Poměr surovin v boilie

Zdar,chci si udělat kvalitní boilie,mam několik surovin ale nevím v jakém poměru na 1kg,seznam zde: rybí moučka ,kukuricna moučka, halibut moučka, tunakova moučka, moucka s repky, pivovarske kvasnice, susene mléko, betain, vitalakt, vejce, extrakt(jaký koliv), aminokomplex, rybi olej, sladidlo, konzervant. Nejaka dobra duše a poradí kolik čeho dat do 1kg smesy jak suchý tak tekutý?
Autor diskuse: pepas1998 - Profil , 30.8.2016 kaprařina - nástrahy, návnady

C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:57:42

viliam1735 >> pod pojmem masovy zaklad si predstavuji asi to ze smes obsahuje urcite procenta masove moucky :) ja myslim ze je prave uplne jedno co clovek nakombinuje jen je potreba aby to ryba stravila za co nejmensi cas a neco z toho mela....myslim ze at clovek udela jakokoliv prichut tak na nejake vode to muze krasne jezdit...nebo se pletu? :)

    ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:57:08

    C@rpSt4r >> však,není nic lepšího než nahodit pořádnou kouli mimo lovné místo a s druhým prutem se tak trochu bavit

      Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:54:45

      ladan1303 >> já také ne, nehoním se po trofejácích, tomuto jsem nikdy nepropadl. Mám rád lov na vlas, je mi celkem jedno, zda tam koupu boilies, peletu nebo tři zrnka kukuřice, nejsem ortodoxní kaprař a vůbec se nezlobím, když to rozhrčí metrový amur :)

        C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:53:54

        ladan1303 >> vsak ja tu vse beru s rezervou...spis tak hledam co by mohlo padnout zrovna me do oka :) taky mam podobnou zkusenost jako ty a mam radsi koule co pracuji nez betonovky...radsi si 5×za den prehodim nez celej den cekat na zaber a pak to stejne slukne nasada nebo cejn... na vode kde chytam se me taky vyplatilo spis rychlorozpustne ale stejne si na pristi rok chci udelat par kg betonovky...kdyz je clovek tyden na rybach tak aby na noc hodil neco poradnyho aby se vyspal...vikendovka jde odchytat i s rychlovkama ale tyden udela svoje a kdyz kousou tak se to fakt neda a je potreba vymyslet neco vic selektivniho :))

          ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:51:51

          Fishky >> přesně.kluk je ještě mladej svoje trofeje si bude muset vysedět.já už ty ambice nemám a na ty stovky kaprohodin už budu asi jen vzpomínat. když bude chtít,může se stát kaproborcem .to již záleží jen na něm.

            viliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 9:48:42

            C@rpSt4r >>

            Nie nepochopil si to dobre.
            Samozrejme ze chytat to bude,ale je to zbytocne prekombinovane.
            A neviem co si predstavujes pod pojmom masovy zaklad.

              ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:46:10

              Slavíček >> souhlasím

                ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:45:23

                C@rpSt4r >> tady všechny rady musíš brát s rezervou.každý z lovců má svoje metody a zkušenosti.nejlepší bude z ťěch střípků tu mozaiku skládat a zkoušet.a hlavně jak již bylo řečeno nevymýšlet vymyšlené.u nás jsou teď již velkým hitem koule od lastie .zvláštní,hotovky které šlapou

                  Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:43:01

                  C@rpSt4r >> no když to pípne, je určitě větší pravděpodobnost na větší rybu, než při 10mm rozpustné kuličce opatlané obalovačkou nalepené pod mrňavým háčkem a s velkým PVA ;-)

                    Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 9:38:52

                    ladan1303 >> Všechno záleží od typu vody osádce teplotě . Ale všeobecně udělat něco na co by šla pouze větší ryba nelze Co funguje na jedny vodě na další vůbec nemusí . Myslet si že jedna surovina udělá koule selektivní to nelze .Něco chytá větší procento větších ryb ale nedělá to jedna věc ale soubor všeho .

                      ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:38:39

                      C@rpSt4r >> i to se dáovšem pokud k tomu ten óbrkapř nepřiplave tak to po týdnu zbalíš a pojedeš domů

                        C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:38:26

                        viliam1735 >> pochopil jsem dobre ze kdyz udelam masovej zaklad na ovocnej boilies tak nic nelapnu? :)

                          ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:36:12

                          Slavíček >> já žádnou nežádoucí rybu nechytám a že ji na dalasu máme poměrně dost

                            C@rpSt4r - Profil | Po 7.11.2016 9:35:01

                            Fishky >> takze "zabetonovat" 24mm kule 2×24 pod 4ku hak 5cm od hacku? :)

                              viliam1735 - Profil | Po 7.11.2016 9:34:10

                              Skusim inak.

                              Vela ludi robi z pripravy boilies vedu a predstavuje si rozne chemicke vzorce a ja neviem co este.
                              Popritom je to uplne jednoduche, len si treba uvedomit par zakladnych veci.
                              Co je vlastne boilies?
                              Boilies je nahrada pouzivania cesta z krupice a vajec ktore pouzivali nasi otcovia,dedovia.
                              Výhodou bolies oproti klasickému cestu je trvacnost a tvrdost.
                              Stavebný kamen pre tvorbu boilies je rybacia mucka,v masovkach a objemove zlozky + mliecne proteiny v sladkých boilie.
                              Zaklad kvalitného boilies je v prvom rade dobre vyvazena sucha zmes.
                              Co sa tyka tetutych zloziek tak zaklad tvoria vajcia a prave ich pocet dokaze ovplivnit jak tuhost cesta,nasledne tvrdost a cerstvost.
                              Pri tvorbe novej zakladnej zmesy, je dobre si odvazit 100g suchej a pouzit jedno vajce ak si nieste isty.Mohol by som pokracovat,ale koho by to tu asi zaujmalo :)


                                Slavíček - Profil | Po 7.11.2016 9:32:32

                                ladan1303 >> To není selektivní naopak láká hodně i nežádoucí rybu . Takže neplatí čím víc tím líp .Selektivitu dělá tvrdost množství atraktoru způsob prezentace technika krmení .

                                  Fishky - Profil | Po 7.11.2016 9:25:18

                                  C@rpSt4r >> čau, selekce je jen velikost a tvrdost pořádný háček a delší přívěs, někdo ti určitě chybně poradí pálivou papriku, nebo čili, ale kapsicin ryby necítí, cítí ho jen savci.

                                    ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:22:23

                                    C@rpSt4r >> čili,čili,čili

                                      ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:21:13

                                      Fishky >> jsem o tvaru nic nepsal,myslel jsem ingredience

                                        ladan1303 - Profil | Po 7.11.2016 9:19:27

                                        C@rpSt4r >> abych jen nechválil.je to asi dva roky kdy jsme byli totálně bez záběru.snad po třech dnech kámoš přehraboval staré zásoby a našel koule čtyři roky staré tvrdé na kamen jež jsme používali v itálii.ze zoufalství nastražil a začal koncert.