Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

Nsidneyv - Profil | Pá 11.11.2016 13:51:01

CT Timata >> ano sak robim boile od roku 1998, ale len nedavno som presiel na kompresorovu technologiu. ja som nikd nerozkrajoval. Ked aj bolo v strede trochu makke, nedovarane, nevidim to ako nejaky problem. vyschne a moze sa lapat :)

PVL - samozrejme, ze mam svoj rozum, ale nevidim zle nic na tom sa spytat, ci sa podobna vec deje aj druhym

    NSlavíček - Profil | Pá 11.11.2016 13:49:35

    sidneyv >> Jinak proč tohle resis ?Osobně se řídím pouze časem jestli vyplavou nebo ne je mi úplně jedno .

      NPvl - Profil | Pá 11.11.2016 13:19:01

      CT Timata >> Jsou tací co se potřebují ptát, jako kdyby neměli svůj rozum :o§))

        NCT Timata - Profil | Pá 11.11.2016 12:24:45

        sidneyv >> este ze to varis, lebo keby to paris, tak neviem kedy by si to vyberal,ked si mal meritko vyplavanie na povrch :-). Ja aj ked varim, tak ked vyplavaju, tak jednu rozkrojim a vidim, ci to tam este nechat alebo staci. Uz sa mi stalo, ze vyplavali a stred nedovareny. Keby nevyplavali, tak to neriesim, pockam urcity cas a jednu vyskusam a podla toho odsledujem cas a vyberiem. Sa cudujem, ze si sa aj pytal na taku prkotinu, ked chytas uz nejaky ten rok :-).

          Nsidneyv - Profil | Pá 11.11.2016 11:52:46

          Petr.J >> nuz neviem, ci je to zle, alebo nie. Len vzdy som vyberal po vyplavani. A nikdy som nestrazil cas varenia. Tak teraz asi musim zacat. Robim len 30mm gule.

            Nviliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 11:45:13

            Smrtak >>

            V poriadku nabudúce ak sa zapojim budem strucnejsi.

              NSmrtak - Profil | Pá 11.11.2016 11:38:19

              hraji >> nuz preferujem jasnu vymenu informacii. Setrim ludom klavesnice. Btw hraji. reagoval na moju otazku 😀

                Nhraji - Profil | Pá 11.11.2016 11:30:32

                Smrtak >> proč máš pocit, že ty jsi ten správný, kdo má rozhodovat, jak jiní reagují na cizí dotazy? Nebo jenom tak prudíš?

                  NSmrtak - Profil | Pá 11.11.2016 11:28:20

                  viliam1735 >> stacilo napisat ze pri rovnakom priemere a case su z pneu nedovarene. Bez balastu. To s googlom nechapem.

                  Inak zaujimave. Zanedlho bude pneu pistol tak sa take info hodi. Diky

                    NPvl - Profil | Pá 11.11.2016 11:23:25

                    sidneyv >> Vařil bych je jako normálně --ale - po vytažení bych na zkoušku jednu rozříznul v případě že nebude dovařená , vařil bych déle .

                      Nviliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 11:21:28

                      Smrtak >>

                      Pisem to z vlastnej skusenosti.NIe som vedec ani chemik.Som elektrotechnik.
                      No mam oci a hodinky v dnesnej dobe ma aj Somalcan.Ak som robil cesto cez kompresor tiez som spozoroval ze pri 24mm gule a dobou varenia 3 minuty som mal boilies nedovareny.Kdez to z mlynceka 3 minuty stacili a gula bola dobre prevarena,stred nebol surovy.Nezajem ci vyplavaju zaujma ma stred gule.V tej dobe som si ani neuvedomil ze by to bolo kompresorom az po precitani Petrovho prispevku.
                      Odpovedal som na zaklade vlastného pozorovania a nie pomocou Google vyhladavaca :oo))))

                        NPetr.J - Profil | Pá 11.11.2016 11:19:21

                        sidneyv >> A máš pocit, že když nevyplavou, že je to špatné? Já si teda myslím, že to nijak nevadí.

                          NSmrtak - Profil | Pá 11.11.2016 10:55:54

                          viliam1735 >> pri vareni ide o kaogulaciu protein9v vplyvom tepla. Prenasa lepsie stiahnuta gula teplo menej? alebo aky je dovod dlhsieho varenia? Kriterium musia vyplavat neberiem ako vysvetlenie. Su gule z pneu vs mlyncek nedovarene pri rovnak9m case varu?

                            Nviliam1735 - Profil | Pá 11.11.2016 9:16:00

                            sidneyv >>

                            Treba varit dlhsie.Je to následok tlaku v kompresori a gulu ti viac zatvori.Treba len dlhsie povarit.

                              NSlavíček - Profil | Pá 11.11.2016 9:09:37

                              sidneyv >> Tak takový problém nemám dělám to v malým pistolí ve větším reznickym mlynkem na maso

                                Nsidneyv - Profil | Pá 11.11.2016 8:56:35

                                Zdravim, Odkedy tlacim hady cez valec napojeny na kompresor, pri vareni mi boile nevyplavaju na povrch.
                                Ked som to robil mlyncekom, vzdy mi vyplavali a nasledne som ich vyberal.
                                Mate podobne skusenosti, resp. cim to moze byt?
                                Zmesi mam rovnake.

                                  Nviliam1735 - Profil | Čt 10.11.2016 14:35:17

                                  CT Timata >>

                                  Vlastne ano :) Ale aj tak to bolo zmesou :)
                                  Dojdi v nedelu na Dunaj ideme aj s Majom

                                    NCT Timata - Profil | Čt 10.11.2016 14:21:25

                                    viliam1735 >> to boli aromy vsetko.

                                      Nviliam1735 - Profil | Čt 10.11.2016 14:16:14

                                      CT Timata >>

                                      Podla mna ti chytala zmes a nie esencia.A ked myslis tie esencaky co sme vonali na Vahu z jari tak to je naozaj sila.

                                        NRK - Profil | St 9.11.2016 12:48:27

                                        CT Timata >> tak ono se zkouší,ale konec je v nedohlednu.Kdyz si to člověk přečte rok i více zpět,tak je to pořád stejný a nijaký a tak to bude i za dvacet let