Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Smrtak - Profil | So 19.11.2016 7:15:46

milošs >> Dik. Mal si moznost porovnat to s CLOčkom od ccmúra?

    milošs - Profil | So 19.11.2016 7:13:53

    cechura09 >> není za co. Určitě se dá dostat pod 50 Kč/kg, když nahradíš předražené rybí moučky, tekutá játra, betain, AK, kasein, atd.

      milošs - Profil | So 19.11.2016 7:07:12

      Smrtak >> to je cena za kilovku, dostal jsem se i k 80 Kč/kg za větší balení, myslím, že to bylo 10 kilo

        PYTLAKS - Profil | Pá 18.11.2016 20:45:57

        cechura09 >> semen tam dej 20%,pak nějaké mléčné a rybí moučky a máš celoroční kule:-)

          cechura09 - Profil | Pá 18.11.2016 20:42:51

          milošs >>
          Děkuji za informace, zdá se kilo boilisu se dá v neojebaným složení směsi
          do stokoruny / 4euro/ udělat, což je rozhodně pobídka zkusit nějaký směsi do jara nachystat a něco vlastního našoulet. Ještě jednou díky

            cechura09 - Profil | Pá 18.11.2016 20:42:17

            Smrtak >>
            Děkuji za informace, zdá se kilo boilisu se dá v neojebaným složení směsi
            do stokoruny / 4euro/ udělat, což je rozhodně pobídka zkusit nějaký směsi do jara nachystat a něco vlastního našoulet. Ještě jednou díky

              Smrtak - Profil | Pá 18.11.2016 17:45:32

              milošs >> je to cena za kilo toho orluxu?

                Smrtak - Profil | Pá 18.11.2016 17:44:30

                cechura09 >> tie vajecne krmiva samotne. Bude to nieco ako clo. Ak klas8cku zmes zrnin tak tu predajnu chovatelskych krmiv. Aspon by malo. Chut ? :))) to podla tvojich poziadaviek. Ochutnavat ochutnavam ale len zo zvedavosti. Nema to ziadnu vypovednu hodnotu vo vztahu k atraktivite pre rybu.

                Ak mas moznost rie ich vajecne krmiva skusit a nepreplacat na postovnom urcite by som do toho siel

                  milošs - Profil | Pá 18.11.2016 14:16:11

                  cechura09 >> jo, taky to různě řežu, jak co mám k dispozici, ptačák s hrachem, lupinou, olejkou, atd. Raději luštěniny než obilniny - a prohnat šroťákem.

                    cechura09 - Profil | Pá 18.11.2016 13:59:54

                    milošs >> ORO Mix http://www.podstufka.cz/podstufka/eshop/2-1-VAJECNA​-A-ODCHOVNA-KRMIVA/0/5/224-ORO-MIX-20kg složením nevypadá taky zle. V nabídce je tam jeden i s red faktorem, který ale není skladem. Pokud bych to míchal se směsí zrnin, poměr 1:1 nebo víc zrnin, nebo je to jen na mne ? poslední dotaz - Ty zrna přejet šroťákem ??

                      milošs - Profil | Pá 18.11.2016 13:32:01

                      cechura09 >> dobrý ptačák je pro kanáry Orlux - Gold Patee, různý, s medem, s hmyzem, cena 110 - 130, prodejny ZOO. Ty jsou dobré. Jinak se dá nahradit směsmi obilovin a luštěnin, cena je potom někde jinde.

                        cechura09 - Profil | Pá 18.11.2016 13:31:27

                        Smrtak >> Ta vaječná krmiva samotná nebo se směsí zrnin v nějakém poměru?? Jako Brňák mám výhodu osobního vyzvednutí,
                        Jak Smrťáku zjišťuješ tu chuť?

                          Smrtak - Profil | Pá 18.11.2016 13:20:25

                          cechura09 >> od podstufky by mali/mohli byt dobre tie vajecne krmiva, co tam predavaju. Chelo by to objednat kilecko na skusku. Posta na svk je zial kruta.

                          Ak chces zmes zrnin, tak zajdi do nejakej predajne krmiv pre hospodarske zvierata. Budu tam mat namiesane zmesky pre andulyk ap odobne. Predavaju to z velkych pytlov, kilo u nas stalo tusim 1,6 ecka, co by slo. Pripadne si to namiesas podla chuti, no suroviny opat nakupis v rovnakej predajni.

                            Dávidlo - Profil | Pá 18.11.2016 13:03:19

                            Zdravim chtel bych se zeptat jestli by se mohla dat do boilies smesy krmna moucka pro pstruhovy poter,jestli ano kolik tak na 1kg smesy? Diky David

                              cechura09 - Profil | Pá 18.11.2016 12:52:39

                              Chlapi zdar, ačkoli rybařím 45 let, v chytání na boilies a zejména výrobě těchto nástrah jsem na začátku. U jiných surovin pro výrobu boilies jsem skoro v obraze, chybí mi zdroj na ptačí zob.
                              Za půlkilový pytlík ptačáku se mi dávat 160 kaček nechce. Poradíte nějaký rozumnější zdroj nebo suroviny pro směs na bázi ptačího zobu a jak je používat??
                              Z dosud objevených má něco v rozumnějších cenách Hulín a nedávno jsem zachytil kontakt
                              http://www.podstufka.cz/podstufka/eshop/1-1-SMESI-Z​RNIN/2-2-stredni-a-mali-papousci.
                              Za odpovědi díky jura

                                milošs - Profil | St 16.11.2016 13:49:38

                                Petr.J >> šrotujeme to do futra do levných koulí místo ptačáku a dobře se s tím pracuje

                                  Slavíček - Profil | St 16.11.2016 10:11:28

                                  Petr.J >> To u nás jeden chytá a krmí na koňský bob a taky to šlape a ryby to žerou pomalu celou sezónu .

                                    Slavíček - Profil | St 16.11.2016 10:08:07

                                    milošs >> Dávám obyc a funguje plus do něčeho es olej. Někdy to řeší člověk zbytečně s toho dělá vědu .

                                      Petr.J - Profil | St 16.11.2016 9:21:14

                                      milošs >> Aha no tak jsem zase o neco chytrejsi. Bob kdysi prodavali u nas v ZZN a chytal jsem na nej pomerne uspesne. Stalo to par korun a ryby to jedly.

                                        milošs - Profil | St 16.11.2016 8:46:41

                                        Petr.J >> lupina je lupina, vlčí bob, vypadá to jako placatej sladkej bílej hrách.