Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Petr.J - Profil | So 12.11.2016 18:28:47

hanyking >> Hele dělal jsem koule z rozemletých granulí pro psy, takové ty nejlevnější za 200 Kč 10 kg a jenom jsem tam dal trochu řepky. Drželo to dobře, krásně se to válelo a i když ti zřejmě místní výživoví poradci pro kapry budou tvrdit, že to je na ho.no, tak já na to s úspěchem chytal. Kočičí na tom budou podobně. Přeber si to jak chceš.

    hanyking - Profil | So 12.11.2016 18:11:00

    Tak bych vyšel z té směsi jak si psal.

    20% rybi mucka
    10% repka
    20% kukusrot - radsej pouzit vtacak
    20% krupica
    10% susene mlieko
    5% gluten
    5% albumin
    10%robin red
    9 vajec
    20 ml oleja

    Rolovat to nebudu. Uvařím to v sáčku na tlačenku a nakrájím. Drtím je mlýnkem na kávu a má to hrubost asi jako šrot.

      viliam1735 - Profil | So 12.11.2016 17:54:26

      hanyking >>
      Tak skus opisat tu zmes do ktorej to chces pridat.A ake velkosti drtenych granuli mas na mysli aby si to aj naroloval.
      A rybacia mucka ti to nezlepi.

        hanyking - Profil | So 12.11.2016 17:18:53

        viliam1735 >> ahoj jak bys sestavil směs kdybych tam chtěl dát drcené kočičí granule? Mám jich hodně nakoupených z akce a koupil jsem novej strojek. Mám tam dát ještě rybí moučku? díky

          ladan1303 - Profil | So 12.11.2016 17:15:21

          BOILIE GANG - Shaman >> Discobijec - 12.11.2016 17:14:02 >> kup směs

            Discobijec - Profil | So 12.11.2016 17:14:02

            Uměl by někdo poradit jak na plovky bez drcenýho korku ?

              Petr.J - Profil | So 12.11.2016 8:08:39

              Sajmon99 >> Také rozemletá játra stojí pár korun. Když se to dá dohromady s rybí omáčkou a sojovkou, v podstatě nic jiného tekutého není třeba.

                tvistr - Profil | Pá 11.11.2016 23:13:33

                Sajmon99 >> Rybí omáčku , sojovku koupíš za pár korun všude ...)))

                  Sajmon99 - Profil | Pá 11.11.2016 20:06:31

                  Zdravim , potreboval by som poradit od akych firiem preferujete tekute zlozky na kolko som student a nemam dost penazi na experimentovanie.

                    viliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 19:03:24

                    Slavíček >>
                    Tak som to dobre pochopil.Ok dolezite je ze tomu veris a ze ti to funguje,, tak nech ti to pipa.

                      Slavíček - Profil | Pá 11.11.2016 18:53:01

                      viliam1735 >> mam jinou směs ale navíc ji nevarim tak dlouho

                        viliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 18:34:08

                        Slavíček >>
                        Asi sa nerozumieme.Ja myslim aku vyhodu mas v nedovarenych boiliesoch.Nie ako pracuju uz hotove zlozky v studenej vode kde gulicka je na haciku.
                        Alebo som to ja zle pochopil.Ja kazdu gulu uvarim a ked robim gulu na studenu vodu robim uplne inu zmes od zakladu ako suchu tak tekutu,ale nerobim rozdiel vo vareni .

                          Petr.J - Profil | Pá 11.11.2016 18:15:17

                          Slavíček >> Já to řeším tak, že když je voda studená, sedím raději doma a tak nemusím vymejšlet koule na studenou :-) Představa, že v tomhle počasí straším někde u vody ve stanu mě fakt děsí :-(

                            Slavíček - Profil | Pá 11.11.2016 17:09:32

                            viliam1735 >> Samozřejmě i směs dělá hodně je lepší víc hrubých složek méně pojiva . Suchy etrakty moc nedávám skoro vůbec nějak jsem nepoznal rozdil s nima bez . Nejdřív se uvolňují tekutý složky ve studené vodě to platí mnohem víc než v teply .Čím teplejší voda tím rychleji se uvolňují složky do vody Vezmi si jak dlouho vydrží masový vývar v chladu jak dlouho v teple s masem je to stejny v teplý se rozkládá rychleji .

                              viliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 16:44:46

                              Slavíček -
                              Si myslis ze cim dlhsie varis boilies tym viac vo vode vydrzi.Ja si myslim ze to zavisi hlavne od zakladnej zmesi,a strukture boilies a v neposlednom rade od mnozmstva a typu extractu.Len sa pytam nemudrujem len som nikdy nad tym takto nerozmyslal.Uvarim a hotovo.Ak som.mal varku ktoru som vybral skor tak bola akurat viac nachylna na plesen.Konzervant nepouzivam.Jediny rozdiel som videl teda v tom.

                                Slavíček - Profil | Pá 11.11.2016 16:36:00

                                ladan1303 - 11.11.2016 16:29:31 > Mě to tak funguje roky tak už to neresim akorát koule do studeny vody do teplý nejdou moc použít . Mala vydrz

                                  ladan1303 - Profil | Pá 11.11.2016 16:29:31

                                  Slavíček >> a není lepší udělat na chytání úplně stejný ,akorá do teplý vody větší

                                    Slavíček - Profil | Pá 11.11.2016 16:18:24

                                    Fishky - 11.11.2016 16:00:17 >>Dik za info já vařím podle teploty do jaké to chci použit Do studené vody je lepší méně a naopak čím teplejší voda tím dyl

                                      Fishky - Profil | Pá 11.11.2016 16:00:17

                                      Slavíček >> Při 100°C se voda vypařuje z celého objemu, takže jakmile koule dosáhne teploty 100°C, unikající plyn jí vytlačí na hladinu - když dám půl kila či kilo, či dvě kila do vody, při navíc s klidně různě silným plamenem či plotnou, tak to trvá hodně různě, při vyplavání to trefím bez hlídání uplně v pohodě. Tož asi tak ;-)

                                      PS: plavat musí koule z pistole i z mlýnku, fyzika je prostě neúprosná :)

                                        Pvl - Profil | Pá 11.11.2016 14:10:19

                                        sidneyv >> Nu dobrá :o§) ať to šlape .