Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NPetr.J - Profil | Čt 15.12.2016 8:26:22

BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 14.12.2016 20:17:34 >> co je to tekuta potrava? Nikdy jsem neco takoveho nepouzil. Jsou po pouziti toho zaruceny lepsi ulovky?

    Nsindeji3 - Profil | St 14.12.2016 23:37:16

    BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 14.12.2016 20:17:34 >> můžeš dát jenom vajíčka... taky to funguje

      NJackubick - Profil | St 14.12.2016 20:34:33

      BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 14.12.2016 20:17:34 >> klidne ho tam naper :) ja treba davam jen tekuty jatra,lososak a popripade sladidlo a esenci...muzes ho namixovat s dalsima tekutejma ruznejma. Daval jsem ho taky do prvnich boilies i s treba rybim proteinem susenym...

        NDiscobijec - Profil | St 14.12.2016 20:17:34

        Zkoušel někdo použít lososový protein namísto tekutý potravy ?

          NPetr12 - Profil | Čt 24.11.2016 19:45:18

          meďo1 >> s reklamní tah to fakt není.

            NPetr12 - Profil | Čt 24.11.2016 19:44:28

            meďo1 >> veřejně doporučují squid octopus koi reader a seafood..Solar a stačí 3-4ml!!!

              Nmilošs - Profil | St 23.11.2016 15:46:17

              Fishky >> před pár lety jsem si ze srandy udělal pár kilo koulí podle Tvého receptu, který byl zde na mrku z mleté kvašené kuku+hovězí játra+česnek. Fakt dobré a účinné, jen ta pakárna s mletím toho kvašeného neřádu. Souběžně jsem dával nadupané koule a rozdíl byl zanedbatelný. Labe nad HK.

                NSlavíček - Profil | St 23.11.2016 15:08:04

                Fishky >> Když to půjde pojedu taky .Zima jsem myslel že je studená voda většina lidí chodí pouze na dravce .

                  Nviliam1735 - Profil | St 23.11.2016 14:59:47

                  Fishky >>
                  Jo jo aj ja sa chystam na 4 dni k vode od budúceho tyzdna idem este sulat.
                  Slavicek vyjadrim sa neskor idem pre malu do skoly.

                    NFishky - Profil | St 23.11.2016 14:55:14

                    Slavíček >> jaká zima, dneska koulím abych o víkendu mohl chytat, tohle období kdy sezonní jakože kapraři zmizí konečně od vody je uplně paráda

                      NSlavíček - Profil | St 23.11.2016 14:53:34

                      Fishky >> bet to zrezervou začíná zima

                        NSlavíček - Profil | St 23.11.2016 14:52:28

                        viliam1735 >> Je to hezká myšlenka tak proč když ryba nejde fungují plovky nebo koule v esenci ? Ryba je zvědavá tohle ji dokáže vyprovokovat . Jsou vody kde čím víc to smrdí tím větší ryba .Kde se hodně krmí ryby jsou prezrany může esence pomoct k úspěchu pak další faktor a dost podstatný teplota vody .

                          NFishky - Profil | St 23.11.2016 14:48:43

                          Celkem veselá diskuze, fakt :)

                          celkem by bylo zajímavé porovnat lowendový boilies bez všech těch hi tec věci s nadupaným boiliesem - a kdyby se na výsledek dalo vsadit, tak bych vsadil že nejdůležitější je u obou umět to složit tak, aby to fungovalo rychle a dlouho - a to umí málo kdo ;-)

                            NPvl - Profil | St 23.11.2016 14:35:11

                            roxtidy >> a pak ještě souseda v paneláku :o§)

                              Nroxtidy - Profil | St 23.11.2016 14:31:32

                              viliam1735 >> souhlas. esence chytaji max rybare v obchode za nos :-)))

                                Nviliam1735 - Profil | St 23.11.2016 14:19:37

                                Smrtak >>

                                Dovolim si nesuhlasit s tvojim názorom na tekute potravy a praveze si myslim pravy opak.
                                Esencia nie je nic ine ako len vonavka.Nedodava gule ziadnu chut jediny vyznam v pouziti esencie je rychlejsi zaber niekde na pretekoch.Ak nie su gule chutne tak zabery postupne ustavaju ba dokonca ziadne nie su.Poznam taku gulu od konkrétnej firmy,ale nebudem menovat.Ja to nazyvam navonana guma.Vela krat vidim ako zákazníci gule vonaju a to im staci aby si spravili usudok a doveru v danom boilies.Kdez to malokedy vidim,ze niekto tie gule aj realne kostuje v ustach.Ak chces teda boilies,ktory velmi rychlo chyta tak kvapni esencak na plavacku.
                                Kdez to tekuta potrava si dovolim tvrdit,je prva dolezita zlozka pri tvorbe boilies.Ta dodava v boilies chut a aj vonu.V zavislosti od pouzitia tekutej potravy a mnozstva sa da krasne boilies selektovat ako aj tvrdost vydrz a najme uz spominanu chut.Pri dobre vyskladanej zmesi a vhodnej tekutej potravy boilies nic ine nepotrebuje.Daju sa tekute aj kompbinovat,ja ich kombinujem.Ale je to len moj poznatok a boilies bez tekutej potravy je ako navonana plavacka,ktora samozrejme chyta,ale ziadnu hitparadu by som necakal.

                                  NSlavíček - Profil | St 23.11.2016 14:05:23

                                  Smrtak >> A co losos a podobný oleje ty taky nejsou rozpustný a ryba je pozná ? V tom případě by nemohlo fungovat ani tohle! Ty tekutý věci mají smysl urychlují detekci u ryb dávají tomu chuť . Vždy samozřejmě záleží na ryb tlaku teplotě vody množství přirozené potravy slozeni směsi .
                                  Es oleje používám jak samotný tak kombinace a šlapou používám víc jak 13 let

                                    NSmrtak - Profil | St 23.11.2016 12:39:54

                                    meďo1 >> na tekute potravy sa vykasli - vyhodene peniaze

                                    Esencie funguje, ktore ako.

                                    Esencaky, z ciste vedeckeho haldiska je vacsina zloziek nerozpustva vo vode, tym padom je vylucena moznost detekcie. ASpon co som sa docital. Osobne pouzivam, bo ak by som to tam nekvapol, tak by to znizilo moju doveruv nastrahu. Tak nejak si myslim, ze jak je v gui bambiliarda dalsich latok, tak mozu nastat rekacie, kedy budu niektore latky hypoteticky detekovatelne. Co ale v rybe spustia je vo hviezdach :)

                                    Tie esencaky ma celkom zaujimaju, aj nejaky finalny verdikt.

                                    Má niekto nejakp studiu, ktora sa venujem kaprom a esencakom?

                                      Nmeďo1 - Profil | St 23.11.2016 11:54:38

                                      Chlapi, chcem sa opytat, ake mate skusenosti s pridavaním aróm, esencialných olejov a tekutých potrav do boiliesu. Nie je to len reklamný tah? Ak Vám fungujú, s ktorými mate najlepšie skusenosti do zmesi na báze rybaciny.

                                        Nmilošs - Profil | So 19.11.2016 7:29:53

                                        Smrtak >> to ne, ale co jsem kdy měl od CCM, tak bylo skoro všechno dobré.