Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 13:00:48

Rockwell - Holt...čím blbější sedlák, tím větší brambory..
Ale upřímně, víc mě těší jeden kapr na moje koule, než dva na kupovaný. A nejlepší je, když je tam pěkně a ryby neotravujou..

    Pvl - Profil | Čt 15.12.2016 12:54:04

    Přemas >> Asi jste měli lepší místo :o§))

      Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 12:38:50

      Přemas >> Záleží na jakou rybu ten človíček šel a jaké ryby jste tahaly vy :-)))...na našem rybníku sedělo 5 "kaprařů" celý týden a snažili se udělat nějakou trofej pro selfíčko....chytli prd a poslední den je pokakal děda se srkačkou a foukačkou...vytáhl 16kg lysce...měl jsi vidět ty pány "kapraře" jak se hádaly kdo půjde pána poprosit o foto aby nebyli doma za blbce, že do vody nahází půlroční rozpočet a nic nechytí...no možná kdyby měli koule s TP za 30kč a né koule za 500kč/1kg, možná by tenkrát zachytali líp !!!!

      A na tvrdej chleba jsem viděl hodně slušné ryby !!!

        Přemas - Profil | Čt 15.12.2016 12:29:41

        Rockwell >> Tak potkal jsem človíčka, který udělal koule z nastrouhaného tvrdého chleba, mouky a vajec. Nutno dodat, že nechápal proč my taháme ryby a on ne :o)

          Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 12:01:13

          Přemas >> S tím souhlasím, jsou vody, jsou podmínky, kdy si s "mojí" tekutou potravou z jater, oleje a maggi za průměrně 45kč/1L ani neškrtnu...to ovšem platí i o Rob.Redu, olihni, mušli, krabovi a jiných TP, někde a někdy prostě nezafungují.....nemusíme se hádat o tom co kdy použít...ty jsi jen nevěčil tomu, že se dá udělat docela lákavá TP za sympatických 30kč/1L....to ti přišlo divné, já tě přesvědčoval, že to divné není.

            Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 10:13:44

            Fishky >> Ja davam hovezi a ty u nas maji obcas i za 18 kc :-)

              Fishky - Profil | Čt 15.12.2016 10:06:44

              Rockwell >> ale prd přestřelil, olej vyjde teď v Tescu na cca 20, kuřecí játra jdou koupit i za 30 a cena maggi se srazí hned poté, co se přidá sůl za pětikačku

                Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 10:04:12

                Vikasgard >> Jo ta byvala dobra. Ja to zkousel v podstate ze stejneho duvodu a docela me to zklamalo. Ale je to uz fakt davno a treba taky na jine vode to muze byt jine. Vyzkousej ten mletej, je to levny a uvidis, treba to bude mile prekvapeni.

                  Přemas - Profil | Čt 15.12.2016 10:03:03

                  Rockwell >> Značkové neznačkové, Robina Reda, oliheň a podobně pro mne důležité v obchodě s potravinami prostě nekoupíš :o) Jinam Maggi je Maggi, a to už nějakou rybu přechytračilo. Když jsem se věnoval plavačce, tak na cejny to bylo vždycky fajn :o) Ale jak říkám, je to voda do vody. Někde funguje to, jinde zase tamto ...

                    Přemas - Profil | Čt 15.12.2016 10:00:00

                    Fishky >> To máš recht. O "MAGGY" tu nebyla řeč ;o)

                      Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:56:28

                      Rockwell - Jojo...šťastné a vylité:-)

                        Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:55:36

                        Petr.J V dobách, kdy jsem klasicky chytal (číhák mezi očka) jsem měl úspěchy na anýzovou kukuřici, asi od cukku, tak mě napadlo tak postavit boilie...

                          Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:54:22

                          Vikasgard >> Aspoň budou příjemný Vánoce :-))))

                            Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:53:12

                            Vikasgard >> Videl jsem to v seznamu od aroca. Nemam to ale vyzkouseno. To mlete jsem kdysi davno zkousel a nebyl to zadny zazrak. Jsou lepsi veci.

                              Slavíček - Profil | Čt 15.12.2016 9:52:38

                              viliam1735 >> Magi podle vůně a agent od Roda bude hodně podobný produkt . esence používám i když víc to stavím na chuti bez dobré chuti nepomůže nic . To ryba vezme jednou a další už nevezme samozřejmě záleží na typu vody .

                                Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:51:34

                                Rockwell - Při nejhorším se z toho vyleju jak váza..

                                  Rockwell - Profil | Čt 15.12.2016 9:50:54

                                  Přemas >> Hele v pohodě...přestřelil jsem o 20kč, jestli to pobouřilo omlouvám se...já osobně kupuji olej v akci za nějakých 18kč (Makro), játra také nemusí být zrovna z EKO farmy a maggi má správnej říz, takže liji klidně půl lahvičky (100ml - 200ml láhev asi 22kč). Dobrá rada s játry na sluníčku, díky.
                                  Ale jestli jsou lepší značkové věci, tak tě nebudu odrazovat. Ať se daří v roce 2017 !!!

                                    Vikasgard - Profil | Čt 15.12.2016 9:50:07

                                    Petr.J Ahoj a předně díky. Kdo vyrábí anýzovou esenci?

                                      viliam1735 - Profil | Čt 15.12.2016 9:47:44

                                      Urobte si vyvar bez kurata alebo bujonu.A potom zistite vyznam tekutej potravy.
                                      Samozrejme nie som zastanca predrazenych tekutých potrav, ale od tial podtial.
                                      Kazdy na to casom pride sam a urobi si v hlave poriadok,co kedy pouzit a co vynechat.
                                      Ale tekuta potrava ako taka,ma urcite velke zastupenie pri tvorbe boilies.Ci uz v studenej,alebo v teplej vode.Dodava im chut a pri spravnej kombinacii aj roznych potrav,dokazem boilies nazvat rychlym,rozpustnym,selektivnym.
                                      Niekto to rozdeluje podla tvrdosti ,ja podla druhu a mnozstva tekutej potravy.
                                      Takze nebude to asi az taka nezbytna zlozka.Samozrejme s rozumom.Pri vyvazenom pomere suchej a tekutej zlozky vznikne boilies ktore chyta.Toto vyrobci povazuju za alfa omegu.Ja to beriem ako samozrejmost a nerobim z toho zbytocnu vedu.
                                      Opacny nazor mam na esencie a aromy a tie pri tvorbe boilies na 95% nepouzivam.
                                      Nikoho nenutim a ani nepoucujem, len si pisem svoj nazor a vychadzam zo skusenosti nie z Google :o) A Maggi od Vitany kaprov chyta, o tom niet pochyb ,no boilies z kuchynskej linky uz robili nasi otcovia dedovia ale..... pointu tejto vety si kazdy domyslí.

                                        Petr.J - Profil | Čt 15.12.2016 9:45:47

                                        Vikasgard >> Normalne ho semel a pridej to do smesi. Musis toho tam dat docela dost aby jsi to citil. Pocitej ale s tim ze kapri cuch je silnejsi nez tvuj. Co ty necekris, kapr uz jo. Jinak anyzova esence se da koupit.