Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

NFishky - Profil | Po 7.11.2016 11:59:12

viliam1735 >> to máš pravdu, problém je vždy mezi židlí a pruty, jinde být vlastně nemůže. Když chytám na špatné koule, je to moje "vina", ne vina koulí. V koulích chyba není, chybně je jen použiju...

Kdysi dávno jsme se na závodech kousek od Brna trápili a každá bodovaná ryba byla těžce vydřená, vlasně ani ty nebodované nám moc nešli a moc to nekousalo. Team ob jeden team naproti nám však chytal rybu za rybou - ikdyž malé, ale chytal. Shodou okolností byl to parťákův kamarád a věděl na co chytá - a stejnou kouli měl i parťák. Dali jsme to tam a s malým pytlíkem koulí bez krmení vyhráli. On krmil hojně a stáhnul si malou rybu, my měli stejnou příchuť ale bez krmení a chytali větší ryby... takže i když jsme oba měli to samé, výsledek byl rozdílný.

    Nviliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 11:58:36

    hanyking >>
    Nemas tam mliecne bielkoviny.
    Gluten mozes nahradit ryzovou mukou daju sa pouzit aj psenicne klicky.

      Nhanyking - Profil | Po 7.11.2016 11:51:41

      viliam1735 >> dík za tip. Já se chci vyhnout použití speciálních směsí které se dají koupit jen v rybářských obchodech. Nedá se ten alubim nahradit vejci a lepek normálně moukou? Chci se vyhnout tomu komerčnímu šílenství. Nejsem socka ale z principu se dívám na poměr cena - výkon.

        Nviliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 11:40:47

        Fishky >>

        Tam je moznost ze nie je problem v boilies,ale medzi stolickou a udicou.Aj nad tym sa treba zamysliet.

          NFishky - Profil | Po 7.11.2016 11:34:48

          Martian >> No to máš pravdu, na druhou stranu jestli chytáš sám bez konkurence, je defakto ganz egál čím krmíš, prostě chytat budeš, nebo nebudeš a pak řekneš že ryba nežrala :) uplně jiné je to třeba na závodech, kde soused vlevo a vpravo chytá, dno je lavor, takže mají stejné místo jako ty a tobě to ani za zlaté prase nechce pípnout - no a to je pak na pováženou co tam dát ;-) (a to jsou to chvíle, kdy boilies z namlety arapajmy, zabi stehýnka a trochu popela z dveste let staryho nilskyho okouna přichází na scénu - a když to pak najednou začne jezdit víc než sousedům a při vyhlášení jsi vysmátý, tak máš jasno čím to bylo, že to ze začátku nebralo :)

            NMartian - Profil | Po 7.11.2016 11:31:12

            viliam1735 >> boilies je velka veda... Z pohledu obchodnika vybrané značky :-)))))) kdyby přece výrobci rekli, ze je to jednoduchý jak facka a nic na tom není... Tak nic neprodaj... Ale jak sou tam namlety arapajmy, zabi stehýnka a trochu popela z dveste let staryho nilskyho okouna.... Tak to vali samo :-))))

              NSlavíček - Profil | Po 7.11.2016 11:27:40

              Martian >> Jo micham si svoje od samého začátku co jsem začal s lovem na boili příští rok to bude 17 roku .

                Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 11:27:09

                viliam1735 >> šak jo,chytej na co chceš.mně je to jedno

                  NMartian - Profil | Po 7.11.2016 11:18:50

                  Slavíček >> obavy? Já zadny obavy nemam :-) ale abys slepil těsto s tou nenamletou teplou, tak to musíš nějak slepit = uzavřít. Já tam dávám vajca taky, je to všechno o poměru surovin... Jestli rolujes, tak to vis dobre sam :-)

                    Nviliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 10:51:15

                    ladan1303 >>

                    Ja som nikde nepisal ze kapri zeru navonanu gumu,ale.robit vedu z boilies mi pride take nemoderne.Ja do boilies absolutne napriklad nepouzivam ani aromu,ani esenciu.Takze o tej voni to asi nebude na kolko ryby to chyta.Mozno nie je ventil gumka ako ventil gumka.Niekedy staci pouzit sedlacky rozum a veci sa stanu ovela jednoduchsimy.

                      Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 10:32:42

                      Slavíček >> a tady je to samej vědátor

                        NSlavíček - Profil | Po 7.11.2016 10:28:49

                        ladan1303 >> Věda to začíná bejt teprve když to chceš udelat aby to bylo levný dobře to chytalo . Za cenu jakou to koupíš to uvarit věda opravdu není .

                          Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 10:22:12

                          viliam1735 >> máš pravdu.bojlíz není věda.pokuď tam ten kapr je a má chuť tak sežere i ventilgumku.otázka zní,jak dlouho ji bude chtít

                            Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 10:18:17

                            musím se přiznat že tento druh rybolovu již omezuji.za těch bezmála20 roků boilímánie jsem dosáhl na nesčetně proher i vítězství.mám pocit že jsem naplněn.v čím dále větší míře se přikláním k lovu se splávkem nebo feederu.tím nechci tvrdit že si vobčas nenahodím tajúplnou kouli .tak ať vám pruty rajtujou ve vidlích

                              Nviliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 10:14:50

                              C@rpSt4r >>

                              V prvom rade pre kapra je dolezita chut po rozdrveni,v druhom rade je to tvrdost bolies a to je vsetko.
                              O traveni kapra sa tu nebudem bavit na kolko je to velmi rozdielne v zavislosti od teploty vody a velkosti kapra.
                              Basnicky typu,kapor si uvedomuje co prave zerie a vie ze je to zdrave, ma uz davno presli.Napriklad taky betain v boilies uz nepouzivam a zatial to kapri nezistili :))
                              V jednoduchosti je krasa a zbytocne kombinovanie ,znamena drahe a vela krat menej uspesne.
                              Boilies nie je veda,je to ako urobit dobru svieckovu :)

                                NDiscobijec - Profil | Po 7.11.2016 10:10:55

                                ladan1303 >> Tak stím naprosto souhlasím, muj novej osobak mi letos prisel právě dva metry od krmnyho fleku kde jsme se bavili 60níkama

                                  NFishky - Profil | Po 7.11.2016 10:07:33

                                  C@rpSt4r >> pořádná koule je pro každého něco jiného. Někdo má na závodech bodovanou rybu od 3 kg a super koule budou pro něj ty, s kterými bude ty malé ryby mydlit hlava nehlava s heslem raději deset 3kg ryb, než jednoho desetikiláče. No a někdo bude sedět na lodi na přehradě, na hladině kolem něj budou 20kg ryby a tak ten tříkiláč s tom malou koulí nebude to pravé ořechové... takže co je pro tebe pořádná koule víš jen ty sám.

                                    Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 10:03:20

                                    C@rpSt4r >> i tak bych to nazval.jen těch vajec bych dal osm jelikož normálně dávám max.čyři

                                      Nladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 10:00:19

                                      Fishky >> tak to jsme na stejné vlně.nikdy jsem nepochopil borce co chytli kapra +,-70 cm a brečeli že nemaj foťák

                                        NC@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 10:00:02

                                        ladan1303 >> jo to je klasika :)) ale jen tak bych chtel vedet co u ostatnich rybaru znamena "poradna koule" jen co je to za pojem :) jako nejaka 24mm vysusena ktera v sobe ma 12ks vajec na kg? :)