Původ kaprů na Katlově a ostatních soukromých revírech

Zakládám diskuzi s cílem osvětlit původ ryb na soukromých vodách ostatním rybářům, kteří se o to nezajímají.
Momentálně jede aféra Katlov a prozatím dva poznaní kapři odvezení z Pálavy a svazové pískovny (do r.06). Můžete dávat fotky kaprů ulovených na svazovkách, které jste následně poznali na soukromácích, nebo se jen vyjádřit k aktuální situaci s JV a přidat názor.
Tímto neříkám, že všechny soukromé revíry mají ukradené ryby.
Autor diskuse: Luky61 - Profil , 18.5.2016 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: MichalM(štikař) Profil

Souhlasíte s odvážením kaprů na soukromé revíry?

A) Nesouhlasím89%

B) Souhlasím tam, kde není horní míra4%

C) Souhlasím, ať si každý odveze, co chce6%

Od 19.5.2016 hlasovalo 645 čtenářů.

MOndo - Profil | So 28.5.2016 16:11:38

pepík 43 >> Tak to můžeme Slovákům závidět. Doporučuji zajet na revír bez omezení doby lovu u nás v ČR a poptat se rybářů, kteří tam nejezdí jen párkrát za rok na dovolenou kvůli nonstopce, co se změnilo nebo nezměnilo. Případně doporučím bojovat za to, aby byla nonstopka na nějaké tvé oblíbené vodě... Zaveďte si K70, nasaďte tam kapry 75+, tak za dva roky to vypusťte a přepočítejte kolik jich tam zbylo :) Šlo mi jen o to, že se tu řeší převážení, ochrana ryb a ty tu plácneš něco o nonstopce, která je podle mě pravý opak ochrany našich revírů. Čekal jsem jen, že mi to nějak vyvrátíš, že to všude není stejný, jako jsem mohl zatím vidět.. Jestli budeš chtít odpovídat, tak klidně do sz. Rád si přečtu jak to funguje na Slovensku. Tady se řeší nějaké konspirační teorie, tak ať jim to tu nezasíráme.

    Pvl - Profil | So 28.5.2016 16:10:52

    FockeWulf >> To je úmyslně .

      FockeWulf - Profil | So 28.5.2016 16:01:29

      Carpkiller >> proboha ty kaprobijče, oprav si v té svojí kartě to Laby......
      Do čeho dal pánbůh duši....

        pepík 43 - Profil | So 28.5.2016 15:32:51

        MOndo >> Jistěže jsem byl,na Slovensku, mám tam kamarády RS a tak tam pár krát za rok jezdím si zachytat.Počet pytláku se po zavedení ani nezvýšil ani nesnížil,jenom si kluci na dovolený můžou užít chytání a myslím že o to nám normálním rybářům jde.

          zdevac - Profil | So 28.5.2016 15:23:47

          Čingi >>

          Proč je to nemorální a neetické? Koukám do povolenky a RŘ a mám možnost si každý den vzít 1-2 ryby. Do toho, co s nima udělám, nikomu nic není. Já si vezmu rybu jednou za čas pro sebe, ale když teď něco chytím, tak zvednu tel a zavolám sousedům nebo kamarádům, zda někdo nechce rybu. Platím přesno to, o co si svaz řekne, podmínky splňuji, tak co? Ryba je moje a je na mě, co s ní udělám. Mám dva sousedy, každý tři děti, ryby maijí rádi... Nebo jestli si to chce vzít k sobě do jezírka? Ať si to vezme, proč ne. Nic eetického na tom nevidím. kdybych chytil kapra 15 -20 kilo, nemám problém s tím někomu zavolat, zda ho nechce. Jestli si ho vezme kamarád do soukromáku nebo jestli ho děda, co ho chytne zítra, praští a dá do udírny... Ta ryba je po chycení moje a nikomu do toho, co s ní udělám, nic není.

            Kedlub - Profil | So 28.5.2016 14:59:27

            Carpkiller byl úplně první který se k teto veci vyjadril a napsal svůj postoj k této kauze která má určitě širší spektrum věcí na přemýšlení ale on bude ten člověk který se za kaprarinu bude rvát a tomu já věřím tak mu proboha dejte pokoj a má klid

              Carpkiller - Profil | So 28.5.2016 14:47:51

              Unca >> do této kauzy jsem veškeré aktivity spojené s WCC veřejně podporoval... Neměl jsem rozhodně v plánu stát tomu závodu v cestě. S touto kauzou však vyplouvají na povrch i další větší věci, ze kterých mám strach, rozhodně to není nic dobrého a pokud za tím má stát Jakub, jak by tomu po této aféře já, nebo kdokoliv jiný, kdo z toho nemá nějaký přínos či prospěch, mohl po tomhle věřit??? Nikdo, nikdy a nijak.
              Proto mé vyjádření a proto můj sabot těch akcí, jen vyjádření nesouhlasu... Nic víc, nic míň.
              Tím tu ohledně osoby JV končím, děkuji za pochopení!

                Unca - Profil | So 28.5.2016 14:39:35

                Carpkiller >> Ano, oceňuji tvoje snahy a určitě bych si tě jako rybáře vážil víc než Jakuba Vágnera, ale tohle mi přijde fakt jako "likvidace" jeho osoby před WCC. Určitě to tento závod pošpiní a je to velká škoda. Jen aby to nebyla velká ostuda pro českou rybářskou komunitu.

                  Carpkiller - Profil | So 28.5.2016 14:29:34

                  Unca >> když se řešil Maty, nebyl ještě ani carpfishing a já byl kaprařské mládě, takzě na nejaký mý názory nebyl nikdo zvědavej... Každopádně už tenkrát dostal Jarda slušně po čuni a dodnes by mnoho kaprařů, včetně mě, na Hejlov mimo závodů lovit kapry nejelo, závody pro mě a i jiné byli výjimkou pro lov kaprů na soukromkách, ale i to už jsem byl nucen kvůli této kauze přehodnotit.
                  Rozdíl není ve dvojím metru, i když by to tak nazvat vlastně šlo.
                  Jakub je nejviditelnější a nejvíce publikující, údajně sportovní rybář z nás všech, který se veřejně bil do prsou jak všechny ryby a vždy pouští, jak jsou to jeho kamarádi atd... Na katlově i jinde, nám povídal pohádky o původu svých ryb, které mu do jedné prošli rukama, což sám nejednou hlásal. Tomu věřím ale, ale už ne tomu, že je získal legální a sprotovně rybářskou cestou.
                  JT to tenkrát přiznal, dostal veřejně po čuni a zachoval se tak jako chlap. Kuba kolem sebe kope jako postřelená zvěř, nepřiznal vůbec nic, jen se do toho více a více zamotal, čímž naštval proti sobě jestě více lidí, včetně médií která o to sama projevila zájem a i nerybářské veřejnosti.
                  V tom je celý rozdíl mezi oběma oférami, ale to by jsi moc dobře do myslel i sám, kdyby jsi skutečně chtěl objektivně uvažovat.
                  Já napsal jedno vyjádření, udělal patřičně opatření a tím pro mě kauze a příběh Jakub skončil. Nemám a neměl jsem zájem se v tom více rýpat, už tak nás to mnoho lidí stalo týden života ve stresu, stovky telefonátů, a tak dále... o další nemám zájem, tak mě do toho laskavě nikdo netahejte. Že se za mé vyjádření a výzvu postavila většina kaprařské české scény je skvělé a jsem za to rád. Dali jsme tak jasně a striktně na jevo, že takhle teda Jakube ne!!!
                  Tím to pro mě ale končí a nemá zájem na tom, aby někdo do nekonečna někoho na internetu linčoval. Nemám ani FCB, je mi to už celý u zadku, což se ale o převážení trofejních ryb všech druhů říci nedá. Proto se rád zúčastním jednání s ČRS, čili podpořím výzvu která je i zde níže a pokusím se proti tomu bojovat více, jak bude v mých silách a ať už půjde o kohokoliv.
                  Nestojím o další reakce, pro mě je to celé uzavřená kapitola.

                    Unca - Profil | So 28.5.2016 14:16:19

                    A ještě jedna co se týká pana Hubky. Pamatuju si na jeho video, kde byl na rybách se svým velkým kamarádem Tomášem Blažkem. Ale už si nějak nepamatuju, že by se nad ním někdy nějak pohoršoval. Nebyl náhodou Tomáš Blažek nějakej správce na Hejlově? Na vodě kde sou taky "převážený" ryby"?

                      ksanda - Profil | So 28.5.2016 14:10:52

                      Unca >> netvrdím, že nemáš pravdu, ale JV je určitě známější i mezi laickou veřejností a je tak jednodušší se do něj trefovat a hlavně v té době sociální sítě nebyly tak rozšířené proto se do JT šilo jen zde nebo sem tam někde u vody...

                        Unca - Profil | So 28.5.2016 14:04:10

                        ksanda >> Ale takovej humbuk okolo Hejlova určitě nebyl. O tomhle se píše na každym bulvárnim serveru, ne jen na rybářskym. Všude píší, jak podle pana Hubku je to neetické a jak Vágnera rybáři odsuzují atd.. Otázka času, než se to dostane do televize a do tištěných médií. Pokud to tam teda už nebylo. A podle mě Hejlov by měla být větší kauza, protože tam šlo o největšího českého kapra. Ale tenkrát pana Hubku nikde nikdo necitoval. Pokud vím, psalo se o tom jen MRKu. Prostě to nikoho moc nezajímalo, protože Těša není Vágner. Tady je vidět dvojí metr jako pras..... :-)

                          Čingi - Profil | So 28.5.2016 13:47:27

                          Už jsem jednou psal,že na určité rybáře působí J.V.jak muleta na býka.Já ho taky nějak zvlášt nemusím ale musím se přidat k názoru fir.Hulín.Je opravdu lepší když ta ryba ještě někde plave,než jí zabít.RŘ neřeší jak s takovou rybou po ulovení naložit.Je to v podstatě na každém z nás.Rybu si můžeme ponechat a nebo pustit.No ty co tyto ryby pustí,jsou pochopitelně naštvaní,že ze svazovky tyto ryby mizí v soukromých vodách.V každém případě jsem zastáncem to nedělat a přikláním se k názoru,že je to částečne nemorální a neetické.Ale to je tak jediné co můžeme říci.

                            vezírek - Profil | So 28.5.2016 13:22:09

                            zdevac >> Nevím jak u Vás v Praze, ale já když jsem zajištoval vyřazené generačky, ta jsem se nejprve domluvil jak a kde mám ryby převzít. Potom jsem zajistil převoz od rybářské firmy a bylo vystaráno. A převážel jsem jich dvacet pět.

                              FRANK71 - Profil | So 28.5.2016 13:15:24

                              Best 7 >> sleduješ špatně šrumec, neptal.:-)))

                                Best 7 - Profil | So 28.5.2016 13:14:26

                                FRANK71 >> Třeba není JV VK kamarád.To musí napsat oni, do jejich vztahu nevidím a nemohu to komentovat

                                  Best 7 - Profil | So 28.5.2016 13:13:09

                                  zdevac >> Tam se bude řešit spíše alibi. Kdyby a co by bych sem netahal to nemá s převozem a chováním JV nic splolečného.

                                    FRANK71 - Profil | So 28.5.2016 13:12:01

                                    Best 7 >> na to jsem se neptal. Ty budeš Krpeš a tvůj kamarád Vágner. Nezeptáš se napřed kamaráda kde tu rybu vzal nebo poběžíš hned na veřejný web?

                                      Best 7 - Profil | So 28.5.2016 13:07:06

                                      FRANK71 >> Jestli mi ten kamarád prodá kradenou rybu a já budu a uveden v omyl tak to není kamarád, a půjdu s pravdou ven.Jestli mi bude nabídnuta kradená ryba, tak je to pro mě jakožto odpůrce převozu ryb z cela nepřípustné. Tak se zachová každý né?

                                        zdevac - Profil | So 28.5.2016 13:05:10

                                        Best 7 - 28.5.2016 12:19:40

                                        Až na malé drobnosti máš v zásadě pravdu. Stačí se zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby třeba u trestného činu bylo provedeno ztotožnění pachatele pouze na základě toho, že ho nějaklý svědek poznal, ale pak se ukázalo, že dotyčný má identické dvojče :-) Případně že nějaký čin byl spáchán někým, kdo se převlékl za tvého dvojíka. Když pachatel vypadal jako ty, musíš tedy být pachatelem ty?

                                          Červené karty: hraji, Mrknato, kakr, chřenovák, Rockwell