- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Poměr surovin v boilie
Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
95x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 13:00:48
Rockwell - Holt...čím blbější sedlák, tím větší brambory..
Ale upřímně, víc mě těší jeden kapr na moje koule, než dva na kupovaný. A nejlepší je, když je tam pěkně a ryby neotravujou..
Ale upřímně, víc mě těší jeden kapr na moje koule, než dva na kupovaný. A nejlepší je, když je tam pěkně a ryby neotravujou..
Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 12:38:50
Přemas >> Záleží na jakou rybu ten človíček šel a jaké ryby jste tahaly vy :-)))...na našem rybníku sedělo 5 "kaprařů" celý týden a snažili se udělat nějakou trofej pro selfíčko....chytli prd a poslední den je pokakal děda se srkačkou a foukačkou...vytáhl 16kg lysce...měl jsi vidět ty pány "kapraře" jak se hádaly kdo půjde pána poprosit o foto aby nebyli doma za blbce, že do vody nahází půlroční rozpočet a nic nechytí...no možná kdyby měli koule s TP za 30kč a né koule za 500kč/1kg, možná by tenkrát zachytali líp !!!!
A na tvrdej chleba jsem viděl hodně slušné ryby !!!
A na tvrdej chleba jsem viděl hodně slušné ryby !!!
Přemas - Profil | Čt 15.12.2016 12:29:41
Rockwell >> Tak potkal jsem človíčka, který udělal koule z nastrouhaného tvrdého chleba, mouky a vajec. Nutno dodat, že nechápal proč my taháme ryby a on ne :o)
Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 12:01:13
Přemas >> S tím souhlasím, jsou vody, jsou podmínky, kdy si s "mojí" tekutou potravou z jater, oleje a maggi za průměrně 45kč/1L ani neškrtnu...to ovšem platí i o Rob.Redu, olihni, mušli, krabovi a jiných TP, někde a někdy prostě nezafungují.....nemusíme se hádat o tom co kdy použít...ty jsi jen nevěčil tomu, že se dá udělat docela lákavá TP za sympatických 30kč/1L....to ti přišlo divné, já tě přesvědčoval, že to divné není.
Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 10:13:44
Fishky >> Ja davam hovezi a ty u nas maji obcas i za 18 kc :-)
Fishky - Profil | Čt 15.12.2016 10:06:44
Rockwell >> ale prd přestřelil, olej vyjde teď v Tescu na cca 20, kuřecí játra jdou koupit i za 30 a cena maggi se srazí hned poté, co se přidá sůl za pětikačku
Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 10:04:12
Vikasgard >> Jo ta byvala dobra. Ja to zkousel v podstate ze stejneho duvodu a docela me to zklamalo. Ale je to uz fakt davno a treba taky na jine vode to muze byt jine. Vyzkousej ten mletej, je to levny a uvidis, treba to bude mile prekvapeni.
Přemas - Profil | Čt 15.12.2016 10:03:03
Rockwell >> Značkové neznačkové, Robina Reda, oliheň a podobně pro mne důležité v obchodě s potravinami prostě nekoupíš :o) Jinam Maggi je Maggi, a to už nějakou rybu přechytračilo. Když jsem se věnoval plavačce, tak na cejny to bylo vždycky fajn :o) Ale jak říkám, je to voda do vody. Někde funguje to, jinde zase tamto ...
Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:55:36
Petr.J V dobách, kdy jsem klasicky chytal (číhák mezi očka) jsem měl úspěchy na anýzovou kukuřici, asi od cukku, tak mě napadlo tak postavit boilie...
Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:53:12
Vikasgard >> Videl jsem to v seznamu od aroca. Nemam to ale vyzkouseno. To mlete jsem kdysi davno zkousel a nebyl to zadny zazrak. Jsou lepsi veci.
Slavíček - Profil | Čt 15.12.2016 9:52:38
viliam1735 >> Magi podle vůně a agent od Roda bude hodně podobný produkt . esence používám i když víc to stavím na chuti bez dobré chuti nepomůže nic . To ryba vezme jednou a další už nevezme samozřejmě záleží na typu vody .
Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:50:54
Přemas >> Hele v pohodě...přestřelil jsem o 20kč, jestli to pobouřilo omlouvám se...já osobně kupuji olej v akci za nějakých 18kč (Makro), játra také nemusí být zrovna z EKO farmy a maggi má správnej říz, takže liji klidně půl lahvičky (100ml - 200ml láhev asi 22kč). Dobrá rada s játry na sluníčku, díky.
Ale jestli jsou lepší značkové věci, tak tě nebudu odrazovat. Ať se daří v roce 2017 !!!
Ale jestli jsou lepší značkové věci, tak tě nebudu odrazovat. Ať se daří v roce 2017 !!!
viliam1735 - Profil | Čt 15.12.2016 9:47:44
Urobte si vyvar bez kurata alebo bujonu.A potom zistite vyznam tekutej potravy.
Samozrejme nie som zastanca predrazenych tekutých potrav, ale od tial podtial.
Kazdy na to casom pride sam a urobi si v hlave poriadok,co kedy pouzit a co vynechat.
Ale tekuta potrava ako taka,ma urcite velke zastupenie pri tvorbe boilies.Ci uz v studenej,alebo v teplej vode.Dodava im chut a pri spravnej kombinacii aj roznych potrav,dokazem boilies nazvat rychlym,rozpustnym,selektivnym.
Niekto to rozdeluje podla tvrdosti ,ja podla druhu a mnozstva tekutej potravy.
Takze nebude to asi az taka nezbytna zlozka.Samozrejme s rozumom.Pri vyvazenom pomere suchej a tekutej zlozky vznikne boilies ktore chyta.Toto vyrobci povazuju za alfa omegu.Ja to beriem ako samozrejmost a nerobim z toho zbytocnu vedu.
Opacny nazor mam na esencie a aromy a tie pri tvorbe boilies na 95% nepouzivam.
Nikoho nenutim a ani nepoucujem, len si pisem svoj nazor a vychadzam zo skusenosti nie z Google :o) A Maggi od Vitany kaprov chyta, o tom niet pochyb ,no boilies z kuchynskej linky uz robili nasi otcovia dedovia ale..... pointu tejto vety si kazdy domyslí.
Samozrejme nie som zastanca predrazenych tekutých potrav, ale od tial podtial.
Kazdy na to casom pride sam a urobi si v hlave poriadok,co kedy pouzit a co vynechat.
Ale tekuta potrava ako taka,ma urcite velke zastupenie pri tvorbe boilies.Ci uz v studenej,alebo v teplej vode.Dodava im chut a pri spravnej kombinacii aj roznych potrav,dokazem boilies nazvat rychlym,rozpustnym,selektivnym.
Niekto to rozdeluje podla tvrdosti ,ja podla druhu a mnozstva tekutej potravy.
Takze nebude to asi az taka nezbytna zlozka.Samozrejme s rozumom.Pri vyvazenom pomere suchej a tekutej zlozky vznikne boilies ktore chyta.Toto vyrobci povazuju za alfa omegu.Ja to beriem ako samozrejmost a nerobim z toho zbytocnu vedu.
Opacny nazor mam na esencie a aromy a tie pri tvorbe boilies na 95% nepouzivam.
Nikoho nenutim a ani nepoucujem, len si pisem svoj nazor a vychadzam zo skusenosti nie z Google :o) A Maggi od Vitany kaprov chyta, o tom niet pochyb ,no boilies z kuchynskej linky uz robili nasi otcovia dedovia ale..... pointu tejto vety si kazdy domyslí.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NCcMoore a vše kolem něj3769
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54934
NKrátkodobá kaprařina x9939
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NZlatá kaprařská malina1332
NLexikon boilies komponentů901
NNakupoval někdo v Anglii1186
NLithiové baterie - srovnání1546
NKaprařský top vercajk3167
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
22:03NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
20:54NFanclub značky Shimano 16401
20:44NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
20:35NKrátkodobá kaprařina x 9947
19:12NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












