Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 7:29:25

roxtidy >> dole jsem napsal ze vetsina bilkovin bude rostlineho puvodu 4% masa na 100g jsou 4 g to nema hodnotu ani kdyby to byl extrakt.Aby to zvirata zrala pridavaji do nekterych tekuty jatra rybi olej tim je v podstate oblbnou

    NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 7:15:09

    Z cedo jsou slozeny treba granule pro psyruhy? Je tem krev, olej, trochu rybi moucky a pojiva. Pstruzi to zerou a vyrostou z toho. Je pravda ze jejich maso neni takove jako u pstruha z potoka, ale tak uz to proste v dnesni dobe chodi.

      NPetr.J - Profil | Ne 13.11.2016 6:47:26

      roxtidy >> Moji rodice maji kocoura, je mu uz asi 10 let a je ve skvele kondici. Ten kocour cely zivot neji nic jineho nez granule Whiskas. Kdyz mu dam neco jineho, odmita to vzit. Chyta sice mysi, ale ty nezere, ty jenom taha do bytu a chlubi se jima. Podle toho co zde pises by ten kocour musel byt davno mrtvy. Nedelam si nejake iluze u zazracnem slozeni tech granuli, ale zcela evidentne mu tento druh potravy staci. Ja mam psa, maly nemecky pinc a cely zivot ji granule K 9 a k tomu kazdy den jeden kureci krk. Je ji 11 lwt a je v perfektni kondici, nikdy nebyla nemocna a ma krasna hovinka. K9 jsou sice trochu lepsi granule nez ty co davam kaprum do boiles, ale cena je jinde. Kapry krmim granulema za 16 kc kilo. To je cena, kterou u domacich mixu jenom stezi dosahnes. Kapri tohle krmeni ochotne prijimaji a to i dlouhodobe. Ono je neco jineho teorie u pocitace, spojena s reklamni masazi prodejcu a rady radoby odborniku na kapri vyzivu, kterych je na mrku opravdu spousta a konecnou praxi.

        Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 5:30:13

        hanyking >> a pokud by te zajimalo, jak je mozny, ze ty granule maji teda 32% dusikatych latek, tak se mkrni kolik procent bilkovin ma napr. sojova mouka. Mimochodem jeden z nejcastejsich alergenu pro psy/kocky. A kolik tam tedy te mouky (mixu muk) musi byt....znovu zopakuji, ze hromada - klidne 80-90%.

          Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 5:14:25

          hanyking >> ja netvrdim, ze mu kocici granule nemohou stacit k tomu, aby prezil a nebo se vykrmil. Ja tvrdim, ze naprosta vetsina granuli je dobre ochuceny srot, kde se o "mase" neda mluvit a u granuli v hodnote 40kc/kg to plati dvojnasob. A pokud s timhle nesouhlasis, tak proste neumis spravne precist slozeni granuli. Tudiz je po financni strance kravina davat do kouli granule, byt levne, protoze i ty nejlevnejsi jsou porad o hodne drazsi nez samotna obilna (ve vetsine pripadu kukuricna) mouka.
          A ty Whiskas granule, jejichz slozeni si sem umistil, to je ten nejvetsi brak, ktery muzes kocce dat. Je to stejny jako Pedegree atd. = hromada obili se soli, pak dlouho nic a ke konci kapanek nejake pofiderni nekonkretni zivocisne slozky, aby to alespon malicko vypadalo.
          Podivej se, jak se stravuje vetsina lidi. Des a hruza. A ted si uvedom jakou ma mozkovou kapacitu clovek a jakou kapr....z toho musi byt kazdemu, kdo se nad tim alespon trosku zamysli, jasne, ze kapr asi dost tezko plave v rybnice a premysli kolik ma co bilkovin/sacharidu/tuku, aby dobre prospival. A instinkt? Ten mu rika pouze jedine - "sezer cokoliv, abys neumrel" :-)

            NSlavíček - Profil | Ne 13.11.2016 0:34:52

            roxtidy >> Taky ne

              Nhanyking - Profil | Ne 13.11.2016 0:22:23

              roxtidy >>12.11.2016 23:43:28 S tím nesouhlasím. Když vycházíme z toho, že kapr je typické všežravé (omnivormní) zvíře stejně jako prase nebo potkan tak nevidím jediný důvod proč by ta kočičí granule byla pro kapra nutričně nedostatečná. Naopak si myslím, že to je pro kapra plnohodnotná potrava. Je to děláno pro kočky tedy pro čistě masožravá zvířata. Krmivo pro koi kapry má také kolem 32% dusíkatých látek. Pochopitelně v přírodě si kapr může vybírat tak je potřeba ho nějak zaujmout a neplatit více než je třeba. Ale jsem přesvědčen, že by se kapr dal normálně vykrmit těma granulema. Já je hážu třeba vrubozubcům a žerou je.

                Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 0:21:02

                Slavíček >> nevím jak ty ale já te pohádce výrobců o nutnosti vyváženosti a jakési nabusenosti nevěřím :-)

                  Nroxtidy - Profil | Ne 13.11.2016 0:04:10

                  Slavíček >> protože jí to prostě chutná.ryba na vyzivovou hodnotu totiž naprosto hází bobek.

                    NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 23:56:39

                    roxtidy >> já taky netvrdim že je to něco extra . Kukuřice 70g cukry kolem 10g bílkoviny brambora kolem 20g cukry 2g bílkovina .A teď mi řekni proč to tedy ryba žere když v tom proti boili nic
                    není ?

                      Nroxtidy - Profil | So 12.11.2016 23:43:28

                      Chlapi,ty vaše kočičí granule jsou jen hromada obilí :-) a kočky a psi to žerou protože to je plný soli. Podobný to bude i u těch kaprů ;-)

                        NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 21:05:22

                        Petr.J >> mastny jsou daval jsem nejaky podil plus trochu moucky a pojiva slapalo to a nebylo to drahy . Nejlevnejsi smes byla rybi moucka kuku a psenicny srot rybi to taky zrali

                          NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 21:03:11

                          Slavíček >> Já je zkoušel a měly v sobě hrozně oleje a po rozemletí, když se z toho udělalo těsto, bylo strašně mastný a nešlo to moc dobře válet, klouzalo to po rolbalu.

                            NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 21:00:05

                            Petr.J >> kdysy jsem pouzival koupil v akci pstruzi granule za 30kc kg to bylo super

                              NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:57:40

                              Slavíček >> Podle mě jsou ty granule celkem slušným základem pro výrobu koulí, jde to dělat jenom z nich, mám to vyzkoušený, i když ne ty kočičí a nebo to ještě třeba trochu dotunit, ale není třeba nad tím nějak zvlášť špekulovat. Pokud to jde válet a po uvaření to drží pohromadě, má to nějako výživovou hodnotu a je to atraktivní, nevidím důvod, proč to nepoužít.

                                NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 20:49:52

                                Petr.J >> doplnil jsem to taky tomu neverim

                                  NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:48:32

                                  Slavíček >> Hele, já jsem ten vědeckej přístup k výrobě koulí už dávno vzdal. Dříve, když jsem se řídil těma chytrejma knížkama, tak jsem patlal docela drahý koule, který chytaly, teď dělám koule naprosto jednoduchý, výživovou hodnotu nějak neřeším, dostal jsem se na zlomek ceny a ono to chytá úplně stejně. Kde bereš jistotu, že když budou koule napráskaný bílkovinama, že budou lépe chytat? Jak vysvětlíš, že kapr žere kukuřici, hrách, housku a jiné věci, které živočišné bílkoviny neobsahují ? No já jsem hanykinga varoval, že se určitě ozvou zkušení výživoví poradci :-)
                                  Je hele já to nedočet a nebo jsi to dopsal :-)

                                    NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 20:41:23

                                    Petr.J >> to bych ti mohl spocitat 30% je kolem 180g das dejme tomu krupici ta ma kolem 10g kukurice to sami konopi kolem 25g arasidy kolem 30g, vejce 10g kus syrovatka kolem 13g ,suseny mleko kolem 30, telasan kolem 20, kasein 90g, laktalbumin 60g, albumin 99g ,kvasnice 40g vśe na 100g .Jinak ze ryba pozna nejakou vyzivnou hodnotu tomu uz davno neverim nejdulezitejsi je vune chut . To by ryby kukurici brambory a pod .davno nezrali

                                      NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:33:08

                                      Slavíček >> No tak když dáš 30% moučky, opravdu kvalitní, protože ne každá má tolik bílkovin, máš v koulích tak 15 % bílkovin, to se už od těch granulí tak moc neliší, spíš si troufám tvrdit, že ty granule jsou výživnější.

                                        NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 20:29:17

                                        Petr.J >> moucka ma 60% bilkovin