Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:26:20

hanyking >> Tu moučku tam klidně můžeš dát, tím nic nezkazíš. Ale ta moučka moc nepojí, musel by jsi zase vyzkoušet, jestli by ti to drželo. Radím ti, udělej koule z granulí a nedělej jiné pokusy, zbytečně to prodražíš a v konečném výsledku to bude to samé. Tu řepku samozřejmě jo, to je dobrá pro urychlení trávení a navíc kaprům velice chutná.

    NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:23:04

    Slavíček >> Když dělám koule ze směsi, dávám tam asi 30% rybí moučky, to je v podstatě jediná živočišná bílkovina, když neberu v úvahu vejce. Rybí moučka samozřejmě není 100% bílkovina, bílkoviny je v ní celkem málo. Ty myslím dáváš také 30% mouček, tak v čem se to tak liší od těch granulí?

      Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 20:20:04

      A co tam dát 20% řepky, a trochu rybí moučky. Třeba 5% normální a 5% enzymaticky předtrávené. Ta řepka by snížila ještě cenu a trocha té moučky by to hodně vylepšila. Podle mě.

        NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:17:00

        Slavíček >> To ale přeci ničemu nevadí. Když to můžou žrát kočky, nevidím jediný důvod, proč by to nemohl sežrat kapr.

          Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 20:16:09

          Slavíček >> maso a výrobky živočišného původu (min. 4% jater v náplni polštářků)

            NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 20:07:44

            hanyking >> tak jsem se moc nemýlil 4% masa většina bílkovin je rostlinného původu.

              NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 20:05:20

              hanyking >> Tak to je ideálně vyvážená směs. Nic neřeš a udělej koule jenom z toho. Vyzkoušej ale třeba jenom jedno vejce, jestli to bude držet. Mě ty levné pro psy držely krásně, kámoš si koupil nějaké pro štěňata, ty byly hrozně mastný a držely blbě, musel to jenom přidávat do smesi.

                Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 20:00:46

                Složení whiskas tuňÁK - protein 32% TUK 10,5%, ANORGANICKÉ LÁTKY 8%. Plno látek v tom je. myslím, že to je pro ryby to nejlepší. Cena v akci vyjde kolem 40Kč. Ve velkém balení 14kg to je pořád těch 40Kč/kg.

                obiloviny (min. 4%), maso a výrobky živočišného původu (min. 4% jater v náplni polštářků), bílkovinné extrakty rostlinného původu, oleje a tuky (min. 0.1% slunečnicového oleje), vedlejší výrobky rostlinného původu, minerální látky, ryby a vedlejší výrobky z ryb (obsahuje min. 4% tuňáka v béžových granulích), zelenina (min. 4% mrkve v oranžových granulích, min. 4% hrášku v zelených granulích).

                DEKLAROVANÉ JAKOSTNÍ ZNAKY (V %):

                N – látky 32%, tuky 11%, anorganické látky 8%, vláknina 1.5%, vápník 1.1%, fosfor 1%, taurin 1000 mg/kg.

                DOPLŇKOVÉ LÁTKY V 1 KG: s antioxidanty – doplňkové látky ES, s barvivy – doplňkové látky ES.

                Nutriční doplňkové látky:

                Vitamin A 14000 IU, Vitamin D3 1550 IU, Vitamin E 170 mg, síran měďnatý pentahydrát 25 mg, síran manganatý monohydrát 22 mg, jodid draselný 2.1 mg, síran zinečnatý monohydrát 100 mg.

                  Nmik UTD - Profil | So 12.11.2016 19:51:46

                  BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 12.11.2016 17:14:02 >> Směs 300g nestojí majlant a uděláš z toho popáku na 2 léta

                    NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 19:32:25

                    Petr.J >> Jasný pokud je má proč je nedat zkusil bych pojivost max přidal rybi moučku kdybych chtěl větší výživnou hodnotu nějaký koreni a hotovo .Do chladnější vody by nebylo spatny pridat něco hrubého .

                      NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 19:26:44

                      Slavíček >> Tak jestli ty granule už má, proč by je nepoužil. Já teda ty psovský normálně kupuju a ryby to dost ochutně žerou. Krásně se to válí, dobře to drží, nějaká ta bílkovina tam taky bude. Kupuju takové ty co se prodávají v akci, loni jsem koupil pytel nějakých bono, či jak se to jmenovalo a stály 160 Kč 10 kg.

                        NSlavíček - Profil | So 12.11.2016 19:20:40

                        hanyking >> Kolik ty granule stáli ? Vidím to stejne jako Petr většina granulí má v sobě malé procento masa když tam dáš dejme tomu 200g tak můžeš tam dát rovnou krupicí je to samé a levnější . Vezmi masokostní moučku ta je většinou obsažena právě v těch granulích kolik jí tam asi bude když celkově mají kolem 25 g bílkovin na 100g a samotná podle kvality má 50g vejš .A to počítají všechny bílkoviny tak i obili kukuřice sóji tak kolik tam toho masa asi bude ?

                          NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 19:19:12

                          hanyking >> Já na to v létě chytám. Tý řepky, tak asi hrnek na kilo, moc to nevážím. Chce to ty granule pěkně rozemlejt, já je proháním šroťákem.

                            Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 19:11:24

                            Petr.J >> Kolik % si tam dával řepky? Proč už na ně nechytáš? V těch granulích jsou určitě nějaká ochucovadla a proto to tak funguje.

                              NPetr.J - Profil | So 12.11.2016 18:52:20

                              hanyking >> Řepku umletou. Ne jinak nic, jenom jako atraktor česnekový prášek, 1 pytlík na kg směsi. Vajíčka, to je všechno.

                                Nladan1303 - Profil | So 12.11.2016 18:44:36

                                hanyking >> aha,já myslel šrot jako šrot

                                  Nviliam1735 - Profil | So 12.11.2016 18:44:33

                                  hanyking >>
                                  Uber krupice polovicu a tiez.z repky polovicu a miesto toho tam pridaj tu zmes cize 150g s tych granul..Nasledne uz z kompletnej suchej zmesy odober 100g a slahni tam jedno vajce a skus ako to poji drzi a aku to ma konzistenciu. Budes pouzivat vtacak ako som ti navrhoval?Ak nie tak repku uplne vynechaj a slahni tam 200g tej zmesy na kocky ale potom nechaj krupice tych 200g.Neviem ako.sa chova ten namlety srot s tych granuli a ako poji tak preto radsej opatrne z hrbozrnymi zmesami.Daj vediet potom ako si dopadol.

                                    Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 18:41:14

                                    ladan1303 >> To ne. Kočičí mají víc živočišných proteinů.

                                      Nhanyking - Profil | So 12.11.2016 18:40:18

                                      Petr.J >> Tu řepku si dával celou nebo namletou? Kolik%? A jinak si do směsi nic nedával?

                                        Nladan1303 - Profil | So 12.11.2016 18:40:01

                                        Petr.J >> kočičí jsou stejný jako pro psy.jedinej rozdíl je obrázek na obalu