Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NKarel K70 - Profil | Ne 13.11.2016 20:26:04

Petr.J >> Ahoj Petře,já jím hodně nezdravě a hovínko mám super,je možné že je to tím bůčíčkem.Kikina ho baští taky?

    Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 19:33:46

    Petr.J >> řekl bych že to bude těmi ochucovadly,které v granulích bezpochyby jsou. Jinak by to nezrali ani ti psi. Sůl,tuk ale co dalšího,to netuším.

      NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 18:15:51

      roxtidy >> Tak samotnej šrot určitě, to ti musím dát za pravdu. Já dokonce i zkoušel dělat boiles z toho šrotu, kuličky jsem z toho upatlal, ale kapři to nevím proč nežrali. Ty granulové žerou celkem ochotně a i dlouhodobě. Pravděpodobně v tom je něco, co jim chutná a nutí je to žrát to dlouho. Já fakt nechci řešit, jestli to má takovou nebo makovou hodnotu, jestli je tam živočišná bílkovina nebo rostlinná, pro mě je důležité, že když to rozemelu, uválim z toho koule, tak ty koule kapři žerou. Kapří výživoví poradci proti tomu mají námitky, nelíbí se jim to, protože tím kaprům nedám to pravé, mohou se proti tomu ohrazovat, mohou proti tomu vznášet protesty, ale to je jediné, co s tím mohou dělat :-) Já se snažím kapry chytat a ne vykrmovat. Na vykrmování jsou ti co mají to nabušené boiles za 400 Kč kilo :-)

        Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 18:05:58

        Petr.J >> i za tech 16kc za kilo jsou furt oproti kukuricnemu srotu proste drahe :-)

          Ncechura09 - Profil | Ne 13.11.2016 18:04:26

          Petr.J >>
          Přes zimu se s tím zkusím popatlat. Několik nápadů mám.
          Díky za inspiraci .

            NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 17:59:57

            cechura09 >> Už jsem to v předešlých odpovědích napsal, jde to tak, že se jenom semelou granule, ty levné, přidá řepka, olej a česnek. Jde to samozřejmě i trochu vylepšit, můžeš přidat nějakou tu rybí moučku, třeba sušené mléko, můžeš přidat esenci, můžeš do toho namlejt játra, to všechno můžeš a koule tím nepochybně ještě vylepšíš, ale i u těch vylepšených se dostaneš s cenou na nějakých 40 Kč na kile. Já v podstatě asi 20 let chytám s různejma malejma obměnama na tohle a rozhodně nemohu říci, že bych měl méně úlovků, než rybáři, kteří by kouli pod 400 Kč na kile do vody nehodili.

              NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 17:53:52

              roxtidy >> Už jsem tu do toho nechtěl krafat, ale když koupím v akci 10 kg granulí pro psy za 160 Kč, ty granule rozemelu, přidám řepku, lososový olej, česnek, případně přidám trochu rybí moučky, protože kapři rybí moučku mají rádi, dostanu se na kile asi tak na 20-30 Kč, to považuji za velice slušnou cenu. Co tak koukám sojová mouka stojí tak 40 Kč, kukuřičná asi 20... Jsi mi schopen vysvětlit, co je na těch granulích drahé oproti tomu, když si sestavím směs? Jak jsem psal, jde to i bez té rybí moučky a olej klidně stolní a stejně to kapři žerou, cena je ještě menší.

                Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 16:30:07

                Slavíček >> presne tak ;-)

                  NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 16:24:59

                  roxtidy >> soju nedavam nepovazuji to za kvalitni prisadu ale souhlasim kdyz dam rybi moucku kuku srot psenicny srot aby to vic pojilo mouku vyjde to taky za hubicku a aspon vis co v tom mas

                    Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 16:18:34

                    Slavíček >> nechci tu moc rozebirat jak spravne cist slozeni granuli, ale pokud pisou 4% masa, tak to zcela jiste nejsou 4% masove moucky. Masem a zivocisnymi produkty mohou myslet cokoliv ze zvirete - dalsi znamka nekvalitnich granuli, a to je nespecificky popis jednotlivych slozek. Kvalitni granule maji napsano jake presne maso nebo moucku, jaky konkretni tuk, jake konkretni obiloviny atd Z tohodle slozeni dole nepoznas vubec nic.
                    Proto rikam, ze nez pouzit jakekoliv granule, tak je lepsi pouzit kukuricnou/sojovou mouku a pouzit k dochuceni napr, obycejnou sul. Je to levnejsi a dokonce i kvalitnejsi reseni.

                      NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 13:49:32

                      roxtidy >> Předpokládám že píšou sušenou moučku . Ale jak jsi napsal bude to sója nebo gluten kuku psenice nic víc . Nebo jestli nemysli těmi 4 % jak to nabustruji tekutými játry .

                        Ncechura09 - Profil | Ne 13.11.2016 13:23:30

                        Petr.J >>Chlapi, s dovolením se vám do této zajímavé diskuze zapojím s dotazem. Jsem v chytání na boilies těžkej začátečník a doposud jsem pří těch řekněme spíš pokusech při svých krátkých návštěvách dal přednost vykřičeným značkám- kilo za 4oo i víc. Úspěchy na boilie byly - no spíš nic moc, podstatně lepší výsledky jsem dělal s peletama. Protože lov na koulís nemám v úmyslu vzdát, jen bych se chtěl pokusit než kupovat hotovky, investovat něco do surovin a zkusit něco ušoulet sám, to máš Petře v úmyslu rozemlet granule, ovonět esencí, spojit vajíčkama a hotovo?? Dík za odpověď.

                          Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 13:17:24

                          Slavíček >> tam nejsou ani ty 4%, protože maso obsahuje 70% vody a granule méně než 10%. Tím pádem tam je tak 1% masa a vedlejších živočišných produktů což může být peří, kopyta kosti apod
                          Suma sumárum tam není maso žádné

                            Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 13:14:08

                            Petr.J >> takhle to má většina lidí. Ale pořád platí co jsem napsal. Netvrdím že po tom ten pes /kočka /kapr zemře. Jen je lidi laduji předraženým obilím a ani to nevědí,protože většina neumí přečíst správně složení ...uz si rozumíme? :-)

                              Nmik UTD - Profil | Ne 13.11.2016 12:19:42

                              Slavíček >> Kukuřičná esence je super věc, hlavně neokoukaná což je výhoda :P

                                NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 12:06:17

                                Smrtak >> Taky to jde udělat kuku věřím že by to šlapalo .

                                  NSmrtak - Profil | Ne 13.11.2016 11:48:33

                                  Slavíček >> Podla toho, čo si písal, by ti mala k úspechu úplne stačiť kukuričná esencia, ktorá by dala nástrahe a návnade chuť a vôňu kukurice.

                                    NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 9:11:06

                                    Slavíček >> my meli pred Kikinou jezevcici. Te jsem vyvaroval, nedostala nikdy nic spatneho, granule nechtela. Kdyz ji bylo 12 umrela na raka. Cely zivot mela caste prujmy. Kikina prujem snad nikdy nemela.

                                      NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 8:56:57

                                      Petr.J >> To nevím ale takovych lidí co tím krmí bude víc .Znamyho pes měl raka veterinář mu řekl že příčina může bejt v granulích ostatně nám pes taky nedávno umřel na raka .Taky to rodiče krmili levným žrádlem .Těžko říct nejvíc podle mě záleží na odolnosti zvířete .Je to jako s člověkem někdo žije zdrave umre na raka mladý někdo pije kouří ji nezdrave a dozije se vysokého věku

                                        NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 8:27:48

                                        Slavíček >> a jak mi vysvetlis, ze ten kocour stale zije a je zdrav?