším z toho budeš mít sirup na kašel :-)))

      NPetr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:43:47

      Přemas >> Ja myslim ze ne. TP jsou jenom nejake ty zazracne vytazky a aminokomplex je TP plus oleje, eo, esence a tak. Proste nalejt do vajec a hotovo.

        NPřemas - Profil | Čt 15.12.2016 9:42:48

        Rockwell >> Litr oleje 30,- / kuřecí játra 1kg 40,- / 1l maggi 100,- = 1kg/l 58Kč (třetinový poměr, ono maggi není žádná esenciální výhra a tak se ho tam musí trochu více nacpat) ... jo je to divný ;o) Osobně bych ještě ty játra nechal chvíli na sluníčku, abych docílil správného efektu :o)

          NVikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:41:37

          Zdravím chlapy, potřeboval bych poradit. Chtěl bych si udělat anýzové boilie, ale nevím jak dosáhnout správné vůně anýzu. Zkoušel jsem booster od sensas ale to mi jako anýz nevoní. Zkoušel jsem EO od mikbaits a taky žádná sláva. Tak mi napadlo tam dát sušený anýz, ale nevím jak to udělat, aby to správně provoněl. Mám ho namočený v oleji už měsíce a nic. Zkoušel jsem ho upražit a taky nic. Máte někdo nápad???? Zkušenost?????
          Už mě napadá jen pomlít hašlerky a přelít absinthem..

            NPetr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:41:18

            Slavíček >> Ja si nejsem tak uplne jistej, jestli tekuta potrava urychli uvolnovani. Myslim si ze varem se z tekute stane ta tuha. Tim nemyslim esence a EO, tam je to jasne. Ja mam namichane takove ruzne sracky a tema koule po nekolika dnech suseni opatlavam, nechamam vsakovat tolik kolik jsou schopny nasat. To rychlost urcite zvedne.

              NFishky - Profil | Čt 15.12.2016 9:39:40

              Přemas >> o ceně maggy nepíše ani slovo, cena je celková a navíc od 30 výš...

                NPřemas - Profil | Čt 15.12.2016 9:39:23

                Petr.J >> Tak podle mne TP vs. aminocomplex je v podstatě píchni řízni :o)

                  NRockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:39:22

                  Přemas >> kuřecí játra, olej, maggi...cca 1L kolem 30kč...divný???

                    NPřemas - Profil | Čt 15.12.2016 9:38:02

                    Rockwell >> V tom tvém receptu, že v tom máš maggi a je to za 30,- :o)) Tak jsem položil otázku. Maggi za 30,-?

                      NPetr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:36:28

                      Přemas >> Neni to co popisujes spise aminokomplex.

                        NPetr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:35:01

                        Diky za rady, ja uz jsem si myslel, ze cela ta leta co chytam a valim kole, jsem to delal blbe 😀

                          NRockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:34:34

                          Přemas >> :-)))) kde jsi vzal litr maggi za 30kč...jestli znáš prodejnu kde prodávají 1L maggi za 30kč, tak napiš.

                            NPřemas - Profil | Čt 15.12.2016 9:34:31

                            Petr.J >> Tekutá potrava je již do kupy namíchaná složka (esence, podklad, sladidla, barviva). Je to usnadnění pro ty, co se nechtějí zabývat sháněním všech ingrediencí, a rádi si koulej sami. A tak si koupí TP, k tomu směs, něco tam třeba lehce přidaj, třeba vejce a ukoulej dle své libosti.

                              NPřemas - Profil | Čt 15.12.2016 9:31:03

                              Rockwell >> Litr magi za 30,-?

                                NSlavíček - Profil | Čt 15.12.2016 9:23:08

                                Petr.J >> Já tedy tyhle věci dávám důvod dává to okamžitou chuť co je tekutý nemusi se čekat hodiny až začnou pracovat suché složky .Čím studenější voda tím je znatelnější rozdíl .Samozřejmě jde to i bez těchto věcí .

                                  NFalkec - Profil | Čt 15.12.2016 9:20:09

                                  Petr.J >>Pokud nemáš aspoň pět druhů, tak nemáš co dělat ani v kaprařině.... :) ber to jako vtip

                                    NRockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:11:59

                                    Petr.J >> Tekutá potrava je to, co si uděláš doma od 30kč/litr....ale u prodejců se super obalem, etiketou a MEGA fotkou kapra + 500% marží to bude určitě lepší.

                                    Rozmixuj kuřecí játra, trochu oleje, magi koření...mě to funguje.

                                      NFishky - Profil | Čt 15.12.2016 9:00:32

                                      Petr.J >> tekutá potrava je jen další pojem prodejců, esence, aminokyseliny, boostry, dipy, gely, obalovací prášky a pasty, tekuté potravy - všechny tyhle nezbytně nutné věci můžeš s klidnou hlavou vynechat. Každým rokem se objeví další a další zaručeně nezbytné věci, které zaručeně nachytají jen další a další rybáře :)

                                        Nladan1303 - Profil | Čt 15.12.2016 8:46:34

                                        Petr.J >> bez toho jako bys nebyl